دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

چرا معامله‌گران ۲۹,۵۰۰ دلار را کف قیمت بیت کوین می‌دانند؟

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

عبور بیت کوین از ۳۲,۰۰۰ دلار و جهش اخیر آن باعث شده است تا احساسات معامله‌گران مثبت‌تر از قبل شود. با این حال برخی از تحلیل‌گران نسبت به مقاومت‌های سنگین پیش روی این ارز دیجیتال هشدار می‌دهند.

به گزارش کوین تلگراف، جهش قیمت بیت کوین و عبور از ۳۲,۰۰۰ باعث شد تا امیدها نسبت صعود بیشتر این ارز دیجیتال بار دیگر زنده شود. این در حالی است که به‌گفته تحلیل‌گران برای تأیید تغییر روند و آغاز دوباره روند صعودی به تأییدیه‌های بیشتری نیاز است.

وضعیت صعودی قراردادهای آتی CME

بر اساس گزارش دلفی دیجیتال، روز چهارشنبه شاهد شکل‌گیری یک نقطه عطف قدرتمند در بازار بودیم که نشان می‌داد معامله‌گران باسرعت در حال خرید قراردادهایی هستند که به‌زعم آنها برای بیت کوین «ارزان» تلقی می‌شود. از آنجایی که قیمت قراردادهای آتی نسبت به قیمت بیت کوین بالاتر است، این موضوع را می‌توان یک نشانه صعودی در نظر گرفت.

حجم قراردادهای آتی

همان طور که در نمودار بالا مشخص است، حجم قراردادهای آتی باز CME از ۱.۲۵ میلیارد دلار در روز دوشنبه، به ۲.۵ میلیارد دلار در روز سه‌شنبه رسیده است. می‌توان گفت که سرمایه‌گذاران نهادی پس از یک بازه طولانی خرید قراردادهای فروش (شورت)، حالا به سراغ قراردادهای خرید رفته‌اند.

با این حال، صندوق‌های سرمایه‌گذاری که در معاملات خود از اهرم استفاده می‌کنند، همچنان قراردادهای فروش می‌خرند؛ چراکه آنها از قراردادهای آتی CME به‌عنوان یک ابزار پوشش ریسک استفاده می‌کنند. دلفی دیجیتال می‌گوید این احتمال وجود دارد که آنها هم برخی از موقعیت‌های خود را بسته باشند.

دلفی دیجیتال در گزارش خود می‌نویسد:

به‌طور کلی، نرخ ایجاد قراردادهای آتی تازه CME تا حدودی صعودی است. نباید فراموش کرد که بیت کوین چند ساعت پس از پایان معاملات نیویورک یک جهش کوچک را تجربه کرد تا در محدوده نوسانات پیشین خود باقی بماند. همان طور که پیش‌تر گفتیم، دیروز [سه‌شنبه] و پیش از آن که قراردادهای آتی نقطه عطف قابل‌توجهی را ثبت کند، شاهد رسیدن به محدوده‌های منفی بودیم. تمام داده‌های نشان‌دهنده آن است که پس از خروج بیت کوین از محدوده نوسانات چندماهه خود، همه به‌سمت خرید قراردادهای آتی رفتند.

راه پر از مانع بیت کوین

احیای بیت کوین به بالای ۳۲,۰۰۰ دلار موجی از خوش‌بینی برای بسیاری از معامله‌گران به همراه داشت، اما مسیر پیش روی این ارز دیجیتال پر از مانع و مقاومت است.

 رکت کپیتال (Rekt Capital)، تحلیل‌گر مطرح توییتری ارزهای دیجیتال، معتقد است حمایت‌های پیشین بیت کوین در ۳۵,۰۰۰ و ۳۷,۰۰۰ دلار احتمالاً به‌زودی به‌عنوان مقاومت عمل کنند.

تحلیل قیمت بیت کوین

در حال حاضر قیمت بیت کوین در محدوده ۳۳,۷۰۰ دلار در نوسان است و نسبت به ۲۴ ساعت گذشته، حدود ۵ درصد رشد داشته است.

افزایش ورودی صرافی‌ها در کف

یکی از تحلیل‌گران توییتری با نام کاربری «IzzyEibani» با اشاره به افزایش سرمایه‌های ورودی به صرافی‌ها، آن را یک نشانه صعودی می‌داند.

چرا معامله‌گران ۲۹,۵۰۰ دلار را کف قیمت بیت کوین می‌دانند؟

با نگاهی دقیق‌تر به این نمودار می‌توان گفت که در ۱ آگوست ۲۰۱۷، ۳۰ نوامبر ۲۰۱۸ و ۱۲ مارس ۲۰۲۰، سرمایه‌های ورودی به صرافی با جهشی این چنینی همراه شد و هر بار، بازار کف روند خود را ثبت کرد.

اگر بازار رفتاری مشابه قبل داشته باشد، می‌توان گفت که ۲۹,۵۰۰ دلار کف روند فعلی خواهد بود و باید منتظر اوج‌گیری دوباره بازار بنشینیم.

[ad_2]

لینک منبع

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044