دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

بهترین زمان برای انتشار وبلاگ چه زمانی است (+ نحوه آزمایش آن)

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

آیا به دنبال بهترین زمان برای انتشار مقالات خود هستید تا بیشترین تعامل را داشته باشید؟

یافتن زمان مناسب برای انتشار می‌تواند به شما کمک کند بازدیدکنندگان بیشتری جذب کنید، نظرات، اشتراک‌گذاری‌های اجتماعی و بک لینک بیشتری دریافت کنید. همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا ببینید چه زمانی مخاطبان شما بیشتر فعال هستند و شانس شما را برای ویروسی شدن افزایش می‌دهد.

در این مقاله، بهترین زمان برای انتشار یک پست وبلاگ را به اشتراک می گذاریم و چگونه می توانید آن را برای وب سایت خود آزمایش کنید.

بهترین زمان برای انتشار وبلاگ چیست و چگونه آن را آزمایش کنیم

بهترین زمان برای انتشار پست های وبلاگ

اگر شما فقط یک وبلاگ جدید راه اندازی کرد، پس احتمالاً به دنبال راه هایی برای جذب افراد بیشتری برای خواندن مطالب خود هستید.

در حالی که راه های زیادی وجود دارد ترافیک وبلاگ خود را افزایش دهیدممکن است از خود بپرسید، آیا انتشار محتوا در زمان و تاریخ خاصی می تواند به شما کمک کند بازدیدکنندگان بیشتری داشته باشید؟

در طول سال ها، مطالعات زیادی برای یافتن زمان مناسب برای انتشار یک پست وبلاگ انجام شده است. به عنوان مثال، یک مطالعه نشان داد که 70٪ از مردم وبلاگ ها را صبح می خوانند و میانگین بهترین زمان برای انتشار پست های وبلاگ برای حداکثر ترافیک، دوشنبه حدود ساعت 11 صبح EST.

با این حال، مطالعه دیگری که میلیون‌ها پست وبلاگ را تجزیه و تحلیل کرد، نشان داد که تفاوتی در تعداد اشتراک‌گذاری‌ها یا ترافیک در روزهای مختلف هفته وجود ندارد.

پس از تجزیه و تحلیل همه مطالعات مختلف، متوجه شدیم نکته کلیدی این است که بهترین زمان برای انتشار پست های وبلاگ برای هر وب سایت متفاوت است.

ممکن است یک وبلاگ با انتشار دوشنبه ها در ساعت 11 صبح بیشترین بازدید را داشته باشد، در حالی که وبلاگ دیگری ممکن است با انتشار در شنبه شب بازدیدهای بیشتری داشته باشد.

همه چیز به مخاطب شما بستگی دارد.

شما نمی توانید یک روز از هفته را برای انتشار تمام محتوای خود انتخاب کنید و امیدوار باشید که بر اساس یک مطالعه تعامل بیشتری داشته باشید. این به این دلیل است که بیشتر مطالعات یک دیدگاه کلی در بین صنایع مختلف ارائه می دهند.

بهتر است خودتان تست کنید و ببینید چه ساعت و روزی برای وب سایت شما بهترین کار را دارد. می‌توانید روزها و زمان‌های مختلف را آزمایش کنید تا ببینید چه زمانی بیشترین ترافیک را دریافت می‌کنید، سهام اجتماعی، و نظرات.

خبر خوب این است که آزمایش زمان انتشار در وردپرس بسیار آسان است.

بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توانید بهترین زمان انتشار پست های وبلاگ خود را در وردپرس پیدا کنید.

نحوه تست بهترین زمان انتشار در وردپرس

ساده ترین راه برای کشف بهترین زمان برای انتشار پست های وبلاگ در وردپرس استفاده از آن است MonsterInsights.

این است بهترین افزونه گوگل آنالیتیکس برای وردپرسو بیش از 3 میلیون کسب و کار از جمله مایکروسافت، بلومبرگ، پلی استیشن و ساب وی از آن استفاده می کنند.

MonsterInsights

با استفاده از MonsterInsights، می‌توانید بهترین زمان انتشار را از طریق ویژگی ابعاد سفارشی آن‌ها که داده‌های بازدیدکنندگان بلادرنگ را ردیابی می‌کند، آزمایش کنید.

بیایید به هر دو روش برای آزمایش بهترین زمان برای انتشار پست های وبلاگ نگاه کنیم.

