دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

تعطیلی صرافی‌های کره جنوبی ممکن است منجر به از دست‌رفتن ۲.۶ میلیارد دلار سرمایه شود

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

با پایان مهلت نام‌نویسی و اخذ مجوز صرافی‌های ارز دیجیتال کره جنوبی در تاریخ ۲۴ سپتامبر (۲ مهر)، ممکن است حدود ۲.۶ میلیارد دلار از سرمایه معامله‌گران این کشور در معرض خطر قرار بگیرد.

به گزارش کوین دسک، قانون تهیه گزارش از تراکنش‌های مالی کره جنوبی تمام صرافی‌های ارز دیجیتال را ملزم کرده است که تا پایان ماه جاری فعالیت خود را در کمیسیون خدمات مالی این کشور ثبت کنند. در راستای مبارزه با پول‌شویی و اجرای فرآیند احراز هویت مشتریان، صرافی‌های کره جنوبی باید توسط بانک‌های داخلی ثبت شوند و برای مشتریان خود حساب‌هایی با نام‌های واقعی‌شان ایجاد کنند.

کمیسیون خدمات مالی به صرافی‌هایی که قادر به انجام تعهدات قانونی نیستند توصیه کرده است که تا ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) مشتریان خود را از تعطیلی احتمالی کسب‌وکارشان آگاه سازند.

حدود دو‌سوم یا به عبارتی ۴۰ مورد از ۶۰ صرافی فعال در کره جنوبی هنوز نام‌نویسی نکرده‌‌اند. کارشناسان می‌گویند این موضوع می‌تواند با پدیده «هجوم بانکی» همراه شود. هجوم بانکی زمانی اتفاق می‌افتد که اکثر مشتریان به‌دلیل هراس از عدم توانایی بانک در پرداخت بدهی‌های خود تلاش می‌کنند پول‌هایشان را برداشت کنند.

در موارد شدیدتر دیده شده که ذخایر مؤسسات مالی نتوانسته پاسخگوی هزینه برداشت‌های مشتریان باشد. کارشناسان هشدار می‌دهند که ممکن است موردی مشابه برای صرافی‌های کوچک‌تر کره جنوبی اتفاق بیفتد.

لی چول یی (Lee Chul yi)، رئیس فابلگیت (Foblgate) که یک صرافی متوسط محسوب می‌شود، گفته است:

با نزدیک‌شدن به مهلت تعیین‌شده انتظار می‌رود شرایطی مشابه با هجوم بانکی اتفاق بیفتد، چراکه سرمایه‌گذاران قادر نخواهند بود [برخی از] آلت کوین‌های خود را که فقط در صرافی‌های کوچک فهرست شده‌اند نقد کنند. سرمایه‌گذاران ناگهان متوجه خواهند شد که دارایی خود را از دست داده‌اند. اگر قانون‌گذاران بتوانند اثرات جانبی این اقدام را مدیریت کنند تعجب خواهم کرد.

فایننشیال تایمز (Financial Times) در گزارشی به داده‌هایی اشاره می‌کند که نشان می‌دهد تقریباً ۹۰ درصد معاملات ارز دیجیتال کره جنوبی با استفاده از آلت کوین‌ها انجام می‌شود. برخی از آنها با عنوان کیمچی کوین (Kimchi coins) شناخته می‌شوند. کیمچی کوین‌ به توکن‌هایی گفته می‌شود که توسط شرکت‌های کره‌ای عرضه شده است.

بر اساس برآوردهای کیم هیونگ جونگ (Kim Hyoung joong)، مدیر مرکز تحقیقات ارز دیجیتال دانشگاه کره جنوبی، انتظار می‌رود که با این اقدام قانون‌گذاران کره‌ای حدود ۴۲ کیمچی کوین از بین برود.

چون یون هائنگ (Cho Yeon Haeng)، رئیس فدراسیون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خدمات مالی در کره جنوبی، گفته است که با توقف معاملات و مسدودشدن دارایی‌ها، انتظار می‌رود سرمایه‌گذاران متحمل ضررهای بزرگی شوند. او می‌گوید بعید به نظر می‌رسد که بسیاری از صرافی‌های کوچک‌تر بتوانند از مشتریان خود محافظت کنند، چراکه آنها در انتظار تعطیلی اجباری فعالیتشان است.

انتظار می‌رود روز سه‌شنبه بیت فرانت (Bitfront)، یکی از صرافی‌های زیرمجموعه شرکت لاین (LINE)، غول حوزه فناوری ژاپن، ارائه خدمات به مشتریان کره‌ای‌زبان و پرداخت با کارت‌های اعتباری کره جنوبی را متوقف کند، چراکه به دنبال جلب رضایت قانون‌گذاران و قطع رابطه خود با کره جنوبی است.

ماه گذشته هم صرافی بایننس جفت‌‌ارزهای معاملاتی و گزینه‌های پرداخت مبتنی بر وون (واحد پول کره جنوبی) را در راستای انطباق فعالیت‌هایش با قوانین داخلی این کشور، از پلتفرم خود حذف کرد.

[ad_2]

لینک منبع

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044