دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

نمایشگرهای 480 هرتزی در راهند – منتظر LCDهای جدید باشید

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

در حال حاضر مانیتورهای 360 هرتزی با تایم فریم 2.8 میلی ثانیه بهترین نمونه‌هایی هستند که می‌توانید تهیه کنید اما به زودی اوضاع تغییر خواهد کرد. دو شرکت پیشگام در تولید پنل‌های LCD در حال توسعه نمایشگرهای 480 هرتزی با تایم فریم 2.1 میلی ثانیه و همچنین تاخیر کلی پایین‌تر هستند. این پنل‌ها در سال 2022 آماده می‌شوند اما عرضه مانیتورها در 2023 آغاز خواهد شد.

دو شرکت AU Optronics و LG Display مشغول کار روی پنل‌های LCD با نرخ نوسازی 480 هرتز هستند. ظاهرا LG Display چند پنل 480 هرتزی را توسعه می‌دهد که یکی از آنها مدلی 24.5 اینچی با وضوح تصویر 1920 × 1080 یا 1080p است. این دستگاه در فصل چهارم 2022 برای تولید انبوه آماده خواهد شد و اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود اولین نمایشگرهای تجاری نیز برای نیمه اول 2023 در دسترس قرار می‌گیرند. AU Optronics نیز در حال کار روی مدلی مشابه است که تولید انبوه آن در 2022 آغاز می‌شود.

نمایشگرهای 480 هرتزی توسط AU Optronics و LG Display در حال توسعه هستند

صفحه نمایش

در حال حاضر اطلاعات چندانی از پنل‌های 480 هرتزی AUO و LG موجود نیست که البته طبیعیست زیرا با انتشار آنها فاصله زیادی داریم. همانطور که گفتیم در حال حاضر مدل‌های 360 هرتزی با پنل TN سریع‌ترین هستند، اگر چه که LCDهای 390 هرتزی جدید AUO از پنل AHVA بهره می‌برند.

برای کنترل چنین محدوده بزرگی از رفرش ریت متغیر (30 هرتز تا 480 هرتز)، یک کنترلر منطق با کارایی بسیار بالا نیاز است. این چیپست‌ها (یا یک چیپست مجتمع قدرتمند) باید از یک واحد پردازش تصویر با عملکرد بالا، یک پردازنده اوردرایو مناسب، یک TCON (کنترلر تایمینگ) بسیار سریع و یک پردازنده عمومی برای کنترل عملیات واحدهای ذکر شده استفاده کنند.

برای مثال نمایشگرهای 360 هرتزی G Sync از کنترلر منطقی طراحی شده توسط انویدیا استفاده می‌کنند. در حقیقت این کنترلر به اندازه پنل و فناوری نور پس زمینه اهمیت دارد و به همین دلیل است که توسعه مانیتورهای گران قیمت زمان زیادی می‌طلبد. پنل‌های 480 هرتزی برای گیمرهای حرفه‌ای طراحی خواهد شد که به دنبال حداکثر کارایی و حداکثر پتانسیل در ورزش‌های الکترونیکی هستند. بازار چنین مدل‌هایی کوچک اما لوکس است. به علاوه چنین مانیتورهای بالا رده‌ای به مانند دیگر محصولات گران قیمت بیشتر یک هدف را دنبال می‌کنند، تبلیغ هر چه بیشتر نام برند.

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)