دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

۱۳ بهترین فرصت های کسب و کار کوچک در ۲۰۱۸

فهرست عنوان محتوای صفحه

به فهرست بهترین فرصت های کسب و کار کوچک در ۲۰۱۸ خوش آمدید. این فهرست از صنایع مختلف گرفته شده است و قابلیت این را دارد که از لحظه‌ی شروع تا سال‌های متمادی سودده باشد. این فهرست حتی در شرایط اقتصادی ناپایدار نیز خوب عمل می‌کند، به مدرک دکتری یا تجربه‌ی زیاد نیاز ندارد. برخی از این فرصت‌های کسب و کار به دوره‌های آموزشی، مدرک دانشگاهی، یا تخصص نیاز دارد، حال آن‌که بقیه‌ی موارد این فهرست تنها به تجربه‌ی اولیه و علاقه به آن حرفه و صنعت نیاز دارند.

همچنین، فرصت‌های کسب و کاری ذکر شده در این فهرست به سرمایه‌ی زیادی برای راه‌اندازی نیاز ندارند، بلکه مانند هر کسب و کار نوپای دیگر به: علاقه، سخت‌کوشی، پشتکار و تمایل به موفقیت نیاز دارند.

بسیاری از این فرصت‌های کسب و کاری را می‌توان به عنوان کسب و کار سیار راه‌اندازی کرد.

اگر هدف‌تان در زندگی این است که ثروتمند شوید، احتمال دارد از طریق کسب و کارهای کوچک به این هدف‌تان نرسید. ولی این شانس را دارید که درآمد سالمی بسازید، رییس خودتان باشید و تصمیم‌گیری کنید. به این ترتیب می‌توانید سبک زندگی منعطف‌تری داشته باشید.

در ادامه با بهترین بهترین فرصت های کسب و کار کوچک در ۲۰۱۸ آشنا می‌شوید:

۱. واقعیت مجازی

واقعیت مجازی (VR) یک پرش به جلوی عظیم در غرقه‌سازی کاربر در تجارب حسی واقعی است. فروشندگان نرم‌افزارها و سخت‌افزارها در تلاش هستند تا محصولات جدید واقعیت مجازی را وارد بازار کنند. این صنعت با نرخ تغییر سهمی شکل در حال رشد است.

کاربری‌های بالقوه‌ی واقعیت مجازی برای کسب و کار یا برای تفریح و لذت، نامحدود هستند، به‌عنوان مثال:

– فیلم‌های سه بعدی (۳D): تماشای فیلم‌ها در واقعیت مجازی ۳۶۰ درجه
– بازاریابی املاک و مستغلات: تصور کنید به دنبال یک خانه جدید می‌شد و این امکان برای‌تان مهیا شده است تا از طریق واقعیت مجازی در خانه‌ی تبلیغ شده قدم بزنید
– بازی‌سازی: با عناوین جدید واقعیت مجازی که هر هفته منتشر می‌شود، واقعیت مجازی باعث وقوع انقلابی در صنعت بازی‌سازی شده است.
– تمرینات تیم‌سازی: تیم‌سازی از طریق تجربه‌ی گروهی واقعیت مجازی.
– تعاملات واقعیت مجازی رسانه‌های اجتماعی: دوستان می‌توانند در یک فضای آنلاین مجازی با هم در تعامل باشند.
– آموزش: واقعیت مجازی می‌تواند درجه‌ی بالاتری از واقع‌گرایی را به سناریوهای آموزشی وارد کند. بسیاری از کسب و کارها دوره‌های آموزشی خود را با استفاده از واقعیت مجازی انجام می‌دهند.
– مراقبه: واقعیت مجازی برای مراقبه‌ی گزینشی ایده‌آل عمل می‌کند.

“اتاق‌های فرار” واقعیت مجازی و سالن‌های استراحت (که مردم در آنها گرد هم می‌آیند تا بازی‌های واقعیت مجازی انجام دهند یا) با رشد بی‌نظیری مواجه شده‌اند. اگر شما در زمینه‌ی فناوری و فناوری علاقه دارید، واقعیت مجازی می‌تواند فرصت کسب و کاری خوبی برای شما باشد.

