دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

مسترکارت شرکت سایفرتریس را خرید

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

مسترکارت، غول حوزه پرداخت، طی توافقی شرکت تحلیل بلاک چین سایفرتریس (ChipherTrace) را خریداری کرد. شایان ذکر است که سایفرتریس خدماتی نظیر ره‌گیری پول‌شویی در ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند.

به گزارش فایننشال تایمز، مسترکارت در بیانیه روز پنجشنبه خود نوشت:

شرکت به‌دنبال ایجاد تنوع در زیرساخت خدمات کارتی و پرداخت‌های آنی خود است تا از این طریق در راستای همسوشدن با قانون‌گذاری‌ها در حوزه ارائه خدمات مرتبط با ارزهای مجازی، به مشتریان خود کمک کند.

بسیاری از ارزهای دیجیتال با مهیاکردن بستری برای انجام تراکنش‌های ناشناس، به ابزاری جذاب برای مجرمان تبدیل شده‌اند تا از این طریق عواید خود را پول‌شویی کنند. با این حال نباید فراموش کرد که بلاک چین بستری شفاف برای ره‌گیری تراکنش‌ها ارائه می‌کند و این مسئله می‌تواند برای شرکت‌های مختلف امکان ره‌گیری مجرمان را فراهم کند. مسترکارت هنوز جزئیات این توافق را منتشر نکرده است.

سایفرتریس خدمات ره‌گیری بیش از ۹۰۰ ارز دیجیتال مختلف را ارائه می‌کند. مسترکارت قرار است از امکانات سایفرتریس در راهکارهای دارایی‌های دیجیتال خود استفاده کند.

آجای بالا (Ajay Bhalla)، مدیر ارشد بخش اطلاعاتی و سایبری مسترکارت، با اشاره به رشد بازار ارزهای دیجیتال، از اهمیت نیاز به فعالیت‌های مورداعتماد و امن صحبت کرد.

مسترکارت از یک سال گذشته حضوری فعال در حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال داشته است. این شرکت پیش‌تر نیز توافق‌های همکاری با نام‌های بزرگی همچون صرافی جمینای و شرکت پرداخت بیت‌پی امضا کرده بود.

ماه ژوییه، مدیرعامل مسترکارت اعلام کرد که شرکتش باید حضوری فعال در این فضا داشته باشد. در آن زمان مسترکارت عنوان کرد که قرار است در بحث استیبل کوین‌ها و عرضه ارزهای دیجیتال ملی نیز با شرکت‌ها و بانک‌های مختلف همکاری کند.

در ماه مه، این شرکت با ترتیب‌دادن یک نظرسنجی، عنوان کرد که ۴۰ درصد از مردم به‌دنبال استفاده از ارزهای دیجیتال در پرداخت‌های خود هستند.

با خرید سایفرتریس توسط مسترکارت، باید منتظر حضور پررنگ‌تر این شرکت در بحث خدمات مرتبط با استیبل کوین‌ها و ارزهای دیجیتال ملی بود.

کریپتوداتکام هم پیش‌تر عنوان کرده بود که از ابزار ترولر (Traveller) سایفرتریس برای هماهنگ‌شدن با قانون‌گذاران استفاده خواهد کرد.

[ad_2]

لینک منبع

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044