با افزایش بالاترین سطح تورم در ایالات متحده از سال ۱۹۹۱ ، قیمت اتریوم به زیر ۲ دلار کاهش یافت

ویندوزت مشکل داره ؟
اینجا کلیک کن
کامپیوترت مشکل داره ؟
اینجا کلیک کن

عناوین اصلی محتوا


اتر (ETH) شاید مهمترین چشم انداز ورود به جلسه جولای را داشته باشد ، با یک به روزرسانی فنی اصلی که EIP-1559 نامیده می شود ، وعده می دهد که نشانه اصلی ETH خود را از طریق اولین مکانیسم سوختن شبکه کم کند.

اما تاکنون در ماه جاری ، دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ با کلاهبرداری در بازار رقیب اصلی خود بیت کوین را دنبال کرده است. همبستگی مثبت در ۱۳ ژوئیه ، پس از زنگ افتتاحیه نیویورک ، هنگامی که اتر به زیر ۲۰۰۰ دلار سقوط کرد ، ظاهر شد تا در همگام سازی با بیت کوین ، که در زیر ۳۲۵۰۰ دلار سقوط کرد ، به پایین ترین حد خود در دو هفته گذشته برسد.

ETH / USD در مقابل BTC / USD در Coinbase. منبع: TradingView

همانطور که اتفاق افتاد ، نرخ ارز ETH / USD در پی افت ۳٫۴۳ درصدی به کمترین حد روزانه خود رسید ، یعنی ۱،۹۶۱٫۱۰ دلار. حرکت نسبتاً نزولی این جفت ارز قدم در قفل بیت کوین گذاشت ، که با ارزیابی معامله گران با نگرانی سقوط کرد آخرین داده های تورم ایالات متحده.

شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده در ماه ژوئن ۰٫۹٪ افزایش یافت و به ۵٫۴٪ نسبت به سال گذشته رسید ، که بالاترین سطح از سال ۱۹۹۱ است. معامله گران بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه را در اخبار فروختند و این نگرانی را داشتند که نرخ تورم به طور مداوم افزایش می یابد. فدرال رزرو ایالات متحده سیاست های کاهش کمی خود را پس بگیرد.

تورم کلان در مقابل تورم اتریوم

با جزئیات ، صورتجلسه کمیته بازار آزاد فدرال در ژوئن فاش شد مقامات موافق حداقل دو افزایش نرخ در پایان سال ۲۰۲۳ هستند ، به شرطی که نرخ تورم بیش از هدف ۲٪ خود داغ باشد. بانک مرکزی از مارس ۲۰۲۰ نرخ بهره را زیر ۰٫۲۵٪ حفظ کرده است ، که تقاضای دلار سرمایه گذاران را کاهش داده و به نوبه خود تقاضا برای دارایی های به اصطلاح امن ، از جمله بیت کوین را افزایش داده است.

اتر ، که طبق گفته Crypto Watch ضریب همبستگی یک ساله وی با بیت کوین ۰٫۶۴ است ، در کل ۲۰۲۰ و در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ در اصول اقتصادی کلان مشابه افزایش یافت.

با این وجود ارز رمزنگاری شده به دلیل نقش آن در طغیان در حال رونق بخش های رمزنگاری ، از جمله امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ، رمزهای غیر قابل نفوذ (NFT) و پول های ثابت.

همبستگی یک ساله بیت کوین با اتریوم. منبع: Crypto Watch

اما شبکه Ethereum نیز دچار اشکال فنی به صورت پهنای باند گیر افتاده شد. زنجیره بلوکی بیش از حد مجاز ، ماینرها – نهادهایی که پردازش می کنند و معاملات را به دفتر عمومی Ethereum اضافه می کنند – هزینه های خود را افزایش دهند. در برخی موارد ، کاربران مجبور به پرداخت هزینه بنزین بیش از مبلغی بودند که در حال انتقال بودند.

به نظر می رسد که مشکلات به حل نهایی رسیده است زیرا Ethereum قصد دارد پروتکل خود را از یک اثبات کار مینر دوستانه اما با انرژی زیاد به اثبات سهام سریعتر و ارزان تر تبدیل کند. در جزئیات ، به اصطلاح چنگال سخت لندن، که شامل پنج پیشنهاد بهبود است ، انتظار دارد که با این ناکارآمدی ها مقابله کند.

