دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

CyberBattleSim چیست؟ معرفی نرم افزار شبیه ‌ساز حمله‌ های سایبری

فهرست عنوان محتوای صفحه

[ad_1]

سایبر بتل سیم یا CyberBattleSim نرم افزار جدید مایکروسافت است که برای شبیه سازی حمله های سایبری طراحی شده است. در این مقاله قصد داریم شما را با این ابزار بیشتر آشنا کنیم، همراه دیتکو باشید.

CyberBattleSim چیست؟ معرفی نرم افزار شبیه ‌ساز حمله‌ های سایبری

CyberBattleSim چیست؟

مایکروسافت ابزار شبیه‌ساز حمله‌ی سایبری جدیدی را روی گیت هاب منتشر کرد که متن‌باز است و با نام CyberBattleSim شناخته می‌شود.

محققان و متخصصان حوزه‌ی امنیت می‌توانند از ابزار شبیه‌ ساز مایکروسافت برای مطالعه‌ نحوه‌ اثر گذاری حملات سایبری روی هر شبکه استفاده کنند.

مایکروسافت امیدوار است متخصصان با استفاده از ابزار جدیدش روی این موضوع مطالعه کنند که هوش مصنوعی چگونه می‌تواند به دفاع دربرابر حملات سایبری کمک کند.

مردم می‌توانند مدل‌هایی از نودهای کامپیوتری بسازند و سپس هکری شبیه‌سازی‌شده برای بهره‌برداری از آسیب‌پذیری شبکه و نفوذ به آن روی کار بیاورند.

از‌لحاظ تئوری، می‌توان از این مدل برای توسعه‌ی سیستم‌های تدافعی بهره گرفت.

مایکروسافت پستی در وبلاگ رسمی‌اش منتشر کرده که اصطلاحات تخصصی فراوانی دارد و برای محققان امنیتی و متخصصان نوشته شده است.

بااین‌همه به‌نوشته‌ی ویندوز سنترال، مایکروسافت در مقاله‌اش تشبیه جالبی می‌کند تا بهتر فهمیم سازوکار شبیه‌ساز جدیدش چیست. مایکروسافت می‌گوید:

بازی ویدئویی را در نظر بگیرید. در این مثال، گیمر در نقش ایجنت ظاهر می‌شود و‌ دستورهای صادرشده اقدامات هستند و پاداش نهایی بردن بازی است. بهترین الگوریتم‌های متکی‌بر یادگیری تقویتی می‌توانند به‌تدریج با آموختن اقدامات مورد‌نیاز در هر بخش از محیط، از‌طریق تجاربِ تکرارشده استراتژی‌های مؤثر یاد بگیرند. هرچه ایجنت بیشتر بازی را انجام دهد، در انجام آن هوشمندتر می‌شود.

جمع بندی

CyberBattleSim یک بستر تحقیق آزمایش برای بررسی تعامل عوامل خودکار است که در یک محیط شبکه سازمانی انتزاعی شبیه سازی شده کار می کنند.

شبیه سازی ، برداشت بالایی از شبکه های رایانه ای و مفاهیم امنیت سایبری را فراهم می کند.

امیدواریم مقاله معرفی نرم افزار شبیه ‌ساز حمله‌ های سایبری مفید بوده باشد.

دیتکو را در شبکه های اجتماعی خصوصا تلگرام را دنبال کنید.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044