دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

داده‌های تازه: نهنگ‌های اتریوم بیشتر موجودی خود را خارج از صرافی‌ها نگهداری می‌کنند

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

داده‌های تازه نشان می‌دهد که نهنگ‌های اتریوم بیشتر موجودی خود را خارج از صرافی‌ها و در آدرس‌های شخصی نگهداری می‌کنند. کارشناسان معتقدند که این موضوع نشانه خوبی برای بازار اتریوم است.

به گزارش یوتودی، داده‌های وب‌سایت تحلیلی سانتیمنت (Santiment) نشان می‌دهد که هم‌زمان با عبور مجدد اتریوم از سطح ۳,۰۰۰ دلار، موجودی اتریوم نهنگ‌هایی که دارایی خود را خارج از صرافی‌ها نگهداری می‌کنند در مقایسه با نهنگ‌های فعال در صرافی‌ها، به اوج تاریخی خود رسیده است.

تیم تحلیلی سانتیمنت گفته است هم‌زمان با رسیدن قیمت اتریوم به ۳,۴۸۴ دلار، موجودی نهنگ‌هایی که دارایی خود را خارج از صرافی‌ها نگهداری می‌کنند به ۲۲.۹۱ میلیون واحد رسیده است.

این رقم ۵ برابر بیشتر از ۴.۶ میلیون اتریومی است که توسط نهنگ‌های فعال در صرافی‌ها نگهداری می‌شود. سانتیمنت از رشد نسبت موجودی اتریوم نهنگ‌های خارج از صرافی‌ها با عنوان اوج بی‌سابقه این معیار یاد کرده و گفته است رشد بیشتر موجودی اتریوم نهنگ‌هایی که دارایی خود را خارج از صرافی‌ها نگهداری می‌کنند، برای بازار این ارز دیجیتال بهتر است.

در ماه ژوییه (تیر) ۱۰ نهنگ برتر بازار اتریوم مقداری زیادی از این ارز دیجیتال را انباشت کردند. این نهنگ‌ها در اواسط همان ماه و پس از آنکه ۲.۱۲ درصد از عرضه کل اتریوم را در کف قیمتی ماه ژوییه (تیر) خریداری کردند، مالک ۲۰.۵۸ درصد از کل اتریوم‌های موجود بودند.

داده‌های تازه: نهنگ‌های اتریوم بیشتر موجودی خود را خارج از صرافی‌ها نگهداری می‌کنند
نمودار نسبت موجودی اتریوم نهنگ‌های بیرون از صرافی‌ها به موجودی نهنگ‌های فعال در صرافی‌ها

شرکت تحلیلی گلاسنود (Glassnode) گفته است حجم اتریوم‌های سپرده‌گذاری‌شده در قراردادهای هوشمند نسخه دوم اتریوم به اوج تاریخی خود در ۷.۸۳ میلیون واحد رسیده است. داده‌های گلاسنود نشان می‌دهد که این رقم در مقایسه با اوج تاریخی ۶.۷۲ میلیون اتریومی روز ۱۶ اوت (۲۵ مرداد)، رشدی ۱ میلیون واحدی داشته است.

بر اساس داده‌های وب‌سایت «etherburned.info»، تنها در سه‌ماهه سوم سالی جاری میلادی ۴۰۹,۶۶۹ اتریوم سوزانده شده است که ارزشی معادل ۱.۳۵ میلیارد دلار دارد. سازوکار سوزاندن کارمزدهای پایه در شبکه اتریوم مربوط به طرح بهبودی «EIP-۱۵۵۹» و بخشی از به‌روزرسانی لندن است که در ۵ اوت (۱۴ مرداد) انجام شد.

در حال حاضر حجم کل اتریوم‌های سوزانده‌شده در شبکه این ارز دیجیتال به ۴۲۷,۲۷۰ واحد رسیده است که ارزشی معادل ۱.۴۱ میلیارد دلار دارد. در یک ساعت گذشته هم ۲۲۴.۲۷ واحد اتریوم سوزانده شده که ارزش دلاری آن حدود ۷۴۹,۸۳۰ دلار است.

مکانیزم سوزاندن کارمزدهای پایه، اتریوم را به یک دارایی ضدتورمی تبدیل می‌کند، به همین خاطر بسیاری انتظار دارند که این موضوع در آینده‌ای نزدیک باعث افزایش قابل‌توجه قیمت اتریوم شود.

هفته گذشته اتریوم توانست بار دیگر خود را به بالای سطح ۳,۰۰۰ دلار برساند و در لحظه نگارش این گزارش هر واحد از این ارز دیجیتال با قیمتی حدود ۳,۳۶۲ دلار معامله می‌شود.

[ad_2]

لینک منبع

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044