دیتکو - لوگو

فرمت TXT چیست؟ آشنایی با فرمت تکست فایل های متنی

فهرست عنوان محتوای صفحه

فایل با فرمت TXT یک سند متنی استاندارد است که حاوی متن ساده است، فایل های متنی با فرمت TXT اغلب توسط Microsoft Notepad و Apple TextEdit ایجاد می شوند که ویرایشگرهای اصلی متن هستند که به ترتیب همراه Windows و macOS هستند. در ادامه همراه دیتکو باشید.

فرمت TXT چیست؟

فایل با فرمت تکست یک سند متنی استاندارد است که حاوی متن ساده است، فایل های متنی با فرمت TXT اغلب توسط Microsoft Notepad و Apple TextEdit ایجاد می شوند که ویرایشگرهای اصلی متن هستند که به ترتیب همراه Windows و macOS هستند.

فایل TXT در هر برنامه ویرایش متن یا پردازش کلمه قابل خواندن و ویرایش است.

فایل های تکست اسناد متنی ساده ای هستند که تقریباً هیچ قالب بندی ندارند.

آنها برای ذخیره یادداشت ها ، دستورالعمل های گام به گام ، نسخه های خطی و سایر اطلاعات مبتنی بر متن استفاده می شوند.

Windows و macOS هر دو شامل ویرایشگرهای متنی ساده ای هستند که می توانند اسناد متنی را به عنوان فایل های TXT ذخیره کنند.

Microsoft Notepad به طور پیش فرض اسناد را به عنوان پرونده های TXT ذخیره می کند و Microsoft WordPad و Apple TextEdit می توانند پرونده ها را به صورت فایل TXT ذخیره کنند.

هنگامی که یک کاربر WordPad یا TextEdit سندی را به عنوان یک فایل TXT ذخیره می کند ، این برنامه ها قالب بندی سند را از بین می برند (پررنگ بودن ، سبک فونت ، ترازبندی و غیره).

کاربرانی که نیاز به ایجاد اسناد متنی پیچیده تر دارند ، مانند رزومه ، گزارش ها ، نامه ها یا بروشورها ، معمولاً این اسناد را به عنوان پرونده های TXT ذخیره نمی کنند.

در عوض ، آنها از Microsoft Word یا Apple Pages برای ایجاد و ذخیره اسناد خود به عنوان فایل های .DOCX یا .PAGES استفاده می کنند.

امیدواریم مقاله آشنایی با فایل فرمت تکست مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044