۲. حرفه‌های مهارتی

جای تأسف است که امروزه برخی والدین از دنبال کردن حرفه‌های مهارتی توسط فرزندانش ابراز نارضایتی می‌کنند و آنها را از این کار باز می‌دارند. این گروه از والدین بر این باور هستند که این نوع مهارت‌ها دستمزدهای مناسبی ندارند. درواقع، صنعتگران حرفه‌ای عموما دریافتی خوبی دارند و از دوران حرفه‌ای خوبی برخوردارند.

برآورد شده است که ۴۰٪ از صنعتگران فعلی در دهه‌ی آتی بازنشسته می‌شوند، از این‌رو تقاضای زیادی برای کارگران بااستعداد و کاربلد در حرفه‌های ذیل ایجاد خواهد شد:

– جوشکاری
– نجاری
– لوله‌کشی، چاه‌بازکنی
– سامانه‌های کنترل الکتریکی و الکترونیکی
– گرمایش، تهویه، تهویه مطبوع، و سردسازی (HVAC)
– ماشین کار و برش‌کار
– بنایی
– فلزکاری

ماهیت حرفه‌های مهارتی باعث می‌شود برای خوداشتغالی گزینه‌ی خوبی باشند:

– دستمزد بالا و تقاضای زیاد برای متخصصین این حرفه‌ها در بسیاری مناطق
– بسیاری از این حرفه‌ها را می‌توان به‌عنوان مشاغل سیار درنظر گرفت چرا که این کار در محل مورد درخواست مشتری انجام می‌گیرد.
– در مقایسه با بسیاری از کسب و کارها، هزینه‌های راه‌اندازی این استارت‌آپ‌ها برای بیشتر حرفه‌های مهارتی کمتر است، و بسیاری از آنها را نمی‌توان به حالت اتومات درآورد و این امر تضمین‌کننده‌ی امنیت شغلی آتی این مشاغل است.
– توانایی جابه‌جایی مکانی به دیگر حوزه‌ها که تقاضا در آنها بیشتر است. بسیاری از افراد فعال در حرفه‌های مهارتی از فرصت‌های پیش آمده در مکان‌های دور و نزدیک بهره می‌گیرند و دستمزد بهتری دریافت می‌کنند.

چرا از این تقاضا بهره نگیرید و یکی از این حرفه‌های مهارتی را به عنوان فرصت کسب و کاری بعدی‌تان برنگزینید؟

۳. مهندسی نرم‌افزار و توسعه‌ی نرم‌افزار

مهندسی نرم افزار و توسعه‌دهندگان به ایجاد، آزمایش و حفظ و نگهداری نرم‌افزارها در پلتفرم‌های مختلف اقدام می‌کنند، از بزرگ‌رایانه‌ها گرفته تا دستگاه‌های موبایل. به استناد مرکز آمار کار امریکا، انتظار می‌رود تقاضا برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار تا ۲۰۲۳ هر سال ۱۷ درصد افزایش پیدا کند.

بسیاری از مهندسان نرم‌افزار به‌عنوان کارمندان حقوق‌بگیر شروع به فعالیت کرده‌اند و نهایتا به خوداشتغالی رسیده‌اند. وجود فضای ابری و سهولت دسترسی از راه دور باعث می‌شود توسعه‌ی نرم‌افزارها برای کسب و کارهای خانگی مناسب باشند.

۴. خدمات مرتبط با کودکان

در مکان‌های مختلف، فرصت‌های کسب و کاری بسیاری در ارتباط با کودکان وجود دارد از جمله:

– آموزش پیش دبستانی با کیفیت، شامل ارائه‌ی فعالیت‌های متمرکز بر محیط مانند پیش دبستانی‌هایی که در فضای باز دایر می‌شوند
– کلاس هنر و رویدادها
– آموزش مهارت‌های انتقادی مانند خواندن، ریاضیات و زبان دوم
– آموزش‌های ورزشی مانند تمرینات تنیس، شنا، فوتبال یا گلف

اگر از کارکردن با کودکان لذت می‌برید و تجارب آموزشی و تمرینی در این زمینه دارید، چرا آن را به یک کسب و کار تبدیل نکنید؟

۵. تعمیرات منزل

اگر ساخت‌وساز در خون‌تان است و از بازسازی منزل مشتریان‌تان و به حقیقت تبدیل کردن رؤیایشان لذت می‌برید، پس دست به کار شوید و این علاقه را به یک کسب و کار تبدیل کنید.

پیمانکاران بازسازی منازل به سختی یافت می‌شوند و آن دسته از آنها که در کارشان خبره هستند همیشه سرشان شلوغ است. بازسازی منزل، کسب و کاری است که حتی در شرایط بد اقتصادی نیز ایده‌ی خوبی به نظر می‌رسد.

آمارها حاکی از آن است که خانه‌داران امریکایی سالانه به صورت متوسط قریب به ۳۰۰۰ دلار صرف بهسازی خانه‌های‌شان می‌کنند که این امر باعث رونق مشاغل دیگر نیز می‌شود مانند نجاری، نقاشی، و…

کسب و کار بازسازی منازل بنا بر دلایل ذیل برای خود اشتغالی مناسب است:

– بسیاری از بازسازی‌ها بر مبنای قرارداد پیش می‌روند
– سرمایه‌گذاری ابتدایی برای ابزارها و ماشین‌آلات عموما بسیار کمتر از تجهیزات لازم برای ساخت یک ساختمان جدید است
– به مکان فیزیکی خاصی برای کسب و کار نیاز نیست چرا که این کار در محل مورد درخواست مشتری انجام می‌شود، همین امر باعث می‌شود بازسازی به یک کسب و کار غیرمتمرکز خوب تبدیل شود.

پیمانکاران نوسازی و بازسازی به شیوه‌های مختلف خدمات ارائه می‌دهند:

– به‌صورت انفرادی، که در آن شخص پیمانکار بیشتر یا تمام کارها را خودش انجام می‌دهد.
– به عنوان پیمانکار عمومی، که کارمند استخدام می‌کند و بر آنها نظارت می‌کند یا پیمانکار جانبی دارد و کارها را به او واگذار می‌کند
– به‌عنوان متخصص در یک بخش خاص، مانند بازسازی سرویس بهداشتی و حمام یا آشپزخانه، یا بخش‌هایی مانند مرمت ساختمان‌های تاریخی، بهبود مصرف انرژی، یا نصب سیستم‌های خورشیدی

برای این‌که به یک پیمانکار موفق تبدیل شوید می‌بایست:

– تجربه‌ی زیادی در ساختمان‌سازی داشته باشید و حداقل در یکی از مشاغل مرتبط آگاهی داشته باشید
– قراردادهای خوبی در این صنعت داشته باشید، پس در صورت نیاز می‌توانید از پیمانکاران جانبی برای انجام کار در زمان مقرر استفاده کنید (به‌عنوان مثال معمارها، مهندسان سازه، مهندس برق، لوله‌کش، کاشی‌کار و غیره)
– دانش به‌روز در زمینه‌ی قوانین محلی ساختمان و مسائل امنیتی داشته باشید
– اگر در منطقه‌ی شما ضروری است مجوزات و پروانه‌های لازم را کسب کنید
– مهارت‌های سازمانی خوبی داشته باشید.

۶. فروش دوچرخه، خدمات و اجاره

با توجه به مزایای سلامتی و زیست محیطی استفاده از دوچرخه، چای تعجب نیست که دوچرخه به دومین فعالیت محبوب در فضای باز امریکا تبدیل شده است.

هر چیزی که سالم، محبوب، دوستدار محیط و ترویج شده از طرف دولت است به یک کسب و کار خوب تبدیل می‌شود. علاوه بر دوچرخه‌هایی که با قدرت پدال زدن حرکت می‌کنند، دوچرخه‌های برقی نیز محبوبیت دارند. دوچرخه‌های برقی را می‌توان بدون قدرت برق یا استفاده از نیروی برق به‌عنوان نیروی کمکی استفاده کرد، انتظار می‌رود فروش این دوچرخه‌ها در ۲۰۱۸ به ۵۰ میلیون عدد برسد. دوچرخه‌های پدالی معمول را می‌توان به دوچرخه‌های برقی تبدیل کرد، کافی است یک کیت اضافه شود تا امکان جایگذاری هاب چرخ جلو یا عقب را با یک موتور الکتریکی کوچک و افزودن باتری و کابل‌کشی را فراهم کند.

اگر به دوچرخه‌سواری علاقه دارید و می‌خواهید به یک کارآفرین تبدیل شوید، ممکن است این کسب و کار برای شما فوق‌العاده محسوب شود.

۷. خدمات مراقبت از سالمندان

خدمات مراقبت از سالمندان به عنوان یکی از بهترین فرصت‌های کسب و کار رتبه‌بندی شده است. ویژگی‌های جمعیت‌شناسی (دموگرافیک) نقش مهمی ایفا می‌کنند. نخستین نسل کودکان نسل انفجار جمعیت(بیبی بومرها) در ۲۰۱۱ به سن ۶۵ سالگی رسیدند. تمام کودکان نسل انفجار تا ۲۰۳۰ از سن ۶۵ سالگی عبور می‌کنند. اگرچه به استناد گزارش سلامت سالمندان فراهم شده توسط بنیاد غیرانتفاعی سلامت امریکا، انتظار می‌رود نسبت به نسل پیشین‌شان از زندگی طولانی‌تری برخوردار باشند ولی انتظار می‌رود سال‌های بیماری بیشتری را سپری کنند.

خوشبختانه، کودکان نسل انفجار جمعیت در مقایسه با نسل پیشین، گروه‌های جمعیتی ثروتمندی هستند. بیشتر آنها می‌توانند هزینه‌های لازم برای دریافت خدمات را پرداخت کنند تا سبک زندگی معمول‌شان را حفظ کنند. از جمله درخواست‌های آنها این است که در خانه‌های خودشان ساکن باشند.

بسیاری از سالمندان از مشکلات سلامتی یا حرکتی رنج می‌برند و در استفاده از وسایل نقلیه‌شان با مشکل مواجه هستند. در انجام امور منزل مانند آشپزی، تمیز کردن و… نیز با مشکل مواجه هستند یا به‌طور کلی برای‌شان غیرممکن است.

۸. خدمات پیرسینگ و تتو

به استناد آمار و ارقام، صنعت تتو در سال ۲۰۱۴ قریب به ۳ میلیارد دلار درآمد داشته است و به سرعت در حال پیشرفت است:

– در ۴۰ درصد از خانواده‌های امریکایی، حداقل یک نفرشان تتو دارد.
– ۲۲ درصد از جوان‌های هزاره‌ی سوم حداقل یک تتو دارند.
– ۳۰ درصد از افراد ۲۵-۳۹ سال و ۴۰ درصد از بزرگسالان ۳۰-۳۹ سال تتو دارند
– تاتو در میانسالان نیز طرفدار دارد، ۳۰ درصد از افراد ۴۰-۴۹ سال حداقل یک تتو دارند.

بسیاری از تتوکاران این مهارت را به‌صورت کارآموزی در کنار یک حرفه‌ای می‌آموزند (عموما به مدت سه سال یا بیشتر). بنا بر دلایل بهداشتی و امنیتی، در برخی حوزه‌ها و مناطق به تجربیات آموزشی نیاز است.

اگر مهارت‌های هنری و خلاقانه دارید، تبدیل شدن به یک تتوکار می‌تواند یک فرصت کسب و کاری عالی به حساب بیاید.

۹. مشاوره و درمان

بهداشت روانی نیز از جمله حرفه‌هایی است که با افزایش تقاضا روبه‌رو است. انتظار می‌رود نیاز به درمانگر در زمینه‌ی ازدواج و خانواده تا سال ۲۰۲۰ تا ۴۱ درصد رشد داشته باشد.

ماهیت مشاوره‌ی سلامت روانی باعث می‌شود برای یک کسب و کار شخصی مناسب باشد. انتخاب شغلی بسیاری از حرفه‌ای‌های این حوزه این است که کسب و کار مشاوره‌ای خودشان را شروع کنند. این کار نیازمند آموزش و غالبا مدرک فوق لیسانس است.

۱۰. مشاور/برنامه‌ریز مالی

انتظار می‌رود تقاضا برای مشاوران/برنامه‌ریزان مالی زیاد باشد، به استناد مرکز آمار اداره‌ی کار امریکا، نرخ ۳۰ درصد تا ۲۰۲۶ برای آن متصور است. مطالعات صورت گرفته در کانادا نشان می‌دهد که وقتی پای امنیت مالی آینده به میان بیاید تنها ۲۰ درصد از کانادایی‌ها به مهارت‌های پولی و ریاضیاتی‌شان اعتماد دارند.

تبدیل شدن به یک مشاور/برنامه‌ریز مالی به‌صورت معمول مستلزم مدرک لیسانس و آموزش مضاعف در زمینه‌ی مدیریت دارایی‌ها و کسب مجوز و گواهینامه است.

۱۱. کافی شاپ

فکر می‌کنید یک کافی‌شاپ که اسپرسو، لاته و کاپوچینو ارائه می‌کند نمی‌تواند با استارباکس رقابت کند؟ دوباره فکر کنید. اخیرا یک کافی شاپ جدید در شهر کوچک ما افتتاح شده است که از همان روز اول مملو از مشتری بود. مالک این کافی شاپ موفقیت خود را مرهون موارد ذیل می‌داند:

– قرار گرفتن در مکانی که از لحاظ جای پارک و ترافیک در موقعیت خوبی قرار دارد
– فضای خوبی را فراهم کرده است، از جمله یک پاسیو در فضای باز
– سرو نوشیدنی‌های با کیفیت، انواع آبمیوه و قهوه

اگر در زمینه‌ی قهوه مهارت دارید و به این کار علاقه دارید، چه دلیلی وجود دارد از این فرصت کسب و کاری استفاده نکنید؟

۱۲. خدمات تأسیساتی

خدمات تأسیساتی یک اصطلاح کلی است که طیف گسترده‌ای از خدمات را شامل می‌شود؛ از جمله:

– نظافت
– امنیت
– نگهداری از ساختمان
– نقاشی
– جابه‌جایی

انتظار می‌رود این صنعت تا ۲۰۲۶ به میزان ۳۰ درصد رشد کند. اگر در زمینه‌ی ساختمان، نگهداری و سازماندهی اشیاء مهارت دارید، این فرصت کسب و کاری را امتحان کنید.

۱۳. دوره‌گردی: کامیونت‌های فروش خوراکی

اکثر مردم فکر می‌کنند ماشین‌های فروش خوراکی سیار همیشه فست فودهای مرسوم را، مانند انواع برگر، سیب‌زمینی سرخ‌شده و…، به فروش می‌رسانند، ولی هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوان خوراکی‌های سالم و خوب نیز از این طریق فروخت.

اگر به پخت خوراکی‌های خوب و مغذی علاقه دارید و از کترینگ سیار لذت می‌برید پس حتما از این فرصت کسب و کاری بهره بگیرید.

حرف آخر

هیچ راه میانبری برای شروع کسب و کارمان وجود ندارد. برا یاین کار می‌بایست آموزش‌های لازم را ببینید و مهارت‌های لازم را به‌دست بیاورید تا بتوانید از فرصت‌های کسب و کاری نهایت بهره را بگیرید.

منبع: thebalance

Original Article

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044