دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

وضعیت بازار؛ ثبات نسبی فعلی آرامش قبل از طوفان است؟

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

بازار ارزهای دیجیتال دیروز وضعیتی نسبتاً آرام داشت. در این مدت دامنه نوسان بسیاری از ارزها محدود به ۲ درصد بود.

به گزارش دیلی هودل، کارشناسان معتقدند وضعیت بازار به‌گونه‌ای است که نمی‌توان به‌راحتی و باقاطعیت نسبت به روند آن در آینده نزدیک اظهارنظر کرد.

در این میان برخی دیگر نظیر مایکل ون دپوپ (Michael van de Poppe)، معتقدند که بیت کوین در حال آماده‌سازی شرایط برای آغاز یک جهش تازه است.

وضعیت بازار

بیت کوین

قیمت بیت کوین در حال حاضر در محدوده ۴۷,۸۵۰ دلار قرار دارد. طی ۲۴ ساعت گذشته این ارز دیجیتال موفق شد تا مرز ۴۹۰۰۰ دلار هم پیش برود ولی خریداران در رساندن و تثبیت قیمت بالای این ناحیه موفق نبودند.

ون دپوپ با اشاره به رسیدن قیمت بیت کوین به ۴۷,۰۰۰، خطاب به ۱۲۷,۰۰۰ دنبال‌کننده خود در توییتر نوشت:

[بیت کوین] به همان ناحیه‌ای که می‌خواستم (۴۷,۰۰۰ دلار) رسید و کاملاً‌ طبیعی است که شاهد رسیدن قیمت به این ناحیه باشیم. در این ناحیه تثبیت قیمت داریم.

به‌گفته وی، ناحیه ۴۶,۰۰۰ تا ۴۷,۰۰۰ دلار بسیار پراهمیت است و معامله‌‌گران باید تغییرات قیمت در این بازه را بادقت زیر نظر بگیرند. او در این باره عنوان کرد:

تا زمانی که بالای این محدوده باشیم، احتمال تداوم روند تا اوج آن در ۵۰,۰۰۰ دلار وجود دارد و فکر می‌کنم که شاهد نوسانات عرضی باشیم. در این مدت آلت کوین‌ها عملکردی چشمگیر از خود به جای می‌گذارند.

او در ادامه در مورد عبور از ۵۰,۰۰۰ دلار نوشت:

فکر می‌کنم بیت کوین راهش را به‌سمت اوج تاریخی خود ادامه می‌دهد و مقاومت‌ها را یکی پس از دیگری پشت سر می‌گذارد.

اتریوم

اتریوم هم طی ۲۴ ساعت گذشته نوسانات نسبتاً کمی داشته است. قیمت اتریوم در این بازه چیزی در حدود ۲ درصد از ارزش خود را از دست داده است و در حال حاضر در محدوده ۳,۴۱۰ دلار معامله می‌شود.

تحلیل‌گران از ۳,۴۰۰ دلار به‌عنوان یک حمایت در روند اتریوم یاد می‌کنند و شکسته‌نشدن آن را از ملزومات تداوم روند صعودی این ارز دیجیتال می‌دانند.

ون دپوپ در این باره می‌نویسد:

۳,۴۰۰ دلار ناحیه‌ای است که به آن توجه می‌کنم و شباهت زیادی به ناحیه ۴۶,۰۰۰ تا ۴۷,۰۰۰ دلاری بیت کوین دارد. در صورتی که این حمایت شکسته نشود، می‌توان انتظار تغییر روند را دشت. فکر می‌کنم تداوم روند برای رسیدن به اوج قیمت در دامنه نوسانات فعلی محتمل باشد.

او از ۳,۸۴۰ دلار به‌عنوان این اوج یاد می‌کند و می‌گوید هدف بعدی قیمت اتریوم، رسیدن به ۴,۰۰۰ دلار است.

در نمودار اتریوم/ بیت کوین، معامله‌گران به تثبیت قیمت در زیر ۰.۰۷۷ بیت کوین (۳,۶۳۰ دلار) اشاره می‌کنند. ون دپوپ با اشاره به حمایت در سطح ۰.۰۷۲ بیت کوینی، می‌نویسد:

این ناحیه برای اتریوم حیاتی است. اگر این حمایت حفظ شود، در آینده‌ای نزدیک اوج‌های تازه‌ای را شاهد خواهیم بود.

کاردانو

وضعیت قیمت کاردانو هم بسیار شبیه به بیت کوین و اتریوم است. این ارز دیجیتال طی یک روز گذشته ۱.۵۹ درصد از ارزش خود را از دست داده است و در حال حاضر نیز در محدوده‌ای نزدیک به ۲.۳۵ دلار نوسان می‌کند.

نباید فراموش کرد که روند قیمت کاردانو در روزهای گذشته، بر خلاف هفته‌های پیش از آن، کم‌رمق بوده است. ون دپوپ هم با اشاره به این وضعیت می‌گوید احتمال افزایش قیمت وجود دارد. او از راه‌اندازی قراردادهای هوشمند در این پلتفرم به‌عنوان عاملی یاد می‌کند که می‌تواند جرقه روند صعودی این ارز دیجیتال باشد.

۱.۹ دلار حمایت پراهمیتی برای کاردانو به حساب می‌آید و ون دپوپ هم با اشاره به این حمایت می‌گوید:

تا زمانی که [کاردانو] بالای این ناحیه بماند، احتمال افزایش قیمت وجود دارد. در حال حاضر کاردانو پس از راه‌اندازی قراردادهای هوشمند به‌دنبال ایجاد وضعیتی باثبات است. عموماً این وضعیت با یک نوسانات اصلاحی و پس از آن با تداوم روند صعودی همراه می‌شود.

نمودار قیمت سولانا در تایم فریم ۳ ساعته
نمودار قیمت سولانا در تایم فریم ۳ ساعته

سولانا را می‌توان پیروز دیروز بازار ارزهای دیجیتال دانست. قیمت سولانا که حالا فقط یک میلیارد دلار با ارزش بازار ریپل، ارز دیجیتال ششم بازار، فاصله دارد، در ۲۴ ساعت گذشته رشدی ۱۲ درصدی را ثبت کرده است. این در حالی است که سولانا در روزهای گذشته با چالش‌هایی در شبکه خود مواجه بوده و در مقطعی نیز شبکه آن از دسترس خارج شده است.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۲.۲ تریلیون دلار است. بیت کوین با ۴۰.۵۴ درصد، بیشترین سلطه در بازار را در اختیار دارد. اتریوم و کاردانو هم به‌ترتیب با ۱۸ و ۳.۵ درصد، در رده‌های دوم و سوم قرار دارند.

[ad_2]

لینک منبع

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044