دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

گزارش مالی تسلا: ۲۳ میلیون دلار ضرر از سرمایه‌گذاری در بیت کوین

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

جدیدترین گزارش درآمدی تسلا نشان می‌دهد که این شرکت در سه‌ماهه دوم سال جاری خرید و فروشی در بازار ارز دیجیتال انجام نداده است. گزارش تسلا همچنین نشان می‌دهد که این شرکت ۲۳ میلیون دلار از سرمایه‌گذاری در بیت کوین ضرر کرده است.

به گزارش کوین تلگراف، تسلا، شرکت فعال در زمینه تولید خودروهای برقی و انرژی‌های پاک، گزارش داده که درآمد خالص این شرکت در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی ۱.۱۴ میلیارد دلار بوده است.

گزارش درآمدی این شرکت که در روز ۲۶ ژوییه (۴ مرداد) منتشر شد، نشان داد که درآمد کل تسلا در سه‌ماهه دوم سال جاری، در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته و از ۶ میلیارد دلار به ۱۱.۹ میلیارد دلار رسیده است.

تسلا این رشد را ناشی از افزایش تقاضا برای خرید خودروهای برقی خود عنوان کرد و افزود:

در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۱ رکوردهای جدید و قابل توجهی را شکستیم. [در این مدت] بیش از ۲۰۰,۰۰۰ خودرو تولید کرده و تحویل داده‌ایم، به حاشیه سود عملیاتی ۱۱ درصد دست یافته‌ایم و برای اولین بار در تاریخ خود از ۱ میلیارد دلار درآمد خالص، [محاسبه شده] بر اساسGAAP، عبور کردیم.

سود سه‌ماهه این شرکت به ازای هر سهم نیز ۱.۰۲ دلار بوده است.

تسلا گفته است که درآمد کل این شرکت تا حدودی با رشد هزینه‌های عملیاتی و ضرر ۲۳ میلیون دلاری مربوط به بیت کوین کم‌رنگ شده است.

از آنجا که تسلا بیت کوین را به‌عنوان یک دارایی ناملموس نگهداری می‌کند، قوانین حسابداری حکم می‌کند که وقتی قیمت دارایی به زیر قیمت خرید اولیه رسید، شرکت باید ضرر آن را گزارش کند. با این حال تا زمانی که تسلا بیت کوین‌های خود را نفروخته باشد، ملزم به گزارش افزایش قیمت دارایی‌های پایه خود نیست.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد که تسلا هیچ ارز دیجیتالی را در سه‌ماهه دوم سال نخریده و یا نفروخته است. به این ترتیب تنها خرید ارز دیجیتال تسلا به خرید ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین در سه‌ماهه نخست سال برمی‌گردد. گفتنی است که این شرکت در همان بازه زمانی ۲۷۲ میلیون دلار از بیت کوین‌های خود را نقد کرده است.

درآمد خالص ۱.۱۴ میلیارد دلاری تسلا با استفاده از GAAP محاسبه شده است. GAAP مجموعه‌ای از قوانین حسابداری است که به‌طور عمومی پذیرفته شده است و برای تهیه گزارش‌های مالی از جمله تطبیق هزینه و شناسایی درآمد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آمار و ارقام غیرمنطبق با اصول حسابداری پذیرفته شده همگانی، که هزینه‌های غیرمعمول یا غیرنقدی مانند استهلاک، تنظیم ترازنامه یک‌بار مصرف و خرید سهام مالکیت شرکت‌های دیگر را شامل نمی‌شود، تخمین می‌زند که تسلا درآمدی ۱.۶ میلیارد دلاری و سود ۱.۴۵ دلار در هر سهم را به‌ دست آورده باشد.

گزارش مالی تسلا: ۲۳ میلیون دلار ضرر از سرمایه‌گذاری در بیت کوین
نمودار مقایسه درآمد خالص و درآمد قبل از بهره، مالیات و استهلاک تسلا

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، روز ۲۲ ژوییه (۳۱ تیر) در جریان کنفرانس مجازی بی ورد (The B Word) شایعات پیرامون فروش بیت کوین‌های این شرکت در آینده نزدیک را رد کرد و گفت که ممکن است تسلا پرداخت بیت کوین برای خرید خودروهای برقی خود را دوباره از سر بگیرد.

ماسک همچنین برای اولین بار اعلام کرد که شرکت فعال در صنعت هوا فضای او، یعنی اسپیس ایکس (SpaceX)، بیت کوین نگهداری می‌کند و تأکید کرد که تسلا و اسپیس ایکس هیچ برنامه‌ای برای فروش بیت کوین‌های خود ندارند.

ما بیت کوین‌های خود را نمی‌فروشیم، نه من شخصاً چیزی می‌فروشم و نه اسپیس ایکس بیت کوین‌های خود را می‌فروشد.

[ad_2]

لینک منبع

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044