دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

مدیرعامل سولانا: بازار ارزهای دیجیتال حباب نیست!

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

همزمان با افزایش قیمت ارزهای دیجیتال، آناتولی یاکوونکو (Anatoly Yakovenko)، مدیرعامل و بنیان‌گذار سولانا می‌گوید وضعیت فعلی بازار حباب نیست.

به گزارش دیکریپت، بسیاری از ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین، بایننس کوین و اتریوم موفق شدند رشدهای قابل‌توجهی را ثبت کنند. این رشدها سبب شده است تا ارزش بازار طی چیزی در حدود دو ماه گذشته از ۱.۲ تریلیون دلار به ۲.۴ تریلیون دلار برسد.

در این میان سهم سولانا، یکی از رقبای اتریوم، چشم‌گیرتر از دیگر ارزهاست. قیمت سولانا (SOL) طی یک ماه گذشته رشدی خیره‌کننده را تجربه کرده و ارزش بازار آن به ۴۰ میلیارد دلار رسیده است. شبکه سولانا تراکنش‌های سریع و ارزان‌قیمت ارائه می‌کند.

یاکوونکو، در مصاحبه اخیر خود می‌گوید:

این بار با تمام موارد گذشته که در بازار دیدیم متفاوت است. واقعاً نمی‌توان آن را با حباب‌های دیگر مقایسه کرد. حباب سال ۲۰۱۷ آمد و رفت و سه سال پس از آن افراد مختلف چیزهای مختلف می‌ساختند. حالا به جایی رسیدیم که زیرساختی بسازیم که توسعه‌های جدید و مهندسی جدید را میسر می‌کند و خیلی سریع در حال تکثیر هستند.

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود عنوان می‌کند که حالا دیگر از فاز صحبت‌ها گذشتیم و دیگر خبر از ادعاهای [دروغ] در وایت پیپرها نیست. او در ادامه گفت:

مردم حالا دیگر همه چیز را برای یکدیگر می‌فرستند. بعد مالی این چیزها در محصولات واقعی و جوامع واقعی در حال تحقق است.

یاکوونکو به فروش توکن‌های غیرمثلی هم اشاره کرد. به‌گفته وی، فروش این توکن‌ها به جذب افراد بیشتر به شبکه سولانا کمک کرد؛ چراکه آنها به‌دنبال شبکه‌ای ارزان‌تر از اتریوم برای خریدوفروش هنرها و محصولات کلکسیونی خود می‌گشتند. او معتقد است که دیگر مسئله اصلی قیمت بالای سولانا یا دیگر ارزهای دیجیتال نیست. به‌عقیده وی، محصولاتی نظیر شبکه‌های سولانا رفته‌رفته کارآمدتر می‌شوند. او در ادامه افزود:

بخش پایدار آنجاست که افراد خلاقی دارید که ایده‌های نو دارند که به گذشته نگاه می‌کنند و به‌دنبال ساخت چیزهای نو هستند.

وی در ادامه افزود:

پروژه‌هایی مثل کریپتوپانکس ممکن است بیایند و بروند ولی این افراد [حاضر در پروژه] هستند که می‌مانند. افرادی که سفته‌باز نیستند، بلکه توسعه‌دهنده و خالق هستند و رفته‌رفته شاهد ورود افراد بیشتری به این حوزه هستیم. نکته مثبت ماجرا اینجاست که وقتی این هوس زودگذر از بین برود، ۱۰۰ نفر یا بیشتر باقی می‌مانند که در حوزه ارزهای دیجیتال محصول تازه درست می‌کنند.

او در پاسخ به این سؤال که آیا قیمت‌ها در حباب هستند یا نه گفت:

حباب داتکام همزمان با افزایش بیش از اندازه ارزش وب‌سایت‌هایی نظیر پتس داتکام (Pets) در سال ۲۰۰۰ ترکید؛ ولی حتما می‌دانید که این سقوط اینترنت را نابود نکرد و فقط بزرگنمایی‌ها و گمانه‌زنی‌های اطراف آن را از بین برد.

به‌گفته وی، منحنی پذیرش ارزهای دیجیتال هم مسیری مشابه را طی می‌کند که با گمانه‌زنی‌ها، راه را برای عملکردها در این حوزه باز می‌کنند. او در بخش پایانی صحبت‌هایش گفت:

شاید در بخشی باشیم که ایمیل کار خود را روی اینترنت آغاز کرد.  

[ad_2]

لینک منبع

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044