دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

پاسخ تحلیل‌گر مطرح به یک سؤال اساسی؛ چه کسی بیت کوین را کنترل می‌کند؟

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

ویلی وو، تحلیل‌گر برجسته ارزهای دیجیتال، گفته است گروه خاصی از سرمایه‌گذاران بیت کوین هستند که نیروی لازم برای شکل‌گیری روندهای صعودی را تأمین می‌کنند. او گفته است بر خلاف تصور عموم، جریان اصلی بازار توسط نهنگ‌ها کنترل نمی‌شود.

به گزارش دیلی هودل، وو گفته است سرمایه‌گذاران کوچک و یا کسانی که موجودی بیت کوین آنها کمتر از ۱ واحد است، همچنان در حالی انباشت بیت کوین هستند و از فروش گسترده‌ای که سرمایه‌گذاران بزرگ یا نهنگ‌ها به راه انداخته بودند عبور کرده‌اند.

وو در این رابطه گفته است:

همان طور که از نمودار هفتگی جریان ورودی بیت کوین سرمایه‌گذاران کوچک (با موجودی کمتر از ۱ بیت کوین) پیداست، این سرمایه‌گذاران خرد هستند که روندهای صعودی را به راه می‌اندازند. زمانی که آنها دست از خرید بردارند، به معنی هشداری برای شکل‌گیری یک روند نزولی است. آنها دست از خرید بر نمی‌دارند. در ۳۰ روز گذشته نهنگ‌ها ۴,۰۰۰ بیت کوین فروخته‌اند و [این در حالی است که] سرمایه‌گذاران خرد ۳۱,۰۰۰ بیت کوین خریده‌اند.

پاسخ تحلیل‌گر مطرح به یک سؤال اساسی؛ چه کسی بیت کوین را کنترل می‌کند؟
نمودار مقایسه موجودی سرمایه‌گذاران خرد و قیمت بیت کوین

وو معتقد است که نهنگ‌ها تنها بر تغییرات کوتاه‌مدت قیمت اثر می‌گذارند. فرضیه وو بر خلاف نظر بسیاری از معامله‌گرانی است که معتقدند این سرمایه‌گذاران بزرگ هستند که وضعیت بازار را کنترل می‌کنند.

وو گفته است:

نهنگ‌ها تنها روندهای کوتاه‌مدت را در دست دارند و این یکی از ثابت‌ترین الگوهای رفتاری [بازار] است. در بازه‌های زمانی گسترده‌تر نهنگ‌ها، دلفین‌ها و کوسه‌ها (سرمایه‌گذاران متوسط) را به‌عنوان محرک روند صعودی بازار در نظر می‌گیرم. اما این جریان سرمایه‌گذاران خرد است که میانه و پایان مسیر روند صعودی بازار را رهبری می‌کند.

وو گفته است با نگاه به فعالیت نهنگ‌ها می‌توان متوجه شد که نهنگ‌های کوچک‌تر در حال جبران فشار فروشی هستند که همتایانشان چند ماه پیش به راه انداخته بودند.

وو گفته است:

داده‌های من مربوط به نهنگ‌های واقعی است. سرمایه‌گذارانی با موجودی بیش از ۱,۰۰۰ بیت کوین منهای صرافی‌های ارز دیجیتال که در داده‌های خام آنها هم نهنگ در نظر گرفته می‌شوند. در حال حاضر نهنگ‌های بزرگ در حال فروش هستند، نهنگ‌های کوچک در حال انباشت هستند و جریان کلی تقریباً خنثی است.

پاسخ تحلیل‌گر مطرح به یک سؤال اساسی؛ چه کسی بیت کوین را کنترل می‌کند؟
نمودار توضیع عرضه بیت کوین

ویل کلمنت (Will Clemente)، دیگر تحلیل‌گر ارزهای دیجیتال هم گفته‌های وو را تأیید می‌کند و با نظر وو که گفته بود سرمایه‌گذارانِ با موجودیِ ۱,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ بیت کوین همچنان در حال انباشت هستند، موافق است.

کلمنت گفته است:

این فرضیه بر اساس موجودی‌ نهنگ‌ها است و ۱,۹۲۱ نهنگ وجود دارد که از ۴,۲۱۶,۷۳۰ بیت کوین نگهداری می‌کنند. این یک رشد قابل توجه است، اما به یاد داشته باشید که این روند ماه‌ها نزولی بوده است. اکنون باید منتظر بمانیم تا ببینیم تغییری در این روند ایجاد می‌شود یا خیر. نهنگ‌ها به جای فروش دارایی‌های خود در حال انباشت هستند و نهنگ‌های جدیدی هم پدیدار می‌شوند.

پاسخ تحلیل‌گر مطرح به یک سؤال اساسی؛ چه کسی بیت کوین را کنترل می‌کند؟
نمودار موجودی بیت کوین نهنگ‌هایی که بین ۱,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ واحد در اختیار دارند

وو پیش از این در ماه مه (اردیبهشت) گفته بود که بیت کوین در میانه یک چرخه صعودی قرار دارد و سقوط قیمت از اوج تاریخی ۶۴,۰۰۰ دلاری به سطح ۳۰,۰۰۰ دلار برای چشم‌انداز بلندمدت بازار ضروری بوده است. او همچنین پیش‌بینی کرده بود که بیت کوین پس از پشت سر گذاشتن این عقب‌گرد قابل توجه، تا ۱۵۷,۰۰۰ دلار رشد کند.

[ad_2]

لینک منبع

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044