دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

نتایج یک نظرسنجی: ۷۷ درصد سرمایه‌گذاران روسیه بیت کوین را به طلا ترجیح می‌دهند

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که ۷۷ درصد از سرمایه‌گذاران روسی بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال را به طلا ترجیح می‌دهند و این در حالیست که بسیاری از مقامات این کشور اساساً با ارزهای دیجیتال مخالف هستند.

به گزارش کریپتو پوتیتو، نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که نزدیک به سه‌چهارم سرمایه‌گذاران روسی معتقدند که ارزهای دیجیتال در مقایسه با طلا ابزارهای سرمایه‌گذاری بهتری هستند. کمتر از ۹ درصد معتقدند که این فلز گران‌بها نسبت به سایر گزینه‌ها برتری دارد و ۱۴ درصد هم تصور می‌کنند که ارزهای مطرح کشورهای مختلف، نظیر دلار و یورو، بهترین انتخاب برای سرمایه‌گذاری است.

به نظر می‌رسد که شهروندان بزرگ‌ترین کشور جهان از نظر وسعت جغرافیایی، دید گسترده‌ای نسبت به ارزهای دیجیتال دارند. تحقیقاتی که اخیراً توسط انجمن معامله‌گران فارکس در روسیه انجام شده است، نشان می‌دهد که حدود ۷۷ درصد از سرمایه‌گذاران ساکن روسیه ارزهای دیجیتال را «آینده‌نگرانه‌ترین» ابزار سرمایه‌گذاری می‌دانند.

جایگاه دوم برترین ابزارهای مالی مربوط به ارزهای مطرح کشورهای مختلف است و ۱۴ درصد از شرکت‌کنندگان این گزینه را انتخاب کرده‌اند. جالب است بدانید تنها ۸.۸ درصد طلا را انتخاب کرده‌اند و این در حالیست که بسیاری از مردم از آن به‌عنوان یک دارایی امن و ابزار مناسب برای ذخیر ارزش یاد می‌کنند.

اوجنی ماشاروف (Evgeny Masharov)، مقام ارشد انجمن معامله‌گران فارکس روسیه، گفته است که سرمایه‌گذاران روسی اخیراً به ارزهای دیجیتال به‌عنوان یک ابزار سرمایه‌گذاری نگاه می‌کنند و آن را «محصولی تبلغاتی» در نظر نمی‌گیرند. او افزود که ۳۵ درصد از شرکت‌کنندگان این نظرسنجی از معامله‌گران فعال بازار ارز دیجیتال هستند.

۲۳ درصد از شرکت‌کنندگان گفته‌اند که تاکنون تجربه‌ای در رابطه با ارزهای دیجیتال نداشته‌اند، ۸۰ درصد قصد دارند در آینده وارد این بازار شوند و ۸ درصد هم گفته‌اند که هرگز در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری نخواهند کرد.

ماشاروف همچنین گفته است با اینکه در روسیه گزینه‌های زیادی برای پس‌انداز پول وجود دارد، بیش از ۵۰ درصد از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال را به‌عنوان ابزار ذخیره دارایی خود انتخاب کرده‌اند.

ماشاروف افزود:

[نتایج نظرسنجی] این حقیقت را نشان می‌دهد که بیش از نیمی از پاسخ‌دهندگان در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند تا پس‌انداز خود را افزایش دهند و این با وجود پروژه‌های کوتاه‌مدت بسیاری است که در این حوزه فعالیت دارند.

با اینکه بیشتر سرمایه‌گذاران روسی به ارزهای دیجیتال علاقه دارند، تعداد قابل‌توجهی از مقامات این کشور تقریباً با این کلاس دارایی مخالف هستند. برای مثال الویرا نابیولینا (Elvira Nabiullina)، رئیس بانک مرکزی روسیه، اخیراً گفته بود که قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال به شدت نوسان می‌کند و به سرمایه‌گذاران این کشور هشدار داده بود تا مراقب ضرر‌های «وحشتناک» این بازار باشند. او در ادامه پا را فراتر گذاشت و گفت که سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال از هر گزینه دیگری خطرناک‌تر است.

سرگی شِوِتسوف (Sergey Shvetsov)، یکی از اعضای هیئت‌مدیره بانک مرکزی روسیه، شک و تردید بیشتری را در سخنان خود جای داده است. او گفته سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال به قدری خطرناک است که می‌توان آن را به ورود به میدان مین مقایسه کرد.

عضو هیئت‌مدیره بانک مرکزی روسیه گفته است:

زمانی که کسی بیت کوین می‌خرد [انگار که] وارد میدان مین شده است و به غیر از خودش کس دیگری نیست که بتواند از او کمک بگیرد و کسی هم نمی‌تواند از او محافظت کند. دلیلی وجود ندارد که بخواهید جایی بروید که تحت محافظت فدراسیون روسیه قرار ندارید. جایی که در آن پول شما به راحتی دزدیده می‌شود و کاری هم در این مورد از دستتان ساخته نخواهد بود.

[ad_2]

لینک منبع

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044