دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

قیمت سولانا اوج تاریخی خود را شکست

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

امروز قیمت ارز دیجیتال سولانا برای اولین بار از ۷۳ دلار عبور کرد و اوج تاریخی جدیدی را به ثبت رساند. این رشد قابل‌توجه که با قرار گرفتن سولانا در میان ۱۰ ارز برتر بازار همراه بود، تحت‌تأثیر راه‌اندازی یک پروژه مربوط به توکن‌های غیر مثلی (NFT) در شبکه این ارز دیجیتال قرار داشته است.

به گزارش کریپتو نیوز، سولانا ساعاتی پیش اوج تاریخی جدیدی را به ثبت رساند و در میان ۱۰ ارز برتر بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفت. این رشد قابل‌توجه پس از آن رخ داد که پروژه جدیدی در حوزه توکن‌های غیر مثلی روی بلاک چین این ارز دیجیتال راه‌اندازی شد.

در لحظه نگارش این گزارش سولانا با قیمت ۷۱ دلار معامله می‌شود و در ۲۴ ساعت گذشته رشدی ۱۵ درصدی داشته است. این رشد چشم‌گیر با ثبت یک رکورد قیمتی جدید برای سولانا همراه بود و اوج تاریخی ۵۸ دلاری قبلی که در ماه مه (اردیبهشت) به آن دست یافته بود شکسته شد. سولانا امروز در بالاترین سطح به قیمت ۷۳.۴۶ دلار رسید که از آن زمان تاکنون حدود ۳ درصد کاهش یافته است.

حرکات قیمتی روزهای اخیر سولانا را در فهرست ۱۰ ارز برتر کوین گکو (Coingecko) قرار داده است. با این حال رتبه این ارز دیجیتال در برخی دیگر از پلتفرم‌های رده‌بندی، یک یا دو پله پایین‌تر از کوین گکو است. گفتنی است که در این فهرست ارزهای دیجیتال بر اساس ارزش بازارشان رده‌بندی می‌شوند. بر اساس داده‌های کوین گکو، سولانا اکنون با ارزش بازار حدود ۲۰ میلیارد دلار، پایین‌تر از پولکادات و بالاتر از یونی سواپ در رده دهم بازار ارز دیجیتال قرار گرفته است. ارزش بازار پولکادات و یونی سواپ هم به ترتیب حدود ۲۶ و ۱۵ میلیارد دلار است.

قیمت سولانا اوج تاریخی خود را شکست
نمودار قیمت سولانا (نمای ۱ روزه بازار سولانا/ دلار)

قیمت سولانا در ۷ روز گذشته ۷۷ درصد، در ۱ ماه گذشته ۱۳۴ درصد و در یک سال گذشته ۱,۸۳۴ درصد رشد داشته است.

ثبت اوج تاریخی جدید سولانا پس از آن اتفاق افتاد که یک پروژه مربوط به حوزه توکن‌های غیرمثلی به نام دیجنریت ایپ آکادمی (Degenerate Ape Academy) روز یکشنبه در شبکه این ارز دیجیتال راه‌اندازی شد. بر اساس داده‌های وب‌سایت سولانا آرت (Solanart)، یک NFT به ارزش ۹۹,۶۰۰ واحد سولانا، معادل ۶.۱۷ میلیون دلار، در این پلتفرم فروخته شده و ۲,۹۸۴ اثر دیگر هم در فهرست فروش این پلتفرم قرار گرفته است. در حال حاضر گران‌ترین توکن مربوط به مجموعه دیجنریت ایپ آکادمی ۱۰۰,۰۰۱ سولانا، معادل ۶.۱۹ میلیون دلار، ارزش‌گذاری شده است.

تیم دیجنریت ایپ آکادمی روز یکشنبه در توییتی به مشکلات پیش آمده در فرایند فروش NFTهای خود اشاره کرد و گفت:

[این توکن را] تنها در ۸ دقیقه فروختیم، شگفت‌انگیز است. این کار اصلاً ساده نبود. در بهترین حالت [می‌توان گفت که] مزخرف بود. [تراکنش‌های دریافتی] بسیار بیشتر از آن چیزی بود که انتظارش را داشتیم. آکادمی سرپاست و از همین حالا آغاز به کار می‌کند.

دیجنریت ایپ آکادمی اذعان داشت که تراکنش‌های اضافی بسیار زیادی دریافت کرده‌اند، اما گفت که آنها را بازپرداخت خواهند کرد.

برخی از کاربران در واکنش به توییت تیم دیجنریت ایپ آکادمی از نحوه راه‌اندازی این پلتفرم و نبود اطلاعات درمورد زمان آغاز فروش NFTها انتقاد کردند. نظرات کاربران نشان می‌دهد که این اتفاق باعث شده تا حتی طرفداران پروپاقرص این پروژه هم ساعت‌ها بدون اینکه شانسی برای شرکت در این فروش داشته باشند، وقت خود را تلف کنند.

با این حال سولانا تاکنون بهترین عملکرد هفتگی را میان ۱۰ ارز برتر بازار داشته و در ۷ روز گذشته ۷۷ درصد بازدهی داشته است. ارزهای دیجیتال ریپل و کاردانو هم در ۷ روز گذشته به ترتیب ۴۶ و ۴۲ درصد رشد داشته‌اند و بعد از سولانا بهترین عملکرد هفتگی را میان ۱۰ ارز برتر بازار به خود اختصاص داده‌اند.

[ad_2]

لینک منبع

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044