دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

وضعیت بازار؛ روز سبز ارزهای دیجیتال همزمان با انتشار اخبار مثبت

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

نوسانات اخیر قیمت بیت کوین به‌گونه‌ای بود که شاهد شکل‌گیری یک حمایت در بالای ۳۲,۰۰۰ دلار بودیم. بیت کوین با تکیه بر همین حمایت موفق شد تا از مقاومت ۳۵,۰۰۰ دلاری عبور کند و تا مرز ۴۰,۰۰۰ دلار اوج بگیرد. در حال حاضر هم هر واحد بیت کوین در محدوده ۳۸,۳۰۰ دلار معامله می‌شود.

به گزارش کریپتونیوز، علاوه بر قیمت بیت کوین، آلت کوین‌های شاخص بازار هم با جهش قابل‌توجهی همراه شدند. از جمله آنها می‌توان به اتریوم و رسیدن آن به ۲,۲۵۰ دلار و جهش ۱۰ درصدی قیمت ریپل اشاره کرد.

در ساعات گذشته چیزی در حدود ۹۰۰ میلیون دلار در بازارهای مشتقات لیکوییدشده است که ۹۲ درصد آنها موقعیت‌های شورت (فروش) بوده‌اند. داده‌های بای‌بی‌تی (Bybt) نشان می‌دهد که ۸۰ درصد لیکوییدها مروبط به معاملات بیت کوین بوده است.

انتشار شایعات مبنی بر پذیرش بیت کوین توسط آمازون تا پایان سال یکی از عمده دلایل افزایش شتاب صعودی بازار عنوان شده است. طبق گزارش‌ها، علاوه بر بیت کوین، آمازون قصد دارد ارزهای دیجیتال دیگری نظیر اتریوم، کاردانو و بیت کوین کش را هم بپذیرد. پیش‌تر هم این شرکت به‌دنبال استخدام مدیر بخش ارزهای دیجیتال و بلاک چین بود. سخنگوی آمازون چندی پیش در ارتباط با استخدام نیروهای جدید گفته بود:

از نوآوری‌های ایجادشده در فضای ارزهای دیجیتال الهام‌گرفته‌ایم و به‌دنبال کاوش در این حوزه هستیم و می‌خواهیم ببینیم استفاده از آنها در آمازون به چه نحوی خواهد بود. فکر می‌کنیم که آینده بر بستر فناوری‌های تازه‌ای شکل می‌گیرد که امکان پرداخت‌های ارزان، سریع و مدرن را فراهم می‌کنند. امیدواریم در سریع‌ترین زمان ممکن این آینده را به آمازون وارد کنیم.

وضعیت بازار؛ روز سبز ارزهای دیجیتال همزمان با انتشار اخبار مثبت
ارزش بازار ارزهای دیجیتال

قیمت بیت کوین

همان طور که پیش‌تر گفتیم، بعد از تثبیت قیمت در بالای ۳۲,۰۰۰، بیت کوین روند صعودی اصلی خود را آغاز کرد و موفق شد از سطوح مقاومتی ۳۵,۰۰۰ و ۳۶,۵۰۰ دلار عبور کند. این ارز دیجیتال در بازه‌ای حتی تا ۳۹,۸۰۰ دلار هم پیش رفت اما کمی بعد با اصلاح همراه شد.

۳۷,۸۰۰ دلار اولین حمایت پیش روی این ارز دیجیتال است. ۳۶,۵۰۰ دلار هم به‌عنوان حمایت اصلی قیمت بیت کوین عمل می‌کند. ۴۰,۰۰۰ دلار هم اولین مقاومتی است که بیت کوین در روند صعودی خود به آن برخورد خواهد کرد.

مایک مک‌گلون (Mike McGlone)، استراتژیست ارشد بلومبرگ، با اشاره به رفتار تاریخی بیت کوین در احیاهای خود، می‌نویسد:

به احتمال زیاد بیت کوین به‌سمت مقاومت ۶۰,۰۰۰ دلاری حرکت می‌کند.

به‌عقیده مک‌گلون، احتمال حرکت به‌سمت ۶۰,۰۰۰ دلار بیشتر از رسیدن به ۲۰,۰۰۰ دلار است.

وضعیت آلت کوین‌ها

قیمت اتریوم روند صعودی قدرتمندی را آغاز کرده است. این ارز دیجیتال موفق شد از مقاومت‌های ۲,۲۰۰ و ۲,۲۵۰ دلار عبور کند و در بالای ۲,۳۰۰ دلار تثبیت شود. در حال حاضر هر واحد اتریوم در محدوده ۲,۳۳۰ دلار معامله می‌شود. این احتمال وجود دارد که در آینده نزدیک شاهد اوج‌گیری بیشتر اتریوم باشیم.

در صورتی که اتریوم با اصلاح همراه شود، ۲,۲۵۰ دلار به‌عنوان اولین حمایت عمل خواهد کرد. ۲,۲۰۰ دلار هم حمایت اصلی پیش روی این ارز دیجیتال است.

کاردانو در ۲۴ ساعت گذشته با جهشی موفق شد از سد مقاومت ۱.۲۵ دلاری عبور کند و حتی به ۱.۳ دلار هم برسد. ۱.۴ دلار مقاومت بعدی قیمت کاردانو است. در حال حاضر هر واحد کاردانو در محدوده ۱.۳۴ دلار معامله می‌شود.

دوج کوین هم پس از توییت ایلان ماسک موفق شد ۱۵ درصد رشد کند و به بالای ۰.۲ دلار برسد. در صورتی که قیمت دوج کوین در بالای ۰.۲۲ دلار تثبیت شود.

قیمت ریپل هم ساعاتی پیش تا بالای ۰.۶ دلار رشد کرد و در حال حاضر به ۰.۶۵ دلار رسیده است. ۰.۷ دلار اصلی‌ترین مقاومت پیش روی قیمت ریپل است.

بسیاری دیگر از آلت کوین‌ها نظیر سوشی، دیجی بایت، الگورند، چین لینک و بیت تورنت هم با جهش‌هایی حدود ۱۰ درصد همراه شدند.

[ad_2]

لینک منبع

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044