یکی از پروتکل های بهبود ، به نام EIP-1559 ، ساختار هزینه جدیدی را برای کاهش تورم اتر معرفی می کند.

این پیشنهاد برای سوزاندن بخشی از کارمزد جمع آوری شده در ETH ، در نتیجه فشار تورمی بر ارز رمزنگاری شده است. علاوه بر این ، ارتقا اعتبار سنجها را جایگزین ماینرها می کند. با انجام این کار ، Ethereum به هر اعتبار سنجی نیاز دارد حداقل ۳۲ ETH را قفل کنید شبکه اثبات سهام خود را اجرا کند.

این امر همچنین بخش خوبی از عرضه ETH را از گردش خارج کرده و آن را به اندازه بیت کوین کمیاب می کند.

برای کنستانتین آنیسیموف ، مدیر اجرایی در CEX.IO ، افزایش تورم کلان فرصت های صعودی بیشتری را به همان اندازه که برای بیت کوین فراهم می کند ، برای اتر فراهم می کند. وی اضافه می کند که پیش بینی می کند نرخ ETH / USD با روایت ضد تورم به ۳۰۰۰ دلار برسد.

وی توضیح داد: “با توجه به شرایط موجود ، فدرال رزرو اندازه ترازنامه خود را از اوایل سال ۲۰۲۰ به بیش از ۸ تریلیون دلار افزایش داده است – که افزایش قابل توجهی است”.

“کاهش قیمت ها راهی است که سرمایه گذاران بازار می توانند سکه ها را با تخفیف جمع کنند در حالی که به توانایی های خود اعتماد می کنند تا به عنوان یک پرچین مناسب در برابر تورم ذاتی عمل کنند.”

و بنابراین به نظر می رسد ، تجمع اتر با سرعت بالایی اتفاق می افتد. طبق CryptoQuant ، یک شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین مستقر در کره جنوبی ، کل ذخایر ETH در تمام مبادلات رمزنگاری در پی اصلاح قیمت Q2 / 2021 بیش از نصف کاهش یافته است از بالای ۳۸۳۸ دلار به پایین ترین سطح ۱۷۰۰ دلار.

تمام ذخایر ارزی ETH از سپتامبر ۲۰۲۰ در حال کاهش است. منبع: CryptoQuant

خطرات همبستگی

هم زمان با افزایش چشم ETH ، همبستگی اتر با بیت کوین همچنان یک گلوگاه است. با این وجود ، جاش آرنولد ، تحلیلگر مالی مرتبط با Seeking Alpha ، برجسته شده که اتر و بیت کوین گاهی اوقات با هم ارتباط منفی دارند. یک کارایی همبستگی ۰٫۶۴ کامل نیست.

در عوض آرنولد بر ساختار نمودار قیمت اتر تمرکز کرد و خاطرنشان کرد که ارز رمزنگاری شده در اواسط ماه مه ۲۰۲۱ الگوی مثلث نزولی را تشکیل داده است. مثلث نزولی به طور معمول الگوی ادامه است که قیمت ها را در جهت روند قبلی خود پس از یک دوره کوچک ادغام هدایت می کند .

چشم انداز مثلث نزولی بر اساس تنظیمات تجاری جاش آرنولد. منبع: TradingView

آرنولد خاطرنشان کرد که گاوهای اتر برای حفظ تعصب صعودی خود نیاز به حمایت از مثلث دارند در غیر اینصورت خطر از دست دادن بازار خرس ها را تهدید خواهند کرد. او توضیح داد:

“شکسته شدن یک مثلث نزولی به سمت نزولی باعث می شود که پایین ترین سطح اتریوم برای ۲۰۲۱ پایین بیاید و دوباره تلاش کند تا پشتیبانی کند ، اما در سطوح بسیار پایین تر.”

اما با توجه به مقاومت اتر در برابر خرس ها ، آرنولد پیش بینی می کرد که در پایان ممکن است ارز رمزپایه بالاتر برود.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً نظرات نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است ، هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.