دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

بانک مرکزی روسیه به بانک‌های این کشور دستور داد تراکنش‌های مرتبط با صرافی‌های ارز دیجیتال را مسدود کنند

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

بانک مرکزی روسیه از بانک‌ها و مؤسسات مالی این کشور خواسته است کارت‌های اعتباری و تراکنش‌های الکترونیکی را که با صرافی‌های ارز دیجیتال در ارتباط هستند مسدود کنند. این نهاد دولتی از فعالیت‌های مرتبط با ارز دیجیتال با عنوان «اقتصاد زیرزمینی» یاد کرده است.

به گزارش کریپتو نیوز، بانک مرکزی روسیه با انتشار بیانیه‌ای رسمی اعلام کرده است که باید جلوی کسب‌وکارهای مرتبط با اقتصاد زیرزمینی اینترنتی را بگیرد. این نهاد دولتی به بانک‌های تجاری و شرکت‌های فعال در حوزه پرداخت الکترونیک دستور داده است تا تمامی حساب‌ها و کیف پول‌های الکترونیکی مرتبط با «فعالیت‌های تجاری غیرقانونی» مانند «صرافی‌های ارز دیجیتال» را شناسایی کنند.

در بیانیه بانک مرکزی روسیه صرافی‌های ارز دیجیتال، وب‌سایت‌های شرط‌بندی، طرح‌های زیرمجموعه‌گیری هرمی و مؤسسات فعال در معاملات فارکس (Forex) به‌عنوان کسب‌وکارهای غیرقانونی معرفی شده‌اند.

این نهاد دولتی گفته از مؤسسات مالی این کشور خواسته است ارائه خدمات به حساب‌های مرتبط با فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را به‌طور کامل متوقف و تراکنش‌های مربوط به این کسب‌وکارها را مسدود کنند.

بانک مرکزی روسیه دستورالعملی را هم ارائه کرده است که به‌گفته این نهاد دولتی می‌تواند به بانک‌ها کمک کند تراکنش‌های مرتبط با فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را از تراکنش‌های همتا‌به‌همتای قانونی و شفاف کسب‌وکارها تشخیص دهند.

بیانیه بانک مرکزی روسیه با این توضیح تکراری تمام شده است که فعالیت‌های مربوط به ارزهای دیجیتال، فارکس، شرط‌بندی و مواردی از این دست با «خطر از دست دادن پول همراه هستند» و «کلاهبرداری» محسوب می‌شوند.

رسانه روسی‌زبان کد دوروف (Kod Durov) گفته است که بانک مرکزی روسیه با این اقدام گامی در جهت توقف چرخه بازار ارزهای دیجیتال این کشور برداشته است و این در حالی است که ممنوعیت‌های قانونی مشخصی برای معامله ارزهای دیجیتال و فعالیت در صرافی‌ها وجود ندارد.

بانک مرکزی روسیه اکنون به‌خاطر سیاستی که در قبال ارزهای دیجیتال در پیش گرفته، با فشار حامیان کسب‌وکارها در دولت این کشور مواجه شده است. در حالی که بانک مرکزی بار دیگر خواستار ممنوعیت کامل فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال، مانند آنچه در چین اتفاق افتاد شده است، وزارت امور مالی روسیه و چند نهاد دولتی دیگر با این اقدامات مخالفت کرده‌اند.

بن‌بستی که اکنون به وجود آمده باعث ایجاد انفعال در فضای قانون‌گذاری روسیه شده است. البته تاکنون اقداماتی هم در زمینه قانون‌گذاری انجام شده است که از جمله این موارد می‌توان به ممنوع‌شدن استفاده از ارزهای دیجیتال به‌عنوان یک روش پرداختی و اعمال مالیات بر درآمد‌های حاصل از معاملات ارز دیجیتال اشاره کرد.

با وجود این محدودیت‌ها فعالیت‌های مرتبط با استخراج ارز دیجیتال در روسیه همچنان در حال پیشرفت است، کسب‌وکارهای بزرگ‌تر به‌دنبال عرضه توکن هستند و اسبربانک (Sberbank)، غول حوزه بانکداری و فناوری روسیه، علی‌رغم اصرار بانک مرکزی برای محدودکردن استفاده از استیبل کوین‌ها، یک ارز دیجیتال باثبات راه‌اندازی کرده است.

[ad_2]

لینک منبع

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044