دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

پرونده ریپل: قاضی اجازه دسترسی کمیسیون بورس آمریکا به چت‌های کارکنان ریپل را صادر کرد

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

ریپل از طرف قاضی دستور گرفته است تا اطلاعات مربوط به پیام‌های کارکنان خود در پیام‌رسان اسلک (Slack) را به طور کامل به کمیسیون بورس آمریکا ارائه کند. این شرکت مدعی شده است که تهیه این اطلاعات هزینه‌ای ۱ میلیون دلاری دارد.

به گزارش کوین تلگراف، سارا نتبرن (Sarah Netburn)، قاضی پرونده ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، به شرکت ریپل دستور داده است تا ۱ میلیون پیام مربوط به کارکنان خود در اسلک را که در گزارش قبلی از ارائه آنها خودداری شده بود، به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ارائه کند.

با وجود اینکه ریپل ادعا می‌کند ارائه تمام پیام‌های موجود در اسلک هزینه‌ای ۱ میلیون دلاری برای این شرکت در پی دارد، قاضی اعلام کرده است که این پیام‌ها شواهدی ضروری و خاص برای رسیدگی به پرونده شکایت کمیسیون بورس از ریپل است که در آن این شرکت چند ملیلیارد دلاری متهم به فروش غیرقانونی توکن‌های «XRP» به صورت اوراق بهادار ثبت‌نشده است.

کمیسیون بورس آمریکا در دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۹۹) شکایتی را علیه ریپل و مدیران این شرکت یعنی کریس لارسن (Christian Larsen) و برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse) تنظیم و آنها را متهم کرد که توکن‌های XRP را، که از نظر این کمیسیون اوراق بهادار محسوب می‌شوند، بدون ثبت به فروش رسانده است.

بر اساس گزارش «Law360»، کمیسیون بورس آمریکا روز ۹ اوت (۱۸ مرداد) درخواست اصلی خود را برای الزام ریپل به دادگاه ارائه کرد و مدعی شد که پیام‌های ردوبدل‌شده میان کارکنان این شرکت «مربوط به ادعاها و دفاعیه‌های هر دو طرف دعوی است و با ملزومات پرونده تناسب دارد». کمیسیون بورس همچنین اعلام کرد که ریپل باید علاوه بر پیام‌های موجود در اسلک، پیام‌های مربوط به ۲۲ ایمیل سازمانی خود را هم به دادگاه ارائه کند.

کمیسیون بورس ماه گذشته به قاضی نتبرن گفته بود که فایل مربوط به پیام‌های اسلک که از سوی ریپل ارائه‌شده است ناقص به نظر می‌رسد. ریپل ابتدای این موضوع را تکذیب کرد اما کمی بعد مدعی شد که اشتباهی در پردازش اطلاعات رخ داده و در نهایت باعث شده است تا این شرکت تنها بخش کوچکی از پیام‌های مربوطه را پردازش کند و بیش از ۱ میلیون پیام مفقود شود.

کمیسیون بورس آمریکا در واکنش به این موضوع اعلام کرد که کوتاهی ریپل در ارائه کامل داده‌های مربوط به پیام‌های کارکنانش در اسلک به شدت زیان‌بار بوده و اطلاعاتی که این کمیسیون از ریپل دریافت کرده نشان می‌دهد که بقیه پیام‌ها هم بسیار مهم هستند.

کمیسیون بورس گفته است:

این پیام‌ها شامل گفتگوهایی درباره تمایل ریپل به ایجاد نوسان در معاملات XRP، تأثیر اعلامیه‌ها و دخالت‌های ریپل بر قیمت XRP و همچنین ارتباط [خود] شرکت با این موضوع، ارتباط و اهمیت محوری فروش XRP و تجارت کلی شرکت ریپل و وضعیت قانونی توکن XRP است.

ریپل گفته است که حکم دادگاه برای ارائه پیام‌های مربوط به کارکنان این شرکت، با توجه به هزینه ۱ میلیون دلاری و زمان چند ماهه‌ای که صرف تهیه آنها می‌شود، کاری ناعادلانه و غیرمنطقی است. قاضی نتبرن هم در پاسخ گفته است که اهمیت این پیام‌ها برای پرونده بسیار بیشتر از هزینه‌ای است که ریپل برای تهیه آنها پرداخت می‌کند.

قاضی نتبرن دراین‌باره گفته است:

توافق قبلی ریپل برای ارائه پیام‌های موجود در اسلک، ارتباط بین منابع دو طرف دعوی و تعداد پیام‌هایی که مورد مناقشه قرار گرفته است، نسبت به هرگونه مسئولیتی که به ریپل تحمیل شود از اهمیت بیشتری برخورداری است.

[ad_2]

لینک منبع

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044