دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

ویزا توکن غیرمثلی کریپتوپانک خرید

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

شرکت ویزا (Visa)، غول خدمات پرداختی جهان، چند روز پیش یکی از توکن‌های غیرمثلی (NFT) مجموعه پرطرفدار کریپتوپانکس (CryptoPunks) را خریداری کرد. یکی از مقامات ارشد این شرکت گفته است ویزا قصد دارد بیشتر با بازار توکن‌های غیرمثلی آشنا شود.

به گزارش کوین دسک، ویزا به‌تازگی یکی از توکن‌های مجموعه کریپتوپانکس را با قیمتی حدود ۱۵۰,۰۰۰ دلار خریداری کرده است. غول ارائه‌دهنده خدمات پرداختی جهان با این اقدام گامی در جهت ورود به دنیای توکن‌های غیرمثلی برداشته است، چراکه می‌خواهد درباره این بازار نوظهور بیشتر یاد بگیرد.

این شرکت فعال در حوزه فناوری‌های پرداختی، روز دوشنبه اعلام کرد که در تاریخ ۱۹ اوت (۲۸ مرداد) توکن کریپتوپانک شماره ۷۶۱۰ را خریداری کرده است.

کریپتوپانکس که تاکنون ۱۰,۰۰۰ تصویر از آن تولید شده است، به‌عنوان یکی از مجموعه‌های اصلی بازار NFTها شناخته می‌شود. کریپتوپانک شماره ۷۶۱۰ یکی از ۳,۸۴۰ توکن غیرمثلی این مجموعه است که به‌عنوان شخصیتی زنانه طراحی شده است.

مجموعه‌ای از ۹ NFT کمیاب کریپتوپانکس که همراه با ۱,۰۰۰ توکن اول تولید‌شده است، در مه (اردیبهشت) سال جاری و در حراجی کریستی (Christie) به قیمت ۱۷ میلیون دلار به فروش رسید.

همچنین بخوانید: آشنایی با ۱۰ NFT گران‌قیمت تاریخ

کای شفیلد (Cyu Sheffield)، مدیر بخش ارز دیجیتال ویزا، در پستی نوشت که هدف اصلی ویزا از این خرید به‌ دست آوردن اطلاعات بیشتر درباره این بازار در حال رشد است.

شفیلد گفته است:

تصور می‌کنیم NFTها نقش مهمی در آینده سرمایه‌گذاری‌های خرد، شبکه‌های اجتماعی، حوزه سرگرمی و تجارت داشته باشند. برای کمک به سهیم‌شدن مشتریان و شرکای خود، نیاز به درک درست از زیرساخت‌های لازم برای یک برند جهانی داریم که جهت خرید، نگهداری و استفاده از NFT‌ها [ساخته شده است].

شفیلد افزود که ویزا قصد دارد حمایت خود را از تولیدکنندگان، مجموعه‌داران و هنرمندانی که تجارت NFT را توسعه می‌دهند اعلام کند و همچنین می‌خواهد «یک توکن غیرمثلی داشته باشد که نماد هیجان و فرصتی است که در این لحظه فرهنگی خاص وجود دارد».

شفیلد NFTها را با اولین روزهای شکل‌گیری تجارت الکترونیک مقایسه کرد که در آن کسب‌وکارهای کوچک به سطحی رسیده بودند که می‌توانستد محصولات خود را به صورت آنلاین بفروشند و از سراسر جهان مشتری داشته باشند.

مدیر بخش ارز دیجیتال ویزا گفت:

می‌توانیم آینده‌ای را تصور کنیم که در آن آدرس ارز دیجیتال شما به اندازه آدرس پستیتان اهمیت دارد.

یک ساعت پس از انتشار خبر خرید ویزا، ۹۰ NFT دیگر از مجموعه کریپتوپانکس با قیمتی حدود ۲۰ میلیون دلار به‌سرعت به فروش رسید. بر اساس داده‌های پلتفرم کریپتو اسلم (CryptoSlam)، تا ساعت ۱۷:۵۰ (به وقت گرینویچ) روز دوشنبه ۲۹۳ توکن کریپتوپانکس به ارزش تقریبی ۷۷ میلیون دلار فروش رفت. از این تعداد تنها ۳۹ مورد به ارزش ۸.۴ میلیون دلار و در روز یکشنبه فروخته شده است.

[ad_2]

لینک منبع

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044