دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

اولین روز ضدتورمی اتریوم؛ تأثیر کاهش عرضه اتریوم بر بازار چیست؟

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

با گذشت یک ماه از راه‌اندازی هاردفورک لندن، شبکه اتریوم توانست وارد فاز تورم‌زدایی شود. این اولین باری است که تعداد واحدهای سوزانده‌شده در شبکه اتریوم از واحدهای استخراج‌شده پیشی می‌گیرد.

به گزارش یوتودی، نرخ عرضه روزانه اتریوم برای اولین بار در تاریخ ۳ سپتامبر (۱۲ شهریور) منفی شد، اتفاقی که می‌تواند یک نقطه عطف مهم برای دومین ارز دیجیتال بازار باشد.

منفی‌شدن نرخ عرضه به این معنی است که تعداد اترهای سوزانده‌شده در شبکه بیشتر از واحدهای بوده است که در یک دوره ۲۴ ساعته توسط ماینرها استخراج شده است.

اولین روز ضدتورمی اتریوم؛ تأثیر کاهش عرضه اتریوم بر بازار چیست؟
نمودار مقایسه تعداد اتریوم‌های استخراج‌شده و سوزانده‌شده

در تاریخ ۴ سپتامبر (۱۳ شهریور) نرخ عرضه اتریوم بار دیگر از تعداد واحدهای سوزانده‌شده پیشی گرفت و این یعنی اتر مجدداً در شرایط تورم‌زایی قرار گرفته است.

در لحظه نگارش این گزارش، تاکنون ۲۰۳,۲۶۶ واحد اتریوم، معادل ۷۹۵ میلیون دلار، از چرخه شبکه خارج شده است. این رقم تنها با فاصله ۲ هفته از رسیدن تعداد اترهای سوزانده‌شده به ۱۰۰,۰۰۰ واحد به ثبت رسید. هم‌اکنون در هر دقیقه ۴.۵۶ واحد اتر از چرخه شبکه خارج می‌شود.

شبکه اتریوم توانسته در مدت‌زمانی کوتاه به تورم‌زدایی برسد، چراکه سازوکار سوزاندن کارمزدها در طرح به‌روز‌رسانی «EIP-۱۵۵۹» که یکی از بخش‌های هاردفورک لندن بود، در تاریخ ۵ اوت (۱۴ مرداد) راه‌اندازی شد.

با توجه به تغییرات فنی عمده در شبکه اتریوم، این ارز دیجیتال اکنون قادر است تا فشار تورمی ناشی از عرضه واحدهای جدید را با سوزاندن بخشی از کارمزدها جبران کند. طرفداران این ارز دیجیتال می‌گویند اتریوم به یک ارز «فوق‌پایدار» تبدیل شده است.

بازار هم تاکنون تغییر سیاست‌های پولی اتریوم را نادیده نگرفته است و در حال حاضر قیمت اتریوم تنها ۱۰ درصد با اوج تاریخی ۴,۳۵۶ دلاری خود فاصله دارد.

[ad_2]

لینک منبع

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044