دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

به‌روزرسانی کاردانو با موفقیت اجرا شد

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

به‌روزرسانی شبکه کاردانو مطابق برنامه و در ساعات ابتدایی امروز با موفقیت انجام شد. اکنون باید دید که این به‌روزرسانی در ادامه چه تأثیری بر اکوسیستم سومین ارز بازار می‌گذارد.

به گزارش کریپتو پوتیتو، انتظارها سرانجام به پایان رسید. پس از سال‌ها تحقیق و انتشار مقالات بازنگری‌شده درباره ساختار، پتانسیل‌، ایده‌ها، اهداف و دیگر مسائل مربوط به شبکه، کاردانو اکنون از قراردادهای هوشمند پشتیبانی کند و می‌تواند قدرت اکوسیستم خود را افزایش دهد.

کاردانو یک هاردفورک مهم را پشت سر گذاشته و اکنون به‌روز رسانی آلونزو (Alonzo) در شبکه اصلی فعال شده است. این یعنی کاردانو از این پس می‌تواند از قراردادهای هوشمند پشتیبانی کند، موضوعی که تیم‌ها و پروژ‌های مختلف را قادر می‌سازد تا پروتکل‌های خود را مستقیماً در شبکه کاردانو طراحی و پیاده‌سازی کنند.

اکنون شبکه اصلی کاردانو دارای قابلیت‌هایی است که اویل سپتامبر (شهریور) در شبکه آزمایشی راه‌اندازی شده بود.

یکی از موارد مهمی که باید درباره قراردادهای هوشمند کاردانو بدانید مسئله پلوتوس (Plutus) است. پلوتوس چهارچوب نرم‌افزاری یا همان فریم ورکی (Framework) است که قابلیت پشتیبانی از قراردادهای هوشمند را به بلاک چین کاردانو اضافه کرده است. از هسته پلوتوس برای تعریف پارامترهای نسخه پیشرفته مدل خروجی خرج‌نشده تراکنش‌‌ها یا همان «UTXO» استفاده می‌شود. UTXO یک مدل حسابداری برای تعریف ارزش و مدیرت تراکنش‌ها در شبکه ارزهای دیجیتال است. به گفته تیم توسعه کاردانو این مدل در مقایسه با سایر مدل‌های حسابداری از مزایای بی‌نظیری برخوردار است.

چهارچوب نرم‌افزاری پلوتوس امکان دسترسی به برنامه‌ها و خدمات فعال در شبکه کاردانو را هم فراهم می‌کند و احتمالاً از قابلیت تبادل اطلاعات با مرورگرهای اینترنتی هم به طور کامل پشتیبانی می‌کند.

به‌روزرسانی آلونوز آن‌قدرها هم بدون دردسر نبود. اخیراً این موضوع از سوی برخی کارشناسان مطرح شده بود که ساختار پشتیبانی از قراردادهای هوشمند در شبکه کاردانو با مشکل «هم‌زمانی» مواجه است.

مشکل هم‌زمانی معمولاً به این شکل بروز پیدا می‌کند که کاربران دیگر نمی‌توانند به‌طور هم‌زمان با یک برنامه یا پروتکل ارتباط برقرار کنند. با این حال چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson) و همین‌طور اینپوت آوتپوت (Input Output)، شرکت توسعه‌دهنده کاردانو، با حساسیت خاصی تلاش کردند تا مدل قراردادهای هوشمند این شبکه را به طور کامل توضیح دهند و دلایل خود را برای مهم‌نبودن این مسئله مطرح کنند.

اینپوت آوتپوت چند روز پیش هم مطلب کاملاً جدیدی را منتشر کرد که در آن رویکرد نسخه پیشرفته مدل مدل خروجی خرج‌نشده برای اجرای قراردادهای هوشمند، مسائل مربوط به افزایش امنیت، عدم دریافت کارمزد برای تراکنش‌های ناموفق و قابلیت پیش‌بینی دقیق هزینه تراکنش‌ها توضیح داده شده بود.

در هر صورت هاردفورکی که امروز انجام شد کاردانو را وارد عصر جدیدی کرده است و در ادامه باید دید که این به‌روزرسانی چه تأثیری بر اکوسیستم سومین ارز بازار می‌گذارد.

[ad_2]

لینک منبع

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044