دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

چرا مایکرواستراتژی به خرید بیت کوین ادامه می‌دهد؟

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل مایکرواستراتژی، از طرفداران بیت کوین است و شرکت او همچنان به خرید این ارز دیجیتال ادامه می‌دهد. ویلی وو (Willy Woo)، معامله‌گر برجسته، دلایل ادامه خرید بیت کوین از سوی مایکرواستراتژی را توضیح داده است.

به گزارش یوتودی، ویلی وو، کارآفرین و از معامله‌گران مطرح بازار ارز دیجیتال، توضیح داده است که چرا مایکل سیلور همچنان در زمان افت قیمت با اطمینان به خرید مقادیر زیاد بیت کوین ادامه می‌دهد.

شرکت مایکرواستراتژی روز گذشته ۵,۰۵۰ بیت کوین به ارزش ۲۴۳ میلیون دلار خریداری کرد. این شرکت در ماه اوت (مرداد) نیز ۱۷۷ میلیون دلار بیت کوین خریده بود. مایکرواستراتژی در مجموع در سه‌ماهه سوم سال جاری، ۴۱۹ میلیون دلار بیت کوین خریداری کرده است.

ویلی وو پس از خرید اخیر مایکرواستراتژی، نمودار جدیدی از بیت کوین‌های نگهداری‌شده توسط شرکت‌های سهامی را به اشتراک گذاشت. منظور از شرکت سهامی سازمان و مؤسسه‌ای است که سهام آن به صورت عمومی در بورس عرضه شده باشد.

داده‌ها نشان می‌دهد که پس از این خرید ارزش سرمایه‌گذاری مایکرواستراتژی تقریباً به ۱۱۱,۰۴۲ بیت کوین، معادل ۳.۱۶ میلیارد دلار، رسیده است.

وو دیدگاه خود را درباره دلایل نگهداری مقادیر زیاد بیت کوین از سوی مایکرواستراتژی به اشتراک گذاشته است. او می‌گوید سایر شرکت‌های سهامی خرید اوراق قرضه قابل‌تبدیل از شرکت سیلور را ساده‌تر می‌دانند و ترجیح می‌دهند به جای اینکه مقادیر قابل توجهی بیت کوین نگهداری کنند از این طریق در بازار این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند. مایکرواستراتژی در دسامبر سال ۲۰۲۰ (دی ۹۹) و ابتدای سال ۲۰۲۱ سرمایه قابل‌توجهی برای خرید بیت کوین جذب کرد. این شرکت در دسامبر ۲۰۲۰ (دی ۹۹) ۶۵۰ میلیون دلار و در ژوئن (خرداد) امسال ۴۰۰ میلیون دلار بیت کوین خریداری کرد.

ویلی وو معتقد است که مایکرواستراتژی برای بسیاری از شرکت‌های سهامی دیگر بیت کوین نگهداری می‌کند.

چرا مایکرواستراتژی به خرید بیت کوین ادامه می‌دهد؟
نمودار موجودی بیت کوین شرکت‌های سهامی

در نموداری که وو در توییتر به اشتراک گذاشته است، کل بیت کوین‌های نگهداری‌شده توسط شرکت‌های سهامی کمی کمتر از ۲۰۰,۰۰۰ واحد برآورد شده است. در این نمودار موجودی بیت کوین گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital)، اسکوئر (Square) و تسلا به‌طور مجزا نشان داده‌ شده‌ و نام آنها در بخش‌های انتهایی و پایین‌تر از نام مایکرواستراتژی قرار گرفته‌ است.

وو گفته است که چندین خرید عمده بیت کوین را در داده‌های درون‌زنجیره‌ای ماه گذشته مشاهده کرده است. او تصور می‌کند این داده‌ها مربوط به خرید شرکت‌هایی باشد که فعلاً ناشناس هستند و انتظار دارد که جزئیات مربوط به این خریدها در گزارش‌های قانونی انتهای این سه‌ماهه اعلام شوند.

وو گفته است:

منتظر دیدن پرونده‌های مربوط به پایان سه‌ماهه جاری هستم. ماه گذشته خریدهای چند میلیون دلاری قابل‌توجهی در شبکه مشاهده شد و اگر این خریدها مربوط به شرکت‌هایی باشد که نامی از آنها فاش نشده است، جای تعجب دارد.

لی کوپرمن (Lee Cooperman)، میلیاردر و سرمایه‌گذار آمریکایی، به‌تازگی به شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران خرد هشدار داده است که هنگام خرید ارزهای دیجیتال بسیار محتاط باشند. او معتقد است که بیت کوین قابل درک نیست و به کسانی که نسبت به وضعیت اقتصادی خود در آینده محتاط هستند توصیه کرده است تا به‌جای بیت کوین سراغ طلا بروند، چراکه از نظر او این فلز گران‌بها ابزار بهتری برای ذخیره ارزش خواهد بود.

[ad_2]

لینک منبع

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044