[ad_1]

MakerDAO ، پیشگام پروتکل مالی غیرمتمرکز ، اعلام کرد که بنیاد آن به طور رسمی در ماه های آینده منحل خواهد شد ، و این یکی از نقاط عطف نهایی در نقشه راه پروتکل برای حاکمیت غیرمتمرکز است.

یک پست وبلاگ در 20 ژوئیه ، سازمان مستقل غیر متمرکز Maker یا DAO را توصیف می کند که اکنون “کاملاً خودکفا” است – با جامعه توزیع شده جهانی “که اکنون مسئولیت هر جنبه ای از پروتکل Maker را بر عهده دارد.”

“تمرکززدایی کامل سازنده به این معنی است که توسعه و بهره برداری از پروتکل و DAO در آینده توسط هزاران یا شاید میلیون ها نفر از اعضای جامعه مشتاق و مشتاق تعیین می شود ، همه مصمم هستند مزایای ارز دیجیتال را به مردم سراسر جهان گسترش دهند.”

نویسنده پست ، مدیر عامل بنیاد ساز ، رونه کریستنسن نکات برجسته ای را از سفر شش ساله پروژه بازگو می کند ، کریستنسن برای اولین بار برنامه های خود را در Reddit فاش کرد پست جزئیات دیدگاه او برای یک توکن پایدار Ethereum با عنوان “eDollar” در مارس 2015.

بنیاد سازنده به عنوان یک موسسه غیرانتفاعی با نظارت بر توسعه و بودجه پروژه در سپتامبر 2018 ایجاد شد که گفته می شود به دستور سرمایه گذاران اولیه آن است. در حالی که کریستنسن بنیاد را با هدف انحلال آن طی دو تا سه سال ایجاد کرد ، این اقدام انجام شد کاتالیز شده تنش های داخلی بین طرفداران بنیاد و کسانی که شخصیت حقوقی را با اخلاق اساساً آنارشیک رمزنگاری مغایرت دارند.

او سازنده را توصیف می کند که “در یک دوره نسبتاً کوتاه مسیری طولانی را طی کرده است” ، و از یک DAO تازه کار پیشگام ، به یک بنیاد و دوباره به یک DAO روی آورده است.

کریستنسن تأکید کرد: “در حالی که بنیاد در توسعه بیشتر پروتکل سازنده و رشد یک تیم جهانی نقش مشخص و مهمی را ایفا کرد ، اما این طرح به گونه ای طراحی شد که فقط به طور موقت وجود داشته باشد.”

در ماه مه 2017 ، بیش از دو سال پس از آنکه کریستنسن سازنده را در Reddit فاش کرد ، این پروتکل انتشار محدودی از ProtoSai را انجام داد – پیش درآمد اولین پایدار کوین سازنده ، SAI یا تک وثیقه Dai.

SAI از عرضه عمده در دسامبر سال 2017 لذت می برد و برای تقریباً دو سال با تولید سازنده چند وثیقه Dai (DAI) در ماه نوامبر سال 2019 منتشر می شود – اجازه می دهد تا DAI در برابر انواع دارایی های دیجیتال مورد تأیید دولت Maker ضبط شود.

مربوط: صنعت مالی دیجیتال استرالیا می خواهد DAO ها را به طور قانونی تشخیص دهد

در حالی که Maker به عنوان یک پروتکل پیشگام DeFi ظاهر می شود که بر اساس ارزش کل قفل شده در بالای رتبه بندی این بخش قرار دارد ، 2020 همه برای Maker قایقرانی نرم و صاف نبود ، زیرا کاربران یک دادخواست دعوی طبقاتی علیه بنیاد پس از “پنجشنبه سیاه” در ماه مارس. این حادثه باعث شد سازنده تقریباً 64/6 میلیون دلار دلار از دست دهد تصفیه های آبشار بعد از سقوط قیمت اتر در حدود 24 ساعت 50٪.

در مارس 2020 ، بنیاد سازنده همچنین می تواند قرارداد توافق MKR را به حاکمیت جامعه منتقل کند ، که این آغاز سفر این پروژه برای بازگرداندن تمرکززدایی دولت است – با کریستنسن شخصیت پردازی بنیاد “کاملاً بی معنی” است.

این پروتکل همچنین در این ماه پشتیبانی از Bitcoincoin متمرکز Circle را افزایش می دهد ، و اختلافات راجع به پشتیبانی Maker از دارایی های رمزنگاری متمرکز را به عنوان وثیقه برای رمز پایدار غیرمتمرکز ادعایی خود القا می کند.

در مارس سال جاری ، “واحدهای اصلی” ایجاد شد تا مدیریت را در تیم ها و فعالیت های مختلف پروتکل هماهنگ کند. بنیاد نیز برمی گردد بودجه توسعه 84،000 MKR به سازنده DAO در ماه مه ، در آن زمان نزدیک به 500 میلیون دلار.

طبق گفته DeFi Llama ، MakerDAO در حال حاضر ششمین پروتکل مالی غیرمتمرکز با ارزش کل 5.62 میلیارد دلار قفل شده است.