دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

سناتور ارشد آمریکایی: ارزهای دیجیتال نسل جدید بانک‌های غیرقانونی هستند

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

یک سناتور آمریکایی گفته است ارزهای دیجیتال چیزی شبیه به بانک‌های غیرقانونی هستند. او که از مخالفین سرسخت ارزهای دیجیتال است، می‌گوید باید بانک‌های آمریکایی را از همکاری با استیبل کوین‌ها منع کرد.

به گزارش «The Block»، الیزابت وارن (Elizabeth Warren)، سناتور دموکرات ایالت ماساچوست و یکی از منتقدان قدیمی ارزهای دیجیتال، در مصاحبه اخیر خود با نیویورک تایمز گفته است از نظر او ارزهای دیجیتال «نسل جدید بانک‌های سایه‌ای» هستند.

بانک سایه‌ای (Shadow Bank) به مؤسسات مالی غیربانکی گفته می‌شود که خارج از چهارچوب مقررات رایج بانکی، اقدام به ارائه خدماتی نظیر اعطای وام می‌کنند. بانکداری سایه‌ای به خودی خود غیرقانونی نیست، اما برخی از شرکت‌هایی که از این سیاست پیروی می‌کنند بعضاً مرتکب فعالیت‌های غیرقانونی می‌شوند.

نیویورک تایمز در گزارش خود بیشتر بر موضوع بلاک فای (BlockFi) متمرکز شده است. بلاک فای یک استارتاپ وام‌دهی مبتنی بر ارزهای دیجیتال است که منابع مالی آن توسط بخش خصوصی تأمین شده و توجه تعداد زیادی از مقامات نظارتی ایالات متحده را هم به خود جلب کرده است. حساس‌شدن بخش نظارتی آمریکا نسبت به بلاک فای، بیشتر به خاطر تلاش‌های گسترده این شرکت برای همراه‌شدن با دیگر استارتاپ‌های در حال توسعه حوزه ارز دیجیتال بوده است که خدماتی مشابه خدمات بانکی ارائه می‌دهند.

نظرات وارن نشان می‌دهد که او همچنان یکی از مخالفین سرسخت ارزهای دیجیتال و صنعتی است که حول محور برنامه‌های فعال در این حوزه ساخته شده است.

این سناتور آمریکایی به نیویورک تایمز گفته است:

ارز دیجیتال نسل جدید بانک‌های سایه‌ای است. این حوزه تعداد زیادی از خدمات مشابه را ارائه می‌کند اما فاقد حمایت از حقوق مصرف‌کننده و ثبات مالی‌ای است که از سیستم سنتی پشتیبانی می‌کند. این چیزی شبیه تبدیل‌کردن کاه به طلا است.

وارن این ایده را هم مطرح کرده است که:

منع بانک‌های آمریکایی از نگهداری وجوهی که به‌عنوان پشتوانه مالی برای استیبل کوین‌ها سپرده‌گذاری شده است، می‌تواند به طور مؤثر به این بازار رو به رشد پایان دهد.

سناتور وارن اخیراً از طریق نامه‌نگاری‌های عمومی، گفتگوی متفاوتی را با گری گنسلر (Gary Gensler)، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا و همچنین جانت یلن (Janet Yellen)، وزیر خزانه‌داری دولت بایدن، آغاز کرده است.

او در ماه ژوییه (تیر) نامه‌ای را برای یلن ارسال کرد و در آن خواستار «یک استراتژی هماهنگ و منسجم برای کاهش خطرات روزافزونی شد که ارزهای دیجیتال برای سیستم مالی به وجود می‌آورند».

[ad_2]

لینک منبع

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044