1. تنظیم تجزیه و تحلیل زمان انتشار

به طور پیش فرض، Google Analytics زمان انتشار پست وبلاگ شما را ردیابی نمی کند. با این حال، می‌توانید از MonsterInsights برای اضافه کردن این ردیابی با استفاده از یک بعد سفارشی استفاده کنید.

ابعاد سفارشی به ردیابی داده های اضافی مانند نویسندگان محبوب، نوع پست محبوب و بهترین زمان انتشار در Google Analytics.

بهترین بخش استفاده از MonsterInsights این است که برای اضافه کردن ردیابی ابعاد سفارشی در وب سایت خود، نیازی به لمس یک خط کد ندارید.

توجه داشته باشید: شما نیاز دارید نسخه حرفه ای MonsterInsights زیرا شامل افزونه Custom Dimensions است. به علاوه، شما همچنین سایر ویژگی های ردیابی پیشرفته و گزارش های داشبورد از جمله گزارش های بیدرنگ را دریافت می کنید.

ابتدا باید افزونه MonsterInsights را نصب و فعال کنید. اگر به کمک نیاز دارید، لطفاً راهنمای ما را در این زمینه ببینید نحوه نصب افزونه وردپرس.

پس از فعال سازی، شما به بینش از داشبورد وردپرس خود، و صفحه خوش آمدگویی MonsterInsights را خواهید دید. ادامه دهید و روی دکمه “راه اندازی جادوگر” کلیک کنید تا Google Analytics را به سایت خود اضافه کنید.

جادوگر راه اندازی را راه اندازی کنید

برای جزئیات بیشتر، لطفا راهنمای ما را در نحوه نصب گوگل آنالیتیکس در وب سایت وردپرس.

بعد، شما می توانید به بینش »افزونه از داشبورد وردپرس خود و سپس به سمت افزونه «ابعاد» بروید. پس از آن، روی دکمه “نصب” کلیک کنید، و افزونه به طور خودکار فعال می شود.

تغییر وضعیت از “نصب نشده” به “فعال” را مشاهده خواهید کرد.

افزونه ابعاد را فعال کنید

پس از فعال شدن افزونه، می توانید به آن بروید Insights » تنظیمات.

سپس، به تب ‘تبدیل ها’ بروید.

تنظیمات تبدیل

سپس به قسمت «ابعاد سفارشی» بروید.

در اینجا باید روی دکمه «افزودن بعد سفارشی جدید» کلیک کنید تا ردیابی زمان انتشار را اضافه کنید.

بعد سفارشی جدید اضافه کنید

پس از آن، به سادگی بعد «منتشر شده در» را از منوی کشویی انتخاب کنید.

فراموش نکنید که پس از پایان کار، تغییرات خود را ذخیره کنید.

منتشر شده در بعد را انتخاب کنید

اکنون باید ابعاد سفارشی را در Google Analytics اضافه کنید.

ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه در نسخه های قدیمی Google Analytics (به نام Universal Analytics) و نسخه جدید Google Analytics 4 ابعاد ایجاد کنید.

افزودن ابعاد سفارشی در Universal Analytics

ابتدا باید از وب سایت گوگل آنالیتیکس و وارد حساب کاربری خود شوید به سادگی ویژگی وب سایت خود را از منوی بالا انتخاب کنید.

یک ویژگی وب سایت را انتخاب کنید

پس از آن، به مسیر بروید مدیر صفحه

سپس روی گزینه‌های «ایجاد تعاریف» و «ابعاد سفارشی» در زیر ستون Property کلیک کنید.

ابعاد سفارشی را انتخاب کنید

بعد، می‌توانید روی دکمه «+ New Custom Dimension» کلیک کنید.

بعد سفارشی جدید را کلیک کنید

در صفحه بعدی یک نام برای بعد سفارشی خود وارد کنید.

سپس روی دکمه “ایجاد” کلیک کنید.

نام ابعاد را وارد کنید

اکنون کدهایی را برای ابعاد سفارشی خود خواهید دید.

به سادگی روی دکمه «انجام شد» در پایین کلیک کنید.

روی دکمه انجام شده کلیک کنید

بعد سفارشی شما اکنون در Google Analytics ایجاد خواهد شد.

فقط مطمئن شوید که شماره Index در Google Analytics با ID ابعاد سفارشی در MonsterInsights مطابقت دارد. اگر این اولین بعد سفارشی است که تنظیم می کنید، هر دو به طور خودکار “1” خواهند بود، بنابراین نیازی به تنظیم آن نیست.

شناسه ابعاد مطابقت

افزودن ابعاد سفارشی در Google Analytics 4

برای تنظیم ابعاد سفارشی در نسخه Google Analytics 4، پیش بروید و به حساب خود وارد شوید.

پس از آن، باید از منوی سمت چپ خود به Configure بروید.

به پیکربندی بروید

سپس، از منوی سمت چپ به گزینه «تعریف های سفارشی» بروید و سپس روی دکمه «ایجاد تعریف سفارشی» کلیک کنید.

یک بعد سفارشی جدید ایجاد کنید

اکنون، باید جزئیات مربوط به بعد سفارشی جدید خود را وارد کنید. به سادگی یک نام برای بعد وارد کنید و یک توضیح برای مرجع خود اضافه کنید. ما بعد سفارشی جدید را “بهترین زمان انتشار” می نامیم.

هنگام انتخاب محدوده، پیش بروید و “رویداد” را از قسمت انتخاب کنید منوی کشویی. در نهایت، پارامتر رویدادی را وارد کنید که می‌خواهید بعد از آن استفاده کند و در گزارش‌ها نشان داده شود، مانند ‘publication_time’.

جزئیات تعریف سفارشی را وارد کنید

پس از وارد کردن این جزئیات، فراموش نکنید که پس از اتمام کار، روی دکمه “ذخیره” کلیک کنید.

شما با موفقیت یک بعد سفارشی در Google Analytics ایجاد کرده اید تا بهترین زمان انتشار را در وب سایت خود ثبت کنید.

اکنون می توانید ادامه دهید و بهترین زمان های انتشار را در سایت خود مشاهده کنید و ببینید چه زمانی بیشترین ترافیک را دریافت می کنید.

با MonsterInsights، می توانید گزارش ابعاد را در داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید. به سادگی سر به بینش » گزارش ها از داشبورد وردپرس خود و سپس به گزارش “ابعاد” بروید.

بهترین گزارش زمان انتشار

با استفاده از داده ها از داشبورد آمار، می توانید بازدید از صفحه را در تاریخ ها و زمان های مختلف مشاهده کنید. ادامه دهید و پست های وبلاگ خود را در بهترین زمان انتشار برنامه ریزی کنید و ترافیک وبلاگ خود را افزایش دهید.

2. نظارت بر بازدیدکنندگان بیدرنگ برای بهترین زمان انتشار

همچنین می‌توانید گزارش Realtime را در MonsterInsights مشاهده کنید تا ببینید بلافاصله پس از انتشار و تبلیغ یک پست وبلاگ چه تعداد بازدیدکننده دریافت می‌کنید.

به سادگی به بینش » گزارش ها و سپس برای مشاهده گزارش به گزارش ‘Realtime’ بروید.

گزارش بلادرنگ

در مرحله بعد، می توانید گزارش را پس از انتشار یک پست و آن را با خوانندگان خود به اشتراک بگذارید. این به شما کمک می کند تا بهترین زمان برای انتشار پست وبلاگ را پیدا کنید.

انتشار پست های وبلاگ خود در زمان مناسب تنها راه افزایش ترافیک شما نیست. اگر شما پست های وبلاگ به درستی برای موتورهای جستجو بهینه شده اند، پس از مدت ها پس از انتشار، به مرور زمان ترافیک بیشتری دریافت خواهند کرد. با گذشت زمان، این کار باعث می شود که ترافیک بیشتری نسبت به انتشار در یک روز یا زمان خاص داشته باشید.

برای شروع بهینه سازی وب سایت خود برای دریافت ترافیک جستجوی بیشتر در طول زمان، به ما مراجعه کنید راهنمای نهایی در مورد سئو وردپرس.

یکی دیگر از راه های اثبات شده برای دریافت ترافیک بیشتر به پست های وبلاگ جدید، استفاده از اعلان های فشاری است. این 10 منبع ترافیک برتر در WPBeginner است. اینجاست نحوه اضافه کردن اعلان های فشار در وردپرس.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که بدانید بهترین زمان برای انتشار وبلاگ چیست و چگونه آن را آزمایش کنید. در مرحله بعد، می توانید راهنمای ما را ببینید نحوه انتخاب بهترین هاست وردپرس، یا انتخاب متخصص ما را ببینید بهترین خدمات ایمیل مارکتینگ.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در ما مشترک شوید کانال یوتیوب برای آموزش تصویری وردپرس. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک.

پست بهترین زمان برای انتشار وبلاگ چه زمانی است (+ نحوه آزمایش آن) اولین بار در ظاهر شد WPBeginner.[ad_2]

تهیه و ترجمه توسط دیتکو لینک منبع خبر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044