دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

SSD پیشنهادی سونی برای PS5 – انتخاب مارک سرنی چیست؟

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

سونی بالاخره این هفته قابلیت ارتقای فضای ذخیره سازی SSD پلی استیشن 5 را فعال کرد و فعلا کاربران به صورت آزمایشی می‌توانند این قابلیت را امتحان کنند. لیست SSDهای تائید شده و سازگار با کنسول PS5 سونی فعلا محدود به محصولات دو کمپانی سیگیت و وسترن دیجیتال است. این در حالیست که SSDهای دیگر شرکت‌ها با داشتن استانداردهای مد نظر سونی نیز شاید با کنسول این کمپانی سازگاری داشته باشند اما سونی هیچ تضمینی در مورد عملکرد صحیح این حافظه‌ها به کاربران نمی‌دهد. پس مطمئن‌ترین انتخاب، SSDهای مورد تائید سونی است. اینکه SSD پیشنهادی سونی برای PS5 از کدام برند و کدام مدل است را مارک سرنی، معمار پلی استیشن 5 مشخص کرده است.

سرنی، معمار سخت افزار پلی استیشن 5 و البته پلی استیشن 4 و ویتا، در پیامی در توییتر اعلام کرده است که برای کنسول PS5 شخصی خود یک SSD وسترن دیجیتال مدل WD-Black SN850 به همراه هیت سینک خریداری کرده است. وسترن دیجیتال هفته گذشته اعلام کرد که این SSD فوق العاده پرسرعت با کنسول پلی استیشن 5 کاملا سازگاری دارد. SN850 در نسخه 500 گیگابایتی با قیمت 140 دلار، نسخه 1 ترابایتی با قیمت 250 دلار و نسخه 2 ترابایتی با قیمت 429 دلار به فروش می‌رسد.

SSD پیشنهادی سونی برای PS5

نسخه‌های ارزان قیمت‌تر از این حافظه ارزشمند نیز به فروش می‌رسد که فاقد هیت سینک هستند اما پیشنهاد سونی این است که کاربران از مدل برخوردار از سینک خنک کننده استفاده کنند که با توجه به سرعت بسیار بالای این SSD و طبیعتا افزایش دمای آن در زمان بارگذاری اطلاعات، منطقی است. همچنین سرنی در یکشنبه گذشته با لایک کردن یک توییت در مورد اینکه SSD سیگیت FireCuda 530 نیز گزینه مناسبی برای ارتقا فضای داخلی پلی استیشن 5 است، انتخاب دیگری را مقابل کاربران قرار داد. سیگیت اولین شرکتی بود که SSD سازگار با PS5 معرفی کرد. FireCuda 530  با هیت سینک در نسخه‌های 500 گیگابایت، 1، 2 و 4 ترابایت به ترتیب با قیمت 170، 275 و  569 و 1049 دلار به فروش می‌رسد.

پس از معرفی پلی استیشن 5 در نوامبر سال گذشته، امکان ارتقای حافظه دستگاه بیشترین درخواست کاربران از سونی بود اما استاندارد حافظه SSD کنسول یک سر و گردن بالاتر از تمامی حافظه‌های آن زمان بود و مقداری طول کشید تا سازندگان بتوانند SSDهایی با استاندارد کنسول سونی تولید کنند. اگر چه امکان اتصال هاردهای اکسترنال به PS5 وجود دارد، اما نمی‌توان از آنها برای اجرای بازی‌های پلی استیشن 5 استفاده کرد و فقط برای اجرای بازی‌های PS4 بر روی PS5 کاربرد دارند.

بدون امتیاز