دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

پنج ارز دیجیتال با بهره‌وری انرژی بالا که باید زیر نظر بگیرید

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

مدتی است که بیت کوین به‌دلیل مصرف انرژی بالای شبکه آن هدف انتقادات بسیاری قرار می‌گیرد. چین نیز پیش‌تر با اشاره به همین نگرانی‌ها در پی اعمال سخت‌گیری‌های بیشتر در حوزه استخراج بیت کوین رفت.

نیوزبی‌تی‌سی، در گزارش تازه خود به سراغ پنج ارز دیجیتالی رفته است که از لحاظ مصرف انرژی کارایی بالایی دارند. به‌گفته این وب‌سایت، بخش عمده‌ای از استخراج بیت کوین از به نیروگاه‌های زغال‌سنگ متکی است و ردپای کربن آن بالاست.

بیت کوین لاتینوم (LTNM)

بیت کوین لاتینوم (Bitcoin Latinum) یکی از کارآمدترین ارزهای دیجیتال از نقطه‌نظر مصرف انرژی است که با ایده‌ای مشابه ایده بیت کوین ساخته شده است. تفاوت اصلی بیت کوین لاتینوم و بیت کوین اصلی آن است که شبکه این ارز دیجیتال به جای استفاده از مکانیزم اثبات کار، از اثبات سهام بهره می‌برد. در این مکانیزم نودها به جای استخراج، از طریق سهام‌گذاری تراکنش‌ها را تأیید می‌کنند.

این ارز دیجیتال نسل بعدی فورک‌های بیت کوین به حساب می‌آید که سازگاری بیشتری با طبیعت دارد، سریع‌تر است و امنیت آن با توجه به بهره‌گیری از مکانیزم اثبات سهام بالاتر است. ادعا می‌شود که این ارز دیجیتال در حوزه‌هایی مثل رسانه‌ها، ارتباطات، بازی‌های رایانه‌ای و پردازش ابری کاربرد دارد.

نانو (NANO)

ردپای کربن نانو بسیار ناچیز است. برای هر تراکنش تنها ۰.۰۰۰۱۱۲ کیلووات ساعت انرژی صرف می‌شود. استخراج نانو بر پایه ماینینگ نیست و پردازش تراکنش‌ها با صرف انرژی بسیار کمی انجام می‌گیرد. نانو از انرژی کم برای تراکنش‌ها سریع و بدون کارمزد بهره می‌برد.

تازه‌بودن نانو بر جذابیت‌های آن افزوده است. به‌گفته کارشناسان این ارز دیجیتال به‌واسطه کارمزدهای کم تراکنشش، گزینه جذاب برای آن دسته از سرمایه‌گذارانی است که به‌دنبال پروژه‌های جدید می‌گردند.

کاردانو (ADA)

کاردانو نیاز به معرفی چندان ندارد. این ارز دیجیتال از نوعی اثبات سهام خاص استفاده می‌کند که دوستدار طبیعت است. در کاردانو هر تراکنش نیازمند یک نود تصادفی است. کاردانو یکی از رقبای اتریوم به حساب می‌آید و ماه‌های اخیر رشد قابل‌توجهی را ثبت کرده است.

ریپل (XRP)

ریپل را می‌توان یکی از سبزترین ارزهای دیجیتال بازار دانست. این ارز دیجیتال برای پردازش هر تراکنش تنها ۰.۰۰۷۹ کیلووات ساعت انرژی مصرف می‌کند و همین مسئله را به یکی از کارآمدترین ارزهای دیجیتال بازار تبدیل کرده است.

در شبکه ریپل استخراج توکن‌ها معنایی ندارد و توکن‌های جدید طی مکانیزمی خاص وارد شبکه می‌شوند. در صورتی که اکثریت بر روی اعتبار یک تراکنش مهر تأیید بزنند، تراکنش معتبر خواهد بود.

هدرا هش گراف (HBAR)

هدرا هش گراف یکی از ارزهای دیجیتال تازه‌ای در این حوزه به حساب می‌آید. هدرا هش گراف هم مثل نانو استخراج توکن ندارد و انجام تراکنش‌ها در آن بسیار سریع است. هدرا هش گراف تا به اینجا توانسته قراردادهای همکاری خوبی با نام‌های بزرگی همچون گوگل، آی‌بی‌ام، بوئینگ و شرکت‌های حاضر در لیست فورچن ۵۰۰ امضا کند.

طبق آمارها، تعداد تراکنش‌های روزانه این شبکه بیش از ۶.۵ میلیون تراکنش است.

[ad_2]

لینک منبع

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044