دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

قیمت اتریوم برای اولین بار طی ۳ ماه گذشته از ۳,۰۰۰ دلار عبور کرد

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

قیمت اتریوم برای اولین بار از زمان سقوط گسترده بازار در اواسط مه (اردیبهشت) به بالای ۳,۰۰۰ دلار رسیده است. با اینکه قیمت دیگر ارزهای دیجیتال بازار هم در روزهای اخیر روندی صعودی داشته است، کارشناسان رشد قیمت اتریوم را به به‌روزرسانی لندن نسبت می‌دهند.

به گزارش دیکریپت، قیمت اتریوم پس از راه‌اندازی به‌روزرسانی لندن همواره در حال افزایش بوده و امروز برای اولین بار از زمان سقوط بازار در اواسط مه (اردیبهشت) از ۳,۰۰۰ دلار عبور کرده است. در لحظه نگارش این گزارش هر واحد اتریوم با قیمت ۳,۰۰۹ دلار معامله می‌شود.

قیمت اتریوم برای اولین بار طی ۳ ماه گذشته از ۳,۰۰۰ دلار عبور کرد
نمودار قیمت اتریوم (نمای ۱ روزه بازار اتر/دلار)

اتریوم همچنان از اوج تاریخی 4,357 دلاری خود که در ۱۲ مه (۲۲ اردیبهشت) به آن رسیده بود فاصله دارد، با این حال قیمت اتر از ۳ ماه گذشته تاکنون هرگز تا این اندازه بالا نبوده است. از ۱۹ مه (۲۹ اردیبهشت) تاکنون اتریوم همواره زیر ۳,۰۰۰ دلار معامله شده است. در آن زمان بازار ارزهای دیجیتال پس از چند ماه رشد بی‌وقفه، سرانجام وارد یک روند نزولی شده بود.

توقف پذیرش بیت کوین از سوی تسلا و شک و تردیدهایی که ممنوعیت ارزهای دیجیتال در چین به وجود آورده بود، به‌عنوان دلایل اصلی سقوط اواسط مه (اردیبهشت) شناخته می‌شوند. در آن زمان بیت کوین و اتریوم بیش از ۵۰ درصد از ارزش اوج‌های تاریخی خود را که در ماه‌های آوریل (فروردین) و مه (اردیبهشت) به آن رسیده بودند، از دست دادند و به کف‌های قیمتی اخیر سقوط کردند. در ادامه تقریباً تمام ارزهای دیجیتال بازار وارد رکود تابستانی شدند و بخش عمده‌ای از ارزش خود را که در ابتدای سال به آن رسیده بودند از دست دادند.

اتریوم در روزهای پایانی این روند نزولی چندین بار به زیر ۲,۰۰۰ دلار سقوط کرد که آخرین مورد آن مربوط به ۲۲ ژوئیه (۳۱ تیر) است. با این حال قیمت دومین ارز دیجیتال بازار از آن زمان تاکنون پیوسته در حال افزایش بوده، در هفته‌های اخیر بیش از ۵۰ درصد رشد داشته و نهایتاً امروز از ۳,۰۰۰ دلار عبور کرده است.

با وجود اینکه قیمت ارزهای دیجیتال دیگر هم اخیراً افزایش یافته است، رشد قیمت اتریوم تا حدی به راه‌اندازی به‌روزرسانی لندن نسبت داده می‌شود که کاربران مدت‌ها بود انتظارش را می‌کشیدند. در به‌روزرسانی لندن چندید طرح بهبودی که از سوی جامعه اتریوم ارائه شده، به اجرا درآمده است.

هاردفورک لندن سازوکار محاسبه کارمزد در شبکه اتریوم را تغییر می‌دهد و کاربران را قادر می‌سازد تا اتریوم گران‌بهای خود را هنگام انجام تراکنش‌ها ذخیره کنند. در سازوکار جدید اتریوم بخشی از کارمزد تراکنش‌ها به جای آنکه به‌عنوان پاداش به ماینرها تعلق گیرد، سوزانده شده و یا به عبارتی از چرخه شبکه خارج می‌شود. اضافه شدن این عنصر ضدتورمی به شبکه اتریوم به تدریج باعث می‌شود تا عرضه اتر هم کاهش پیدا کند.

همچنین بخوانید: دو روز پس از هاردفورک لندن ۱۴ میلیون دلار اتر سوزانده شده است؛ طرح بهبود اتریوم ۱۵۵۹ کارایی لازم را دارد؟

همان طور که در وب‌سایت اتر چین (Etherchain.org) آمده است، از زمان راه‌اندازی به‌روزرسانی لندن در ۵ اوت (۱۴ مرداد)، در هر دقیقه بیش از ۱۲,۰۰۰ دلار اتر سوزانده می‌شود و تاکنون تنها در عرض ۲ روز بیش از ۸,۶۰۰ اتر به ارزش ۲۵.۸ میلیون دلار از چرخه شبکه خارج شده است.

به‌دنبال راه‌اندازی هاردفورک لندن، اتریوم با رشدی ۷.۸۵ درصدی از قیمت ۲,۵۸۳ دلاری صبح پنجشنبه به بالای ۳,۰۰۰ دلار رسیده است.

[ad_2]

لینک منبع

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044