بهبود سئو در وردپرس برای جلب بازدید بیشتر وب سایت شما بسیار مهم است. متأسفانه بیشتر راهنما های جستجوگرها برای وردپرس برای شروع کار کاربران جدید بسیار فنی هستند.

اگر در افزایش بازدید وب سایت خود جدی هستید ، پس باید به بهترین روشهای جستجوگرها در وردپرس توجه کنید.

در این مقاله ، ما بهترین نکات مربوط به سئو وردپرس را برای کمک به شما در بهبود سئو در وردپرس و کسب ترافیک ارگانیک به اشتراک خواهیم گذاشت.

سئو وردپرس برای مبتدیان

شاید شنیده باشید که متخصصان می گویند سئو و وردپرس ساده و روان است. در واقع به همین دلیل است که بسیاری از افراد وردپرس را برای راه اندازی یک وبلاگ یا وب سایت انتخاب می کنند.

در حالی که وردپرس اطمینان حاصل می کند که کدی که تولید می کند از بهترین روشهای جستجوگرها پیروی می کند ، اگر می خواهید تلاش خود را در زمینه جستجوگرها به حداکثر برسانید ، کارهای بیشتری انجام می شود.

ما یک سری اقدامات عملی داریم که شما باید برای بهینه سازی مناسب سئو و وردپرس خود انجام دهید.

برای سهولت کار ، ما یک لیست از مطالب را ایجاد کرده ایم تا به شما کمک کند به راحتی از طریق راهنمایی های سئو در وردپرس ما حرکت کنید.

فهرست مطالب

معرفی

مبانی سئو در وردپرس

بهترین پلاگین سئو در وردپرس

بهترین روش های جستجوگر در وردپرس

سرعت و امنیت برای سئو در وردپرس

سرانجام ، ابزارها و منابع سئو بیشتری را ببینید تا سئو وردپرس خود را حتی دورتر ببرید.

معرفی

می دانیم که ایده بهینه سازی برای سئو در وردپرس می تواند برای مبتدیان ایجاد ترس کند ، مخصوصاً برای کسانی که اهل حرفه و فن نیستند.

اما نگران نباشید – لازم نیست پیچیده باشید. برای یادگیری اصول از اینجا شروع کنید و سپس می توانید کاربرد آنها را در وب سایت خود آغاز کنید.

سئو چیست؟

سئو چیست

SEO مخفف اختصاری Search Engine Optimization است. این یک استراتژی است که صاحبان وب سایت از آن استفاده می کنند تا با رتبه بندی بالاتر در موتورهای جستجو ، بازدید بیشتری داشته باشند.

بهینه سازی موتور جستجو فریب Google یا بازی کردن در سیستم نیست. این کار صرفاً برای ایجاد وب سایتی است که کد و قالب بندی بهینه شده ای داشته باشد و موتورهای جستجو بتوانند وب سایت شما را به راحتی پیدا کنند.

وقتی افراد در وب موضوعاتی را که شما درباره آنها می نویسید جستجو می کنند ، محتوای بهینه سازی شده برای موتور جستجو در نتایج جستجو بالاتر خواهد بود و افراد بیشتری به وب سایت شما مراجعه می کنند

چرا سئو سایت مهم است؟

موتورهای جستجو اغلب بزرگترین منبع برای بازدید وب سایت ها هستند.

گوگل و سایر موتورهای جستجو برای درک و رتبه بندی مناسب صفحات در نتایج جستجو از الگوریتم های پیشرفته استفاده می کنند. با این حال ، این الگوریتم ها کامل نیستند – آنها هنوز هم برای درک محتوای سایت شما به کمک شما نیاز دارند.

اگر محتوای سایت شما بهینه نشده باشد ، موتورهای جستجو نمی توانند آن را رتبه بندی کنند. وقتی افراد موضوعاتی را که درباره آنها در سایت خود می نویسید جستجو می کنند ، وب سایت شما در نتایج جستجو ظاهر نمی شود و تمام این بازدیدها را از دست خواهید داد.

واقعاً برای همه صاحبان مشاغل بسیار مهم است که موتور جستجوی وب سایت خود را دوستانه جلوه دهند ، به طوری که آنها بتوانند بازدید سایت خودرا به حداکثر برسانند.

مبانی سئو در وردپرس

سئو میتواند برای آدم های اهل فن باشد اما شما که نیازی ندارید همه ی سئو را از حفظ باشید. فقط با یادگیری چند نکته اساسی در زمینه SEO برای بهینه سازی سایت می تواند به شما در افزایش بازدید سایت بسیار کمک کند.

برای استفاده از تکنیک های زیر نیازی نیست که حتماً یک نبوغ فنی داشته باشید . اگر قبلاً از وردپرس استفاده کرده باشید ، آنچه را که لازم است به دست آورده اید!

بیایید بهینه سازی وب سایت شما را شروع کنیم.

تنظیمات قابلیت مشاهده سایت خود را بررسی کنید

وردپرس یک گزینه داخلی برای مخفی کردن وب سایت شما از موتورهای جستجو دارد.  از این گزینه میتوانید قبل از عمومی شدن وب سایت خود استفاده کنید تا بتوانید تمام کار های انجام نشده را انجام دهید.

با این حال ، گاهی اوقات این گزینه می تواند به طور تصادفی بررسی شود و وب سایت شما را در دسترس موتورهای جستجو قرار ندهد.

اگر وب سایت شما در نتایج جستجو ظاهر نمی شود ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید این گزینه انتخاب نشده است.

به سادگی وارد قسمت مدیریت سایت وردپرس خود شوید و از قسمت Settings » از صفحه Reading بازدید کنید .

تنظیمات قابلیت مشاهده موتور جستجو در وردپرس

شما باید به بخش ” Search Engine Visibility ” بروید و مطمئن شوید که مربع کنار “Discourage search engines from indexing this site” تیکش برداشته نشده باشد.

فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات خود بر روی دکمه “Save Changes” کلیک کنید.

URL های دوستانه SEO حاوی کلماتی هستند که به وضوح محتوای صفحه را توضیح می دهند ، و توسط انسان و موتورهای جستجو آسان خوانده می شود.

چند نمونه از URL های دوستانه SEO عبارتند از:

https://www.wpbeginner.com/how-to-install-wordpress/https://www.wpbeginner.com/common-wordpress-errors-and-how-to-fix-them/

توجه داشته باشید که این URL ها قابل خواندن هستند و کاربر فقط با مشاهده متن URL می تواند آنچه را در صفحه مشاهده خواهد کرد حدس بزند.

بنابراین یک URL دوستانه بدون SEO به چه صورت است؟

https://www.wpbeginner.com/?p=10467http://example.com/archives/123

توجه داشته باشید که این URL ها از اعداد غیر مرتبط با محتوا استفاده می کنند و کاربر با مشاهده URL نمی تواند آنچه را در صفحه پیدا می کند حدس بزند.

استفاده از ساختار پیوند ثابت SEO مناسب ، شانس شما را برای دستیابی به موقعیت های بهتر در نتایج جستجو بهبود می بخشد.

شما باید به صفحه تنظیمات »پیوندهای ثابت بروید . گزینه name post را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه “Save Changes” کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود.

در اینجا چگونگی بررسی و به روزرسانی ساختار لینک ثابت سایت وردپرس آورده شده است.

SEO URL ساختار URL مناسب در وردپرس

برای دستورالعمل های دقیق تر ، به راهنمای ما در مورد ساختار URL مناسب SEO در وردپرس نگاهی بیندازید .

توجه: اگر وب سایت شما بیش از 6 ماه است که فعال است ، لطفا ساختار پیوند ثابت خود را تغییر ندهید ، مگر اینکه از گزینه اعداد استفاده کنید. اگر از Day و Name یا Month and Name استفاده می کنید ، استفاده از آن را ادامه دهید.

با تغییر ساختار پیوند همیشگی خود در یک سایت مستقر ، تمام تعداد اشتراک رسانه های اجتماعی خود را از دست خواهید داد و خطر از دست دادن رتبه بندی موجود در سئو سایت خود را تهدید می کنید.

اگر باید ساختار پیوند ثابت خود را تغییر دهید ، یک متخصص حرفه ای استخدام کنید تا بتواند راه های مناسب را راه اندازی کند.(نکته: همچنان تعداد اشتراکات اجتماعی خود را در صفحات از دست خواهید داد.)

WWW در مقابل غیر WWW

اگر تازه شروع به کار با وب سایت خود کرده اید ، پس باید انتخاب کنید که آیا می خواهید از www (http://www.ditco.ir) یا غیر www (http://ditco.ir) در URL سایت خود استفاده کنید.

موتورهای جستجو این دو وب سایت متفاوت را در نظر می گیرند ، بنابراین این بدان معنی است که شما باید یکی را انتخاب کنید و به آن پایبند باشید.

می توانید با مراجعه به صفحه تنظیمات » صفحه عمومی ، موارد دلخواه خود را تنظیم کنید . URL دلخواه خود را در دو قسمت “WordPress Address” و “Site Address” اضافه کنید.

غیر www یا www در URL های وردپرس

ممکن است شخص دیگری بگوید ، از نقطه نظر SEO هیچ مزیتی برای استفاده از این یا آن مورد نیست.

برای اطلاعات دقیق تر در مورد این موضوع ، به راهنمای ما در مورد www vs non-www نگاه کنید – که برای سئو وردپرس بهتر است .

بهترین افزونه SEO WordPress

یکی از بهترین قسمت ها در مورد وردپرس وجود پلاگین برای همه موارد است و سئو نیز از این قاعده مستثنی نیست. هزاران افزونه SEO WordPress وجود دارد که انتخاب بهترین افزونه SEO WordPress را برای مبتدیان دشوارتر می کند.

به جای نصب افزونه های جداگانه برای کارهای اختصاصی SEO ، ما به شما کمک می کنیم بهترین افزونه SEO WordPress را که همه کار را انجام می دهد انتخاب کنید و 100٪ رایگان است.

انتخاب بهترین افزونه SEO WordPress

انتخاب بهترین افزونه SEO WordPress

وقتی نوبت به انتخاب بهترین افزونه SEO WordPress می رسد ، به احتمال زیاد انتخاب های خود را به دو راه حل معروف Yoast SEO یا All in One SEO Pack محدود خواهید کرد .

هر دو راه حل های موثری هستند و ما مقایسه مثبت و منفی Yoast SEO و All in One SEO Pack را انجام داده ایم .

در WPBeginner ، ما از Yoast SEO استفاده می کنیم ، بنابراین در این آموزش ما از Yoast SEO برای تصاویر صفحه و نمونه استفاده خواهیم کرد.

صرف نظر از این ، ما یک راهنمای گام به گام در تنظیم صحیح هر یک از این افزونه ها داریم:

نقشه های XML Sitemap را در وردپرس اضافه کنید

نقشه سایت XML را در وردپرس اضافه کنید

نقشه سایت XML یک فایل های فرمت شده ویژه که لیست هایی از هر صفحه سایت های مختلف درخود دارد. این امر باعث می شود موتورهای جستجو به راحتی بتوانند تمام مطالب شما را پیدا کنند.

اگرچه افزودن نقشه سایت XML باعث افزایش رتبه بندی جستجو در سایت شما نمی شود ، اما به موتورهای جستجو کمک می کند تا صفحات را به سرعت پیدا کنند و رتبه بندی آنها را شروع کنند.

اگر از افزونه Yoast SEO استفاده می کنید ، به طور خودکار یک نقشه سایت XML برای شما ایجاد می کند. برای یافتن نقشه سایت خود ، فقط به این URL بروید (فراموش نکنید که example.com را با نام دامنه خود جایگزین کنید):

http://example.com/sitemap_index.xml

ما در مرحله بعدی نحوه ارسال نقشه سایت XML خود را به Google نشان خواهیم داد.

سایت خود را به کنسول جستجوی Google اضافه کنید

کنسول جستجوی Google

کنسول جستجوی گوگل (Google Search Console ) که با نام Webmaster Tools نیز شناخته می شود ، مجموعه ای از ابزارهای ارائه شده توسط گوگل است که به دارندگان وب سایت اجازه میدهد نگاهی به نحوه مشاهده محتوای آنها توسط موتور جستجو داشته باشد.

این گزارش ها و داده ها را برای کمک به شما در درک چگونگی نمایش صفحات شما در نتایج جستجو فراهم می کند. همچنین می توانید عبارات واقعی جستجوی افراد را برای یافتن وب سایت شما ، نحوه ی نمایش هر صفحه در نتایج جستجو و تعداد دفعات کلیک روی صفحات خود مشاهده کنید.

همه این اطلاعات به شما کمک می کند تا درک کنید چه چیزی در سایت شما کار می کند و چه چیزی مفید نیست. سپس می توانید استراتژی محتوای خود را بر این اساس برنامه ریزی کنید.

کنسول جستجوی Google همچنین به شما هشدار می دهد که مشکلی در وب سایت شما وجود دارد ، مانند زمانی که خزنده های جستجو قادر به دسترسی به آن نیستند ، محتوای تکراری پیدا نمی کنند یا منابع محدودی دارند.

ما یک راهنمای گام به گام در مورد چگونگی افزودن سایت وردپرس خود به Google Search Console داریم .

اگر از Yoast SEO استفاده می کنید ، مرحله 6 را در راهنمای تنظیم Yoast SEO ما دنبال کنید .

اگر از Yoast SEO استفاده نمی کنید ، می توانید ویدیوی ما را مشاهده کنید که یک روش جایگزین را نشان می دهد:https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&pto=aue&rurl=translate.google.com&sl=auto&sp=nmt4&tl=fa&u=https://www.youtube.com/embed/-l6733dDx9Q%3Fversion%3D3%26rel%3D0%26fs%3D1%26showsearch%3D0%26showinfo%3D1%26iv_load_policy%3D1%26wmode%3Dtransparent&usg=ALkJrhjL5dEGtwQFjlw9vUsHkwKqxac_wgمشترک شدن در WPBeginnerhttps://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&pto=aue&rurl=translate.google.com&sl=auto&sp=nmt4&tl=fa&u=https://www.youtube.com/subscribe_embed%3Fusegapi%3D1%26channel%3Dwpbeginner%26layout%3Ddefault%26count%3Ddefault%26origin%3Dhttp%253A%252F%252Fwpbeginner.com%26gsrc%3D3p%26ic%3D1%26jsh%3Dm%253B%252F_%252Fscs%252Fapps-static%252F_%252Fjs%252Fk%253Doz.gapi.en_GB.Rx51stRkYnQ.O%252Fm%253D__features__%252Fam%253DAQ%252Frt%253Dj%252Fd%253D1%252Ft%253Dzcms%252Frs%253DAGLTcCM5XUrLkPZ9aFXqtSLivsifryqsUA&usg=ALkJrhhgZDjv6xfD51ds-hAouMu4gyPQYA#_methods=onPlusOne%2C_ready%2C_close%2C_open%2C_resizeMe%2C_renderstart%2Concircled%2Cdrefresh%2Cerefresh%2Conload&id=I0_1448178294715&parent=http%3A%2F%2Fwpbeginner.com

هنگامی که وب سایت خود را به Google Search Console اضافه کردید ، از فهرست سمت چپ بر روی Sitemap کلیک کنید و سپس قسمت آخر URL نقشه سایت را جایگذاری کنید.

افزودن نقشه سایت در Google Search Console

برای ذخیره تغییرات روی دکمه ارسال کلیک کنید.

کنسول جستجوی Google اکنون نقشه سایت شما را بررسی کرده و از آن برای بهبود خزیدن وب سایت شما استفاده می کند.

هنگامی که نقشه سایت خود را با موفقیت اضافه کردید ، به صورت معلق نشان داده می شود. برای جستجوی وب سایت شما مدتی به Google نیاز دارد. بعد از چند ساعت ، شما می توانید برخی از آمارهای مربوط به نقشه سایت خود را مشاهده کنید. این تعداد پیوندهایی را که در نقشه سایت شما پیدا کرده است ، تعداد زیادی از آنها ایندکس شده ، نسبت تصاویر و صفحات وب و غیره را به شما نشان می دهد.

ما توصیه می کنیم برای جمع آوری بینش حداقل به صورت ماهانه Search Console خود را بررسی کنید و از پیشرفت سئو وب سایت خود دیدن کنید.

بازگشت به بالا ↑ ]

بهینه سازی پست های وبلاگ شما برای سئو

اغلب مبتدیان این اشتباه را دارند که فکر می کنند نصب و فعال سازی افزونه SEO WordPress تنها چیزی است که لازم است. سئو فرآیندی مداوم است که اگر می خواهید حداکثر نتایج را ببینید باید با آن همراه باشید.

تمام افزونه های برتر جستجوگرها به شما امکان می دهند عنوان ، توضیحات و کلمات کلیدی متمرکز را به هر پست وبلاگ و صفحه اضافه کنید. همچنین به شما پیش نمایش آنچه کاربران هنگام مشاهده وب سایت شما مشاهده می کنند را نشان می دهد.

توصیه می کنیم عنوان و توضیحات خود را برای دریافت حداکثر کلیک بهینه کنید.

هنگام نوشتن پست وبلاگ خود ، به سادگی به قسمت SEO بروید و از آن نهایت استفاده را ببرید.

تنظیمات ارسال وبلاگ Yoast SEO

اگر از خود می پرسید که چگونه کلمه کلیدی تمرکز یا عبارت کلیدی تمرکز را انتخاب کنید ، عنوان خوب یا توصیف متای خوب چیست ، پس ما در راهنمای مبتدیان خود برای بهینه سازی پست های وبلاگ شما برای سئو ، آن را به طور کامل شرح داده ایم .

ما به شما توصیه می کنیم حتماً آن را بخوانید زیرا SEO در صفحه برای موفقیت شما بسیار مهم است.

انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای وب سایت خود

بسیاری از مبتدیان بهترین حدس خود را می زنند تا بفهمند افراد به دنبال چه موضوعاتی هستند و چه چیزهایی را باید به وبلاگ و وب سایت خود اضافه کنند.

مثل این است که در تاریکی یک پیکان شلیک کنید. وقتی می توانید از داده های واقعی برای پیدا کردن آنچه افراد به دنبال آن هستند استفاده کنید نیازی به این کار ندارید.

تحقیق کلمات کلیدی یک روش تحقیقاتی است که توسط سازندگان محتوا و کارشناسان سئو استفاده می شود. این به شما کمک می کند کلماتی را که کاربران برای یافتن محتوا ، محصولات و خدمات در صنعت شما وارد می کنند ، در موتورهای جستجو کشف کنید.

سپس می توانید از این کلمات و عبارات در وب سایت خود استفاده کنید تا بازدید بیشتری از جستجو داشته باشید.

تعداد زیادی ابزار تحقیق برای کلمات کلیدی (رایگان و پولی) وجود دارد که می توانید استفاده کنید. ما توصیه می کنیم از SEMRush استفاده کنید ، این به شما کمک می کند کلمات کلیدی را کشف کنید و حتی کلمات کلیدی را که رقبای شما در آن رتبه بندی می کنند پیدا کنید.

برای جزئیات بیشتر ، به راهنمای مبتدیان در مورد چگونگی تحقیق درباره کلمات کلیدی برای وب سایت وردپرس خود مراجعه کنید.

بازگشت به بالا ↑ ]

بهترین روش های جستجوگر WordPress

اگر اصول SEO WordPress را دنبال کنید و از بهترین افزونه SEO WordPress استفاده کنید ، در حال حاضر از اکثر وب سایت ها پیشی خواهید گرفت.

با این حال اگر می خواهید حتی نتایج بهتری داشته باشید ، باید بهترین روش های جستجوگر WordPress را در زیر دنبال کنید.

این موارد خیلی فنی نیستند و بیشتر حتی نیازی به لمس هیچ کدی ندارند. اما اگر آنها را دنبال کنید تفاوت زیادی ایجاد می کنند.

استفاده صحیح از دسته ها و برچسب ها در وردپرس

دسته در برابر برچسب

وردپرس به شما امکان می دهد پست های وبلاگ خود را به دسته ها و برچسب ها مرتب کنید . این امر باعث می شود شما بتوانید محتوای خود را براساس موضوعات مدیریت کنید و کاربران بتوانند محتوای مورد نظر خود را پیدا کنند.

دسته ها و برچسب ها همچنین به موتورهای جستجو کمک می کنند تا ساختار وب سایت و محتوای شما را درک کنند.

اغلب مبتدیان در مورد چگونگی بهترین استفاده از دسته ها و برچسب ها گیج می شوند. پس از توضیح این موضوع برای هزاران خواننده ، در اینجا نحوه برخورد ما با دسته ها و برچسب ها آورده شده است.

دسته ها برای گروه بندی گسترده پست های شما در نظر گرفته شده اند. اگر وبلاگ شما یک کتاب بود ، دسته ها جدول مطالب خواهند بود.

به عنوان مثال ، در یک وبلاگ شخصی می توانید دسته هایی مانند موسیقی ، غذا ، مسافرت و … دسته ها سلسله مراتبی داشته باشند ، بنابراین می توانید دسته های کودک را به آنها اضافه کنید.

از طرف دیگر ، برچسب ها کلمات کلیدی خاص تری هستند که محتوای یک پست شخصی را توصیف می کنند. به عنوان مثال ، یک پست وبلاگ تحت عنوان مواد غذایی می تواند دارای برچسب هایی مانند سالاد ، صبحانه ، پنکیک و غیره باشد. این موارد را به عنوان بخش نمایه های یک کتاب درسی در نظر بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع ، به راهنمای ما در مورد دسته بندی ها در برابر برچسب ها و بهترین روش های جستجوگرها برای مرتب سازی محتوای خود مراجعه کنید .

با استفاده صحیح از دسته ها و برچسب ها ، مرور وب سایت خود را برای کاربران خود آسان می کنید. از آنجا که این کار برای کاربران آسان است ، همچنین مرور موتورهای جستجو در وب سایت شما را آسان می کند.

بازگشت به بالا ↑ ]

پیوند داخلی را به یک عادت تبدیل کنید

افزودن پیوندهای داخلی در وردپرس

موتورهای جستجو به هر صفحه در وب سایت شما امتیاز می دهند (مرجع صفحه). دستورالعمل این نمره مخفی نگه داشته می شود تا افراد نتوانند نتایج را بازی کنند. با این حال ، رایج ترین نشانه های اقتدار پیوندها هستند.

به همین دلیل مهم است که شما از سایر پست ها و صفحات وبلاگ خود به مطالب خود پیوند دهید.

شما باید این امر را عادت خود قرار دهید تا در صورت امکان پست های خود را بهم پیوند دهید. اگر چندین نویسنده دارید ، یک لیست بررسی پست وبلاگ قبل از انتشار ایجاد کنید که از آنها می خواهد حداقل 3 پست وبلاگ دیگر را به هم پیوند دهند.

این به شما کمک می کند بازدید از صفحه خود را افزایش دهید ، زمانی را که کاربران در سایت شما می گذرانند افزایش می دهد و در نهایت نمره جستجوگرها برای پست ها و صفحات وبلاگ شما را بهبود می بخشد.

بازگشت به بالا ↑ ]

نظرات وردپرس را بهینه کنید

نظرات وردپرس را بهینه کنید

نظرات می تواند نشانه ای قوی از تعامل کاربر در وب سایت شما باشد. کاربران درگیر به معنای پیوند بیشتر به سایت شما ، بازدید بیشتر و بهبود سئو هستند.

با این حال ، باید مطمئن شوید که نظرات شما واقعی هستند و هرزنامه نیستند. هرزنامه نویسان نظرات خود را با پیوندهای نامناسب ارائه می دهند که می تواند بر روی رتبه بندی جستجوی شما تأثیر بگذارد و حتی از بین برود.

به همین دلیل است که ما به همه توصیه می کنیم از Akismet استفاده کنند . این یکی از دو افزونه ای است که با نصب هر سایت وردپرس از قبل نصب می شود و به شما کمک می کند تا با هرزنامه نظر مقابله کنید.

اگر Akismet به تنهایی قادر به مدیریت هرزنامه نظر نیست ، پس این نکات و ابزارها را برای مبارزه با هرزنامه نظر در وردپرس مشاهده کنید .

اگر پست های وبلاگ شما نظرات واقعی و بدون هرزنامه را به خود جلب می کند ، باید به خاطر ساخت چنین وب سایتی جذاب ، شانه خود را بزنید!

با این حال ، بسیاری از نظرات در مورد یک پست می تواند باعث کندتر بارگیری آن شود که بر رتبه بندی موتور جستجوی شما نیز تأثیر می گذارد. (برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرعت تأثیر بر SEO) به ادامه مطلب بروید.

برای تهیه وب سایت خود به گونه ای که بتواند از پس بار نظرات وارده بر سرور و سرعت شما برآید ، می توانید نظرات را به چندین صفحه تقسیم کنید. به آموزش ما در مورد نحوه صفحه بندی نظرات در وردپرس مراجعه کنید .

(اگر می خواهید نظرات بیشتری در مورد سایت خود دریافت کنید ، این 11 روش را برای دریافت نظرات بیشتر درباره پست های وبلاگ وردپرس خود بررسی کنید .)

بازگشت به بالا ↑ ]

NoFollow پیوندهای خارجی در وردپرس

همانطور که در بالا ذکر شد ، پیوندها به موتورهای جستجو کمک می کنند تا تصمیم بگیرند که کدام صفحات مهم هستند. وقتی به یک وب سایت لینک می دهید ، مقداری از امتیاز سئو سایت خود را به آن پیوند می دهید. این نمره SEO “آب میوه لینک” نامیده می شود.

برای رتبه بندی خوب جستجو ، باید اطمینان حاصل کنید که بیش از آنچه که بخشیدید ، آب پیوند را از وب سایت های دیگر دریافت می کنید.

افزودن ویژگی “nofollow” به پیوندهای خارجی (پیوند به وب سایت هایی که متعلق به شما نیست) به موتورهای جستجو دستور می دهد که این پیوندها را دنبال نکنند. این به شما کمک می کند آب پیوند را ذخیره کنید.

یک لینک خارجی معمولی در HTML به این شکل است:

<a href="http://example.com"> نمونه وب سایت </a>

یک پیوند خارجی با ویژگی nofollow به این شکل است:

<a href="http://example.com "rel="nofollow"> نمونه وب سایت </a>

به طور پیش فرض ، وردپرس گزینه ای برای ایجاد nofollow پیوندها ندارد. با این حال ، با اصلاح دستی پیوندها ، هنوز هم می توانید این کار را به راحتی انجام دهید.

به سادگی بلوک حاوی پیوند خود را انتخاب کنید و سپس بر روی نماد 3 نقطه عمودی موجود در نوار بالا کلیک کنید.

ویرایش به عنوان HTML

با این کار منویی باز می شود که باید روی گزینه ‘Edit as HTML’ کلیک کنید.

اکنون کد HTML پیوند خود را مشاهده خواهید کرد. بروید و ویژگی rel = “nofollow” را به عنصر پیوند اضافه کنید.

افزودن مشخصه nofollow به صورت دستی به پیوند

اگر ویژگی rel = ”noopener noreferrer” را در کد HTML مشاهده کردید ، پس از noreferrer یک فاصله اضافه کنید و بعد از آن nofollow اضافه کنید.

برای جزئیات بیشتر و روشهای جایگزین ، به راهنمای ما در مورد نحوه افزودن پیوندهای nofollow در وردپرس مراجعه کنید .

بازگشت به بالا ↑ ]

ارسال کامل درمورد خلاصه یا گزیده ها

ارسال کامل در مقابل خلاصه یا گزیده ها

وردپرس از تعداد زیادی صفحه مانند صفحه اصلی ، بایگانی دسته ها ، بایگانی برچسب ها ، بایگانی تاریخ ، صفحات نویسندگان و غیره ، پست های شما را نمایش و پیوند می دهد.

به طور پیش فرض ، محتوای کامل مقاله را در تمام این صفحات نشان می دهد. این بر روی سئوی سایت شما تأثیر می گذارد ، زیرا موتورهای جستجو ممکن است محتوای تکراری را در آن ببینند. مقالات کامل همچنین بارگیری صفحات بایگانی شما را کندتر می کند.

نمایش مقالات کامل در همه جا بر بازدید صفحه شما نیز تأثیر می گذارد به عنوان مثال ، کاربرانی که در RSS feed شما مشترک می شوند می توانند بدون مراجعه به وب سایت شما ، مقاله کامل را در فید خوان خود بخوانند.

ساده ترین راه برای حل این مسئله نشان دادن خلاصه ها یا گزیده هایی به جای مقاله های کامل است.

می توانید این کار را با رفتن به تنظیمات »خواندن و انتخاب خلاصه انجام دهید.

برای دستورالعمل های دقیق ، به راهنمای ما در مورد چگونگی سفارشی کردن بخش های وردپرس بدون کدگذاری مراجعه کنید .

بازگشت به بالا ↑ ]

سرعت و امنیت برای سئو وردپرس

حتی اگر تمام نکات SEO و بهترین روش های بالا در وردپرس را دنبال کنید ، اگر سایت شما کند است و یا توسط یک هکر از بین می رود ، رتبه بندی موتور جستجوگر شما بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت.

در اینجا نحوه جلوگیری از از دست رفتن بازدید سایت توسط موتور جستجو به دلیل عملکرد پایین یا امنیت کم وجود دارد.

سرعت و عملکرد سایت خود را بهینه کنید

سرعت و عملکرد سایت وردپرس خود را بهینه کنید

تحقیقات نشان می دهد که در عصر اینترنت ، متوسط ​​طول توجه انسان نسبت به ماهی قرمز کمتر است.

کارشناسان قابلیت استفاده از وب معتقدند که کاربران در طی چند ثانیه از بازدید از یک وب سایت تصمیم می گیرند که آیا می خواهند بمانند یا آنجا را ترک کنند.

این بدان معناست که شما به عنوان یک مالک وب سایت ، تنها چند ثانیه فرصت دارید تا محتوای خود را ارائه دهید و کاربران را درگیر خود کنید. شما نمی خواهید این وقت گرانبها را تلف کنید و بازدید کننده خود را منتظر بارگذاری وب سایت خود کنید. موتورهای جستجوگر مانند گوگل در حال حاضر رتبه وب سایت های بالاتر از وب سایت های کم بارگذاری بالاتر است.

اگر می خواهید سرعت سایت خود را بهبود ببخشید ، این توصیه تخصصی را در مورد 18 ترفند مفید برای سرعت بخشیدن به وردپرس و افزایش عملکرد بررسی کنید .

بازگشت به بالا ↑ ]

بهینه سازی تصاویر در وردپرس برای سئو

تصاویر جذاب تر از متن هستند اما بارگیری آنها نیز زمان بیشتری می برد. اگر در اندازه و کیفیت تصویر دقت نکنید ، آنها می توانند سرعت وب سایت شما را کم کنند.

شما باید اطمینان حاصل کنید که از تصاویر بهینه شده برای بارگیری سریعتر استفاده می کنید. به راهنمای ما در مورد چگونگی سرعت بخشیدن به وردپرس با بهینه سازی تصاویر برای وب مراجعه کنید .

ترفند دیگری که می توانید برای بهینه سازی تصاویر خود برای موتورهای جستجو استفاده کنید ، استفاده از عنوان توصیفی و برچسب های alt است. این برچسب ها به موتورهای جستجو کمک می کند تا درک کنند تصویر شما چیست. آنها همچنین به کاربران دارای نقص بینایی کمک می کنند زیرا خوانندگان صفحه نمایش می توانند متن alt را برای آنها بخوانند.

وردپرس به شما امکان می دهد هنگام بارگذاری تصویر به راحتی برچسب عنوان و alt را اضافه کنید.

افزودن متن و عنوان alt به تصاویر در وردپرس

اگر عکاس هستید یا تصاویر زیادی به سایت وردپرس خود اضافه می کنید ، پس باید از یک افزونه گالری استفاده کنید.

توصیه می کنیم از گالری Envira استفاده کنید . در تست های سرعت ، سریعترین افزونه گالری وردپرس را پیدا کردیم . همچنین کاملاً پاسخگو و سازگار با سئو سایت است.

برای نکات بیشتر ، به راهنمای کامل مبتدیان در زمینه سئو تصویر مراجعه کنید .

بازگشت به بالا ↑ ]

امنیت و ایمنی سایت وردپرس شما

امنیت وردپرس

هر هفته ، Google حدود 20،000 وب سایت را برای بدافزار و حدود 50،000 وب سایت را برای فیشینگ در لیست سیاه قرار می دهد. وقتی سایتی در لیست سیاه قرار می گیرد ، به هیچ وجه در هیچ نتیجه جستجو نمایش داده نمی شود.

این بدان معنی است که امنیت سایت وردپرسی شما برای رتبه بندی بسیار مهم است. اگر سایت شما توسط یک هکر به خطر بیفتد ، نمی خواهید تمام تلاش شما در زمینه سئو به هدر برود.

خبر خوب این است که ایمن نگه داشتن سایت وردپرس کار چندان دشواری نیست – دستورالعمل های گام به گام را در راهنمای امنیتی نهایی وردپرس مشاهده کنید .

در WPBeginner ، ما از Sucuri برای محافظت از وب سایت خود در برابر حملات استفاده می کنیم. برای دیدن اینکه چرا ما این سرویس را توصیه می کنیم ، مطالعه موردی ما را در مورد چگونگی کمک Sucuri به ما در جلوگیری از 450000 حمله وردپرس در 3 ماه بررسی کنید .

بازگشت به بالا ↑ ]

شروع به استفاده از SSL / HTTPS کنید

سایتی با امنیت SSL و HTTPS

SSL (Secure Sockets Layer) یک فناوری است که ارتباط بین مرورگر کاربر و سروری را که به آن متصل می شوند رمزگذاری می کند. این یک لایه امنیتی اضافی به سایت وردپرس شما اضافه می کند.

وب سایت های امن شده با SSL با علامت قفل در نوار آدرس مرورگر نشان داده می شوند. این باعث اعتبار بیشتر وب سایت شما می شود و اگر فروشگاه اینترنتی با وردپرس راه اندازی کرده و اطلاعات حساس پرداخت را پردازش می کنید ، لازم است .

تمام شرکت های برتر میزبانی وردپرس گواهینامه SSL رایگان را با اجازه رمزگذاری ارائه می دهند. برای جزئیات بیشتر به راهنمای ما در مورد نحوه دریافت گواهینامه SSL رایگان برای وب سایت خود مراجعه کنید.

اگر می خواهید یک گواهی SSL حق بیمه wildcard یا فقط یک گواهینامه معمولی با ضمانت امنیتی داشته باشید ، توصیه می کنیم از Domain.com استفاده کنید .

گواهینامه های SSL آنها با حداقل 10 هزار دلار ضمانت امنیتی و حداکثر 1.75 میلیون دلار ضمانت امنیتی ارائه می شود. شما همچنین می توانید مهر و موم سایت TrustLogo را برای نمایش در سایت خود برای اعتبار بیشتر دریافت کنید.

بازگشت به بالا ↑ ]

منابع و منابع SEO بیشتر

هنگامی که بهترین روش های جستجوگر وردپرس را لمس کردید ، می خواهید مهارت های خود را حتی برای پیشرفت در رقابت بیشتر کنید.

ما لیستی از بهترین افزونه ها و ابزارهای جستجوگر WordPress برای شما آماده کرده ایم که می توانید از آنها برای تقویت SEO خود استفاده کنید. اگر آماده امتحان برخی تکنیک های پیشرفته تر هستید ، می توانید از بایگانی مقالات SEO وردپرس ما نیز دیدن کنید .

بازگشت به بالا ↑ ]

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه سایت وردپرس خود را به درستی برای سئو بهینه سازی کنید. پیش بروید و چند مورد از این نکات SEO در مورد وردپرس را پیاده سازی کنید و در طی چند ماه که 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.