[ad_1]

حجم بیت کوین نگهداری‌شده توسط آدرس‌هایی که بین ۱۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ بیت کوین موجودی دارند برای اولین بار در تاریخ به ۹.۲۳ میلیون واحد رسیده است. داده‌های تازه نشان می‌دهد که تعداد آدرس فعال بیت کوین هم در ماه گذشته رشدی ۳۰ درصدی داشته است.

به گزارش کوین تلگراف، به‌دنبال صعودی‌شدن مجدد بازارهای ارز دیجیتال طی چند هفته گذشته، کاربران بیشتری درگیر خریدو‌فروش بیت کوین شده‌اند.

داده‌های پلتفرم تحلیلی گلاسنود نشان می‌دهد که تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین در آخرین هفته ژوییه افزایش قابل توجهی داشته و با رشدی ۳۰ درصدی و از ۲۵۰,۰۰۰ به ۳۲۵,۰۰۰ کاربر فعال رسیده است.

بر اساس آمار گلاسنود از میانگین متحرک نمایی هفت روزه (EMA7) تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین، این بزرگ‌ترین افزایشی است که پس از کاهش ۴۱ درصدی تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین در فاصله بین ژانویه تا اوایل ژوییه اتفاق افتاده است. در این بازه زمانی تعداد آدرس‌های فعال از ۴۲۵,۰۰۰ آدرس به ۲۴۵,۰۰۰ آدرس کاهش یافته بود.

گلاسنود خاطرنشان کرد که سطح فعلی فعالیت شبکه بیت کوین با سطوحی که در ژوییه ۲۰۲۰ (تیر ۹۹) وجود داشت مطابقت دارد. در آن زمان بیت کوین با قیمت ۱۱,۳۰۰ دلار معامله می‌شد.

در کنار افزایش قابل توجه تعداد کاربران فعال شبکه بیت کوین، سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال در اواخر ژوییه (مرداد) مقدار بیشتری بیت کوین جمع‎‌آوری کردند.

بر اساس داده‌های شرکت تحلیلی سانتیمنت (Santiment)، از تاریخ ۱ اوت (۱۰ مرداد) مقدار بیت کوین نگهداری‌شده در آدرس‌هایی که بین ۱۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ بیت کوین موجودی دارند به ۹.۲۳ میلیون واحد (۳۶۴ میلیارد دلار) رسیده است که رکوردی جدید برای این دسته از سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود. رکورد قبلی مربوط به ۵ آوریل (۱۶ فروردین) است؛ درست یک هفته پیش از آنکه بیت کوین رکورد اوج تاریخی قیمت خود را بشکند.

سانتیمنت گفته است:

در ۴ هفته گذشته، این آدرس‌ها تقریباً ۱۷۰,۰۰۰ بیت کوین انباشت کرده‌اند. این سرعت حیرت‌آور آخرین بار در اواخر دسامبر ۲۰۲۰ (دی ۹۹) دیده شده است. درست پیش از شروع بازار صعودی سال ۲۰۲۱، که در هفته ابتدایی آن قیمت بیت کوین از ۲۹,۰۰۰ دلار به ۴۰,۸۰۰ دلار رسید.

آدرس‌های فعال بیت کوین در ژوییه ۳۰ درصد بیشتر شده است
نمودار تعداد آدرس‌هایی که بین ۱۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ بیت کوین نگهداری می‌کنند

جدیدترین رشد فعالیت بیت کوین در حالی اتفاق می‌افتد که پس از صحبت‌های روز ۲۲ ژوییه (۳۱ تیر) ایلان ماسک، در رابطه با سرمایه‌گذاری اسپیس ایکس (SpaceX) در بیت کوین، قیمت این ارز دیجیتال پیوسته در حال افزایش است. ماسک هم‌چنین گفته بود که با توجه به افزایش میزان استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در فعالیت‌های استخراج، تسلا قصد دارد پذیرش بیت کوین برای فروش خودروهای برقی خود را از سر بگیرد.

گفته می‌شود که ماسک در سقوط اوایل سال قیمت بیت کوین نقش داشته است، چراکه تسلا در ماه مه (اردیبهشت) امکان پرداخت با استفاده از بیت کوین را به‌دلیل افزایش سریع مصرف سوخت‌های فسیلی در فعالیت‌های استخراج متوقف کرده بود.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + 2 =