دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

قیمت بیت کوین از ۴۳,۰۰۰ دلار گذشت؛ وضعیت تکنیکال بیت کوین چگونه است؟

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

قیمت بیت کوین در ساعات گذشته با عبور از مقاومت پیش روی خود، به بالای ۴۳,۰۰۰ دلار رسید. به‌گفته کارشناسان عبور از مقاومت ۴۲,۰۰۰ می‌تواند راه را برای جهش بیشتر بیت کوین باز کند.

به گزارش کریپتوبریفینگ، شرایط به‌گونه‌ای است که قیمت بیت کوین آماده تداوم روند صعودی خود است. بسیاری در طول روند صعودی اخیر با تردید نسبت به ادامه آن، موقعیت‌های نزولی ایجاد کردند، اما همان طور که دیدیم صعود قیمت بیت کوین متوقف نشد. داده‌های بای بی‌تی (Bybt) نشان می‌دهد که بیش از ۱۸۰ میلیون دلار موقعیت فروش (شورت) در ساعات گذشته لیکویید شده‌اند. به نظر می‌رسد که عبور قیمت از ۴۱,۰۰۰ دلار، خرس‌ها را وادار به ایجاد موقعیت‌های خرید کرده و همین مسئله قدرت جهش را افزایش داده است.

این در حالی است که در میان‌مدت برخی از شرایط حاکی از وضعیت نزولی بازار است، اما دورنمای کوتاه‌مدت روشن و صعودی است.

بیت کوین در حال حاضر با عبور از میانگین متحرک ۱۰۰ روزه، این سطح را به یک حمایت تغییر داده است. این یعنی بیت کوین در حال حاضر فشار خرید کافی برای عبور از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه در ۴۵,۰۰۰ دلار را دارد. در صورت عبور از این مقاومت، صعود بیشتر محتمل خواهد بود.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین ۲۶ ژوییه (۴ مرداد) الگوی مثلث نزولی خود را شکست. شکسته‌شدن این الگو در آن زمان نشان‌دهنده صعود بیشتر بود. هدف این الگو، رسیدن به ۴۷,۶۰۰ دلار است. رسیدن قیمت بیت کوین به بالای این سطح نیازمند آن است که ابتدا میانگین متحرک ۲۰۰ روزه از میان برداشته شود.

با اینکه داده‌های تکنیکال نشان می‌دهد میانگین متحرک ۲۰۰ روزه ممکن است به‌عنوان یک مقاومت قدرتمند عمل کند، تاریخچه تراکنش‌ها نشان می‌دهد که از نظر میزان عرضه، مقاومت چندانی پیش رو نداریم. تنها ناحیه‌ای که احتمال دارد کمی فشار خرید را جذب کند بین ناحیه ۴۲,۶۵۰ تا ۴۳,۹۰۰۰ دلار است.

در این ناحیه، چیزی در حدود ۳۰,۰۰۰ آدرس، قبلاً بیش از ۳۵۰,۰۰۰ واحد بیت کوین خریداری کرده‌اند.

این احتمال وجود دارد که سرمایه‌گذاران در این محدوده قیمتی برای سربه‌سرشدن وضعیت سرمایه‌گذاری خود، مقداری از بیت کوین‌هایشان را بفروشند و باعث کندشدن روند صعودی قیمت بیت کوین شوند. شاید بتوان گفت افزایش خرید در این ناحیه، تنها عاملی است که می‌تواند به بیت کوین برای شکستن مقاومت پیش رو کمک کند.

قیمت بیت کوین از ۴۳,۰۰۰ دلار گذشت؛ وضعیت تکنیکال بیت کوین چگونه است؟

نباید فراموش کرد که ۴۰,۰۰۰ دلار حالا به‌عنوان یک حمایت عمل می‌کند و به‌احتمال زیاد نقشی پراهمیت در روند صعودی این ارز دیجیتال ایفا خواهد کرد. افزایش ناگهانی برداشت سود توسط معامله‌گران که باعث سقوط قیمت بیت کوین به زیر این دیوار تقاضا شود، ممکن است اصلاح شدیدی را در پی داشته باشد.

پس از ۴۰,۰۰۰ دلار، سطوح ۳۵,۰۰۰ و ۲۹,۵۰۰ دلاری، مهمترین حمایت‌های بیت کوین هستند.

[ad_2]

لینک منبع

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044