دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

کرملین: روسیه آماده پذیرش بیت کوین به‌عنوان پول قانونی نیست

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

مقامات دولت روسیه همچنان بر این موضع خود پافشاری می‌کنند که استفاده از ارزهای دیجیتالی نظیر بیت کوین در امر پرداخت‌ها باعث نابودی سیستم مالی می‌شود.

به گزارش کوین تلگراف، سه‌شنبه و همزمان با آغاز پذیرش بیت کوین به‌عنوان یک پول قانونی در السالوادور، دولت روسیه بار دیگر بر نپذیرفتن بیت کوین به‌عنوان یک ارز رسمی تأکید کرد.

دیمیتری پسکوف (Dimitry Peskov)، سخنگوی رسمی ولادیمیر پوتین، ادعا کرده است که روسیه هیچ دلیلی برای به‌رسمیت شناختن بیت کوین به‌عنوان ارز قانونی در این کشور ندارد.

این سخنگوی کرملین می‌گوید هم‌ترازکردن ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین با ارزهای سنتی نتیجه‌ای جز ضرر برای سیستم مالی و اقتصادی روسیه ندارد. او در این باره گفت:

مشخصاً روسیه آماده چنین کاری نیست.

صحبت‌های پسکوف کاملاً همسو با رویکرد کشور روسیه در ارتباط با بیت کوین است. پیش‌تر هم آناتولی آکساکوف (Anatoly Aksakov)، عضو مجلس دومای این کشور و یکی از چهره‌های اصلی در لایحه ممنوعیت پرداخت‌ها با ارزهای دیجیتال در روسیه، صحبت‌های مشابهی را انجام داده بود. اوت سال گذشته (مرداد ۹۹)، آکساکوف اعلام کرد که پذیرش ارزهای دیجیتال در بحث پرداخت‌ها به‌معنی نابودی سیستم مالی است.

روسیه ابتدای سال جاری میلادی طی قانون دارایی‌های دیجیتال، پرداخت با استفاده از ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کرد. این در حالی است که این قانون خریدوفروش ارزهای دیجیتال در این کشور را ممنوع نمی‌کند. چند ماه پیش هم قانون‌گذاران این کشور از اعمال برخی تغییرات در این قانون خبر دادند. طبق این تغییرات پرداخت‌های ارزهای دیجیتال نوعی ابزار قراردادی تلقی خواهند شد.

The post کرملین: روسیه آماده پذیرش بیت کوین به‌عنوان پول قانونی نیست appeared first on ارزدیجیتال.

[ad_2]

لینک منبع

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044