دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

ایلان ماسک عکس دوج کوین را روی پروفایل توییتر خود قرار داد؛ جهش ۱۰ درصدی قیمت دوج کوین

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

پس از آن که ایلان ماسک تصویر پروفایل خود را در توییتر به عکسی از خود و دوج کوین تغییر داد، قیمت دوج کوین با جهشی ۱۰ درصدی همراه شد. بر خلاف انتظار برخی، به نظر می‌رسد که ایلان ماسک همچنان می‌تواند بر قیمت دوج کوین تاثیر بگذارد.

به گزارش کریپتو پوتیتو، ظاهراً ایلان ماسک هنوز دوج کوین را به‌طور کامل فراموش نکرده است. او روز گذشته پروفایل توییتر خود را تغییر داد تا نشان دهد همچنان از دوج کوین حمایت می‌کند. تحت تأثیر این اتفاق قیمت دوج کوین ۱۰ درصد افزایش یافت.

پروفایل جدید ایلان ماسک تصویری از چهره اوست که در آن نماد دوج کوین در شیشه‌های عینک آفتابی‌اش منعکس شده است، چیزی شبیه به پروفایل‌های با چشمان لیزری که مدتی است میان طرفداران بیت کوین در توییتر رایج شده است.

ایلان ماسک عکس دوج کوین را روی پروفایل توییتر خود قرار داد؛ جهش ۱۰ درصدی قیمت دوج کوین
پروفایل جدید ایلان ماسک در توییتر

تنها یک حرکت از سوی مدیرعامل تسلا کافی بود تا قیمت دوج کوین یک شبه از ۰.۱۸ دلار به بیش از ۰.۲۰۳ دلار برسد. البته این رشد چندان دوام نداشت و اکنون دوج کوین مجدداً با قیمت ۰.۱۸ دلار معامله می‌شود.

ایلان ماسک عکس دوج کوین را روی پروفایل توییتر خود قرار داد؛ جهش ۱۰ درصدی قیمت دوج کوین
نمودار قیمت دوج کوین (بخش قرمز مربوط به رشد قیمت پس از تغییر پروفایل ایلان ماسک است)

در حال حاضر قیمت دوج کوین ۷۵ درصد پایین‌تر از اوج تاریخی ۰.۷۳۷۶ دلاری خود در ماه مه (اردیبهشت) است. این سقوط گسترده باعث شد تا برخی از سرمایه‌گذاران دوج کوین دست به دامان ایلان ماسک شوند و از او بخواهند تا با توییت‌های مثبت خود باز هم قیمت دوج کوین را بالا ببرد.

با این حال ایلان ماسک تا اوایل ماه جاری آفتابی نشد. در ۱ ژوییه (۱۰ تیر)، توییتی را درباره بیبی دوج، یکی از آخرین میم کوین‌های کپی‌برداری شده از روی دوج کوین، منتشر کرد و در عرض چند دقیقه قیمت این ارز دیجیتال ۹۰ درصد رشد کرد.

به لطف تأیید ایلان ماسک، بیبی دوج کوین شروع خوبی را تجربه کرد. حتی تبلیغ آن روی یکی از خودروهای شرکت‌کننده در مسابقات اتومبیل‌رانی ناسکار قرار گرفت.

جکسون پالمر (Jackson Palmer)، هم‌بنیان‌گذار دوج کوین، با وجود شخصیت افسانه‌ای که در این حوزه به دست آورده است، از شرایط کنونی صنعت ارزهای دیجیتال ناراضی است. پالمر هفته گذشته مطالب بحث‌برانگیزی را در توییتر منتشر کرد که با واکنش‌های متفاوتی همراه بود.

هم‌بنیان‌گذار دوج کوین معتقد است تقریباً هر چیزی در صنعت ارزهای دیجیتال به مشکل برخورده است، از جمله مفهوم تمرکز زدایی. او صنعت ارزهای دیجیتال را ابزاری راست‌گرا می‌داند که بدون محدودیت‌های دولتی به ثروتمندان منفعت بیشتری می‌رساند.

به‌گفته پالمر پول همیشه با سیاست در ارتباط خواهد بود، تمرکززدایی یک توهم است و صنعت ارزهای دیجیتال را گروهی قدرتمند از «چهره‌های ثروتمند» کنترل می‌کنند.

[ad_2]

لینک منبع

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044