دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

وضعیت بازار؛ اصلاح نسبی قیمت‌ها پس از جهش‌های اخیر

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

بازار بیت کوین در روزهای اخیر اصلاح نزولی را آغاز کرده و قیمت را به زیر سطح ۴۰,۰۰۰ دلار رسانده است. آلت کوین‌های اصلی بازار تقریباً شرایطی مشابه بیت کوین دارند و ممکن است در روز‌های آینده این اصلاح رو به پایین کمی عمیق‌تر هم بشود.

به گزارش کریپتو نیوز، اوایل این هفته قیمت بیت کوین از مقاومت ۴۲,۰۰۰ دلاری عبور کرد اما نتوانست از سطح ۴۲,۵۰۰ دلار فراتر برود. اکنون اصلاح نزولی قیمت آغاز شده و در حال حاضر هر واحد بیت کوین با قیمتی کمتر از ۳۹,۸۰۰ دلار معامله می‌شود.

آلت کوین‌های اصلی بازار هم شرایط مشابهی دارند و قیمت آنها تا حدودی اصلاح شده است. قیمت اتریوم پیش از تجربه سقوطی ۵ درصدی تا نزدیکی ۲,۷۰۰ دلار افزایش یافته بود. ریپل هم مانند اتریوم پس از نزدیک شدن به سطح ۰.۷۸۰ دلار تا حدودی اصلاح شده است.

وضعیت بازار؛ اصلاح نسبی قیمت‌ها پس از جهش‌های اخیر
نمودار ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال

بیت کوین

هفته گذشته قیمت بیت کوین یک روند صعودی پایدار را تجربه کرد و توانست از مقاومت ۴۰,۰۰۰ دلاری عبور کند. در ادامه مقاومت‌های ۴۱,۲۰۰ و ۴۲,۰۰۰ دلاری هم شکسته شدند. با این حال خریداران موفق نشدند از مقاومت ۴۲,۵۰۰ دلاری عبور کنند و قیمت مجدداً به زیر سطح ۴۰,۰۰۰ دلار سقوط کرد.

اگر بخواهیم نگاهی نزولی به بازار داشته باشیم، سطح ۳۹,۵۰۰ دلار اولین حمایت پیش روی بیت کوین است. حمایت کلیدی بعدی در نزدیکی ۳۹,۲۰۰ دلار است و اگر قیمت از این سطح هم پایین‌تر بیاید، ممکن است شاهد رسیدن دوباره به ۳۷,۰۰۰ دلار که حمایت اصلی هفتگی است، باشیم. از طرفی دیگر، این احتمال هم وجود دارد که قیمت یک‌بار دیگر از مقاومت ۴۲,۰۰۰ دلاری عبور کند.

اتریوم

اتریوم در مقایسه با بیت کوین عملکرد بهتری داشته و توانسته از مقاومت ۲,۵۰۰ دلاری عبور کند. روز گذشته قیمت از ۲,۶۵۰ دلار هم فراتر رفت و مقاومت ۲,۷۰۰ دلاری را آزمود. در حال حاضر این رشد تا حدودی اصلاح شده و هر واحد اتریوم با قیمتی کمتر از ۲,۶۰۰ دلار معامله می‌شود. اکنون نزدیک‌ترین حمایت کلیدی برای اتریوم در سطح ۲,۵۰۰ دلار شکل گرفته است.

اگر بخواهیم نگاهی صعودی به اتریوم داشته باشیم، فروشندگان ممکن است در نزدیکی سطوح ۲,۶۵۰ و ۲,۷۰۰ دلار همچنان فعال باشند. اگر قیمت به هر اندازه از این سطوح بالاتر برود، می‌تواند راه رسیدن قیمت به ۳,۰۰۰ دلار را هموار کند.

کاردانو، دوج کوین، لایت کوین و ریپل

کاردانو با سرعت قابل‌توجهی از مقاومت ۱.۳۲ دلاری عبور کرد و توانست از مرز ۱.۳۵ دلار هم بگذرد، اما موفق نشد ۱.۴۰ دلار را بیازماید. در حال حاضر قیمت به زیر سطح ۱.۳۵ دلار بازگشته و در محدوده ۱.۳۲ دلار تثبیت شده است. حمایت کلیدی بعدی در نزدیکی ۱.۳۰ دلار است و در صورت شکسته شدن این حمایت خطر سقوط قیمت تا سطح ۱.۲۵ دلار وجود دارد.

لایت کوین روز گذشته توانست از مقاومت ۱۴۵ دلاری عبور کند، با این حال در عبور از مقاومت ۱۵۰ دلاری ناکام ماند. این روند صعودی اکنون تا حدودی اصلاح شده و قیمت را به زیر ۱۴۵ دلار رسانده است. اولین حمایت کلیدی در نزدیکی ۱۴۰ دلار است و سقوط به پایین‌تر از این سطح می‌تواند به رسیدن قیمت به حمایت کندل هفتگی در ۱۳۲ دلار منجر شود.

دوج کوین این هفته عملکرد ضعیفی داشته و همچنان زیر مقاومت ۰.۲۲۰ دلاری باقی مانده است. قیمت در حال حاضر بالای حمایت ۰.۲۰۰ دلاری تثبیت شده و اگر قرار باشد روند کوتاه‌مدت نزولی‌تر شود، ممکن است حمایت ۰.۱۸۰ دلاری را هم آزمایش کند. حمایت کلیدی بعدی هم در نزدیکی سطح ۰.۱۶۵ دلار خواهد بود.

ریپل اکنون در محدوده‌ای بالاتر از مقاومت ۰.۷۰۰ دلاری قرار گرفته است. قیمت آن در روزهای اخیر از ۰.۷۵۰ دلار هم عبور کرد اما درست قبل از رسیدن به ۰.۷۸۰ دلار از ادامه حرکت بازماند. اکنون قیمت بالای سطح ۰.۷۲۰ دلار و حمایت ۰.۷۰۰ دلاری تثبیت شده است. حمایت بعدی قیمت هم در نقطه چرخش ۰.۶۵۰ دلاری خواهد بود.

وضعیت سایر آلت کوین‌های بازار

وضعیت بازار؛ اصلاح نسبی قیمت‌ها پس از جهش‌های اخیر

قیمت بسیاری از آلت کوین‌های بازار از جمله SC ،ICX ،MIOTA ،ZIL ،XEM ،SNX ،AMP ،XLM ،ONT ،THETA ،FTM ،BAT و MANA در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۵ درصد افت کرده است. در این میان قیمت ارز دیجیتال «SC» حدود ۱۷ درصد کاهش یافته و اکنون پایین‌تر از ۰.۰۱۶۰ دلار معامله می‌شود. در ضمن، قیمت ارزهای DGB و QNT بین ۵ تا ۱۰ درصد افزایش یافته است.

در مجموع، بازار بیت کوین در حال اصلاح رشد اخیر است و قیمت را به زیر سطح ۴۰,۰۰۰ دلار رسانده است. این احتمال وجود دارد که اصلاح از این هم عمیق‌تر شود، اما در این صورت خریداران در سطح ۳۷,۰۰۰ دلار قیمت را با قدرت حمایت خواهند کرد.

[ad_2]

لینک منبع

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044