ویتالیک بوترین: گاهی اوقات شهرتم اعصابم را بهم می‌ریزد!

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

ویتالیک بوترین، هم‌بنیان‌گذار اتریوم، گفته شهرت برای او مسئله‌ای آزاردهنده است و تمایل دارد کمتر دیده شود.

به گزارش کریپتو اسلیت، ویتالیک بوترین اخیراً در مصاحبه‌ای درباره تجربیات خود به‌عنوان رهبر اتریوم صحبت کرده و گفته است گاهی دوست دارد کمتر دیده شود. او با گفتن این جمله که «دیده‌شدن را به‌عنوان یکی از پیامدهای طبیعی موقعیت خود پذیرفته است»، سعی کرد نشان دهد که این موضوع برایش اهمیت چندانی ندارد.

بوترین در اظهارات خود به بررسی جنبه‌هایی مختلف رهبری یک پروژه ارز دیجیتال می‌پردازد. به گفته او جنبه بد این مسئله مواجه‌شدن با علاقه بیش از حد افراد به ارز دیجیتال است.

تاکنون چهره‌های مختلفی در این خصوص اظهار نظر کرده‌اند. برای مثال، اواخر سال گذشته مارک کوبان، سرمایه‌گذار میلیاردر، بیت کوین را مانند یک «آیین» توصیف کرد.

در موردی مشابه، فین برتون (Finn Breton)، استاد علوم و فناوری دانشگاه کالیفرنیا دیویس (California Davis)، گفته بود که ارزهای دیجیتال می‌توانند بخشی از هویت مردم را تشکیل دهند.

برتون در‌این‌باره گفته است:

وقتی بیت کوین می‌خرید درواقع درگیر کل ماجرا شده‌اید و این ماجرا می‌تواند بخشی از هویت شما باشد.

بوترین هنگامی که درباره تمایلش به کمتر دیده‌شدن سخن می‌گفت، به دلایلی اشاره کرد که بیشتر مربوط به دردسرهای شناخته‌شدن توسط مردم است. او گفته است دوست دارد صورت خود را با ماسک بپوشاند تا دیگر شناسایی نشود.

خالق اتریوم می‌گوید:

منظور من این است که به‌خودی‌خود امنیت فیزیکی وجود ندارد. می‌خواهید زندگی خود را داشته باشید و [دائماً] با افرادی مواجه نشوید که از شما میپرسند «آیا تو ویتالیک بوترین هستی؟». گاهی این چیزها آزارم می‌دهد.

احتمالاً تجربیات بوترین بیشتر از چیزیست که در این مصاحبه به آن اشاره کرده است.

با اینکه بوترین تهدید علیه امنیت جانی خود را رد کرده است، آنتونی دی لوریو (Anthony Di Iorio)، دیگر هم‌بنیان‌گذار اتریوم، گفته است به‌دلیل ترس از امنیت شخصی خود تا حدودی از فضای ارز دیجیتال فاصله گرفته است.

دی لوریو که از سال ۲۰۱۷ محافظ شخصی داشته، گفته است از زمان ورود به حوزه ارزهای دیجیتال دیگر احساس امنیت نمی‌کند.

چارلز هاسکینسون، مدیرعامل اینپوت اوتپوت گلوبال (Input-Output Global) و بنیان‌گذار کاردانو، هم اوایل سال جاری نگرانی‌های مشابهی را مطرح کرد. او در ویدیویی تکان‌دهنده حملاتی را توصیف کرد که روزانه در فضای مجازی و حقیقی با آن مواجه می‌شود.

هاسکینسون در این خصوص گفته است:

به هر شکل ممکن مورد حمله قرار گرفته‌ام. معمولاً هر روز و گاهی در حضور خودم مجرم نامیده می‌شوم. افرادی را دیده‌ام که با خشونت نامم را فریاد می‌زدند. تهدید به مرگ شده‌ام، افرادی پودر سفیدی برایم فرستادند و وانمود کردند که آلوده به سیاه زخم است. خانه‌ام مورد سرقت قرار گرفته و در موارد متعددی امنیت جانیم با تهدید مواجه شده است.

بدون تردید علاقه شدید مردم به ارز دیجیتال می‌تواند منجر به بروز افکار و رفتارهای نادرست شود. البته باید توجه داشت که این مسئله در هر حوزه‌ای که با افراد مشهور سروکار دارد دیده می‌شود.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + ده =

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید.