دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

AMD Radeon RX 6600 XT – قربانی جدید ماینینگ

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

با توجه به اعداد و ارقام به دست آمده از عملکرد از AMD Radeon RX 6600 XT به نظر می‌رسد که این کارت گرافیک می‌تواند به کارت مورد علاقه ماینینگ تبدیل شود. 

توانایی بالای ماینینگ AMD Radeon RX 6600 XT

بیشتر گیمرها حتی فرصت سفارش دادن گرافیک AMD Radeon RX 6600 XT را به دست نیاوردند، زیرا تنها در عرض 10 دقیقه بعد از عرضه بازی در فروشگاه‌های خرده فروشی تمام کارت‌های موجود فروش رفتند و دیگر امکان خرید برای دیگر مشتریان میسر نبود. اما این تمام ماجرا نیست، به تازگی اعداد و ارقام گزارش شده از عملکرد این کارت گرافیک در زمان ماینینگ، نتیجه بسیار خوبی برای ماینینگ از خود نشان داده است که البته خبری بد برای گیمرها می‌باشد و همه‌ی آنها از کمبود این گرافیک تازه وارد و در نتیجه افزایش قیمت آن نگران است. 

ظاهرا کارت گرافیک AMD Radeon RX 6600 XT توانسته است تنها با مصرف 55 وات به 32MH/s برسد، در حالی که در گذشته کارت گرافیک پیشرو ماینینگ آن زمان یعنی GeForce GTX 1660Ti با وجود دستکاری‌های انجام شده در بهترین حالت خود می‌توانست به توان 28MH/s در 80 وات برسد. بنابراین کارت گرافیک AMD Radeon RX 6600 XT با این آمار به دست آمده بالاتر از هر کارت گرافیک دیگری قرار گرفته و بهترین عملکرد و بازدهی ممکن را داراست. 

راندمان بالاتر قیمت پایین‌تر

کارت گرافیک AMD Radeon پرچم‌دار قبلی دنیای ماینینگ بود، اما این کارت گرافیک با قیمتی بیش از 700 دلار به فروش می‌رفت در حالی که دارای امتیاز PPW (عملکرد در وات) 0.465 بود، ولی Radeon RX 6600 XT دارای امتیاز عملکرد 0.581 است و نه تنها امتیاز آن بالاتر است بلکه در زمان عرضه تنها 379 دلار قیمت گذاری شده است. مطمئنا با توجه به کمبود این کارت گرافیک در همین روزهای اول عرضه و از سویی دیگر انتشار آمار و ارقامی از عملکرد عالی آن در ماینینگ این قیمت ثابت نخواهد ماند و باید منتظر افزایش قیمت آن در آینده بود، اما وات مصرفی 55W در بلند مدت ارزش بسیار بیشتری از قیمت پرداختی آن دارد. 

در ویدیوی دیگری که از ماینیگ این کارت گرافیک منتشر شده عملکرد استخراج در سرعت 33MH/s و حالت اورکلاک شده‌ی 2002 MHz یا 17.6Gbps مشاهده کنید. در حالی که نرم افزار میزان توان مصرفی را 55 وات اعلام می‌کند، اما ظاهرا میزان واقعی آن 70 وات است، با این حال هنوز هم کارایی بیشتری را نسبت به GeForce RTX 3060 Ti در استخراج از خود نشان می‌دهد. 

یکی از دلایل مهم در این راندمان بالای استخراج وجود رابط باس 128 بیتی بر روی کارت گرافیک AMD Radeon RX 6600 XT  است. همه‌ی کارت‌های دیگر موجود در لیست ما حداقل دارای راه‌های 192 بیتی هستند، بنابراین با ایجاد کمی تغییر در ولتاژ و تراشه‌های حافظه، می‌توان این کارت را به غولی برای تولید رمزارزها تبدیل کرد. اما این خبر بسیار بدی برای گیمرهاست چرا که تمام گیمرها می‌دانند اگر توجه ماینرها به یک کارت گرافیگ جلب شود به معنی کمبود آن و درنهایت افزایش قیمت نجومی آن است و عملا این کارت را از بازار گیمینگ حذف خواهد کرد. 

مطالب مربوط:

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)