دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

آموزش غیرفعال کردن پخش خودکار (AutoPlay) در ویندوز 11

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

چگونه در ویندوز 11 قابلیت پخش خودکار (AutoPlay) را غیرفعال کنیم؟ در این مقاله قصد داریم نحوه Disable کردن ویژگی Autoplay در Windows 11 را به صورت تصویری به شما عزیزان آموزش دهیم، همراه سایت ما باشید.

آموزش غیرفعال کردن پخش خودکار (AutoPlay) در ویندوز 11

آموزش غیرفعال کردن پخش خودکار (AutoPlay) در ویندوز 11

وقتی removable drive یا کارت حافظه را به کامپیوتر با سیستم عامل Windows 11 متصل می کنید، قابلیت AutoPlay از شما می پرسد که چگونه می خواهید ویندوز درایو را باز کرده یا رسانه آن را پخش کنید. ممکن این موضوع خوشایند شما نباشد بخواهید آن را غیر فعال کنید.

به همین دلیل در ادامه این مقاله قصد داریم به صورت تصویری نحوه غیرفعال کردن یا تغییر نحوه عملکرد AutoPlay را آموزش دهیم، همراه سایت ما باشید.

مراحل غیرفعال سازی

با فشردن همزمان کلید WIN+I بخش Windows Settings را باز کنید یا اینکه روی دکمه استارت کلیک راست کنید و Settings را انتخاب کنید.

Setting Windows 11

در صفحه باز شده Bluetooth & Devices را انتخاب کنید و سپس روی گزینه AutoPlay بزنید.

آموزش غیرفعال کردن پخش خودکار (AutoPlay) در ویندوز 11

در تنظیمات پخش خودکار ، می توانید نحوه عملکرد AutoPlay را پیکربندی کرده یا آن را به طور کامل غیرفعال کنید. برای خاموش کردن پخش خودکار ، کلید را در قسمت “استفاده از پخش خودکار برای همه رسانه ها و دستگاهها” به “Off” بچرخانید.

آموزش غیرفعال کردن پخش خودکار (AutoPlay) در ویندوز 11

تنظیمات بیشتر

اگر با استفاده از AutoPlay مشکلی ندارید ، اما می خواهید نحوه کار با removable drive و کارت های حافظه را تغییر دهید ، بخش Choose AutoPlay Defaults را انتخاب کنید ، که شامل دو منوی کشویی است.

Choose AutoPlay Defaults

اگر روی منوی زیر “Removable Drive” کلیک کنید ، گزینه های زیر (و احتمالاً سایر برنامه ها ، بسته به برنامه هایی که نصب کرده اید) را مشاهده خواهید کرد.

  • Configure Storage Settings (Settings): این شما را به تنظیمات ذخیره سازی در برنامه تنظیمات ویندوز می برد.
  • Take No Action: این بدان معناست که هنگام اتصال درایو هیچ اتفاقی که مربوط به پخش خودکار باشد رخ نمی دهد ، اما همچنان می توانید آن را طبق معمول در File Explorer پیدا کنید.
  • Open Folder to View Files (File Explorer): با این کار درایو قابل جابجایی که به تازگی به آن متصل شده اید در پنجره File Explorer باز می شود.
  • Ask Me Every Time: این منو ظاهر می شود که از شما می پرسد چگونه می خواهید درایو تازه متصل شده را اداره کنید.

گزینه ای را انتخاب کنید که مناسب شماست.

پس از اتمام کار ، تنظیمات را ببندید و دفعه بعد که کارت حافظه را وارد کرده یا درایو قابل جابجایی متصل می کنید ، AutoPlay به نحوه پیکربندی آن پاسخ می دهد. اگر احتیاج دارید که AutoPlay را دوباره فعال کنید یا تنظیمات را تغییر دهید ، کافی است تنظیمات را باز کرده و دوباره به Bluetooth Devices > AutoPlay بروید. موفق باشید!

امیدواریم مقاله آموزش غیرفعال کردن پخش خودکار (AutoPlay) در ویندوز 11 مفید بوده باشد.

سایت ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

[ad_2]

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044