دیتکو - لوگو
Search
Close this search box.

Restart در کامپیوتر چیست؟ منظور از ری استارت کردن سیستم به زبان ساده

فهرست عنوان محتوای صفحه

ری استارت یا Restart کامپیوتر به زبان ساده به معنای Reload شدن یا بارگذاری دوباره سیستم عامل است و این در حالیست که برق کامپیوتر قطع نشده است و RAM سیستم لزوما خالی نشده است و BIOS سیستم نیز لزوما Reload نشده است. در ادامه همراه دیتکو باشید.

Restart در کامپیوتر چیست؟

ری استارت به معنای Reload شدن یا بارگذاری دوباره سیستم عامل است و این در حالیست که برق کامپیوتر قطع نشده است و RAM سیستم لزوما خالی نشده است و BIOS سیستم نیز لزوما Reload نشده است.

Restart یا راه اندازی مجدد عملیاتی است که در آن تمام فرایندهای کامپیوتر، از جمله kernel را خاموش می کند. این بدان معناست که وقتی کامپیوتر دوباره بوت می شود کاملاً Clear و تمیز شروع می شود، هرچند که کمی طول می کشد تا همه چیز آماده استفاده باشد.

مایکروسافت ، سازنده سیستم عامل ویندوز ، در یک ایمیل درباره ری استارت اینگونه توضیح داده است:

“هنگام نصب به روزرسانی ها یا نرم افزارهای مختلف و یا رفع اشکال ، باید از Restart استفاده شود.”

در واقع برخی از نصب ها و به روزرسانی ها، نرم افزار شما را ملزم به استفاده از Restart (راه اندازی مجدد) برای پایان دادن به مراحل نصب می کنند.

اگر رایانه شما هنگ کرده یا خطای بی ربطی را ارائه می دهد ، باید از Restart به جای Shut Down استفاده کنید ، حتی اگر به نظر شما برسد گزینه Shut Down گزینه کامل تری است.

Derek Meister از طریق ایمیل توضیح می دهد که چندین روش برای ری استارت کردن کامپیوتر وجود دارد، ساده ترین روش این است که می توانید کلیدهای CTRL + ALT + DELETE را همزمان نگه دارید سپس در گوشه سمت راست روی آیکون پاور کلیک کنید و در نهایت گزینه Restart را انتخاب کنید.

Reboot بهتر است یا ری استارت؟

اکثر مردم فکر می کنند Reboot و Restart به معنای یکسان است در حالی که چنین نیست.

تفاوت اصلی در اکثر کامپیوترها و ویندوز این است که یک reboot معمولاً سیستم را خاموش می کند تا جایی که مادربرد (قطعه الکترونیکی داخل کیس که امکان برقراری ارتباط بین اجزای الکترونیکی را فراهم می کند) باید روند بارگیری اولیه بوت (initial boot) خود را به گونه ای اجرا کند که انگار رایانه را کاملاً خاموش کرده اید.

امیدواریم مقاله آشنایی با مفهوم ری استارت مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره رایگان، از ساعت 8 الی 22 تماس بگیرید.

09